Προς το περιεχόμενο

Κόψιμο πλαϊνού από κουτί για πρόσθεση plexiglass (?)


Σαϊνόμπι

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ λεπτό είναι όμως 1,5mm :)

Το θέμα είναι ότι είναι σχετικά φθηνό υλικό αν πάρεις χοντρική ολόκληρο το φύλλο (2μετρα επί δε ξερω κι εγω ποσο) αλλά δε βρίσκεις εύκολα κάποιον που να σου φέρει μικρό κομμάτι χωρίς να σε γδύσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παραθυρο θα βαλεις δεν χρεαιζετε παχυερο πανε να το δεις και απο κοδα και θα συμφωνήσεις και εσυ. Δεν πηρα ολοκληρο κομματι αλλα ακριβως οσο ηθελα

 

Τωρα που το ξαναβλεπω μαλλον 2χιλ ειναι το φυλλο που εχω! αλλα και παλι ειναι αρκετα φτηνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλα εγω προσωπικά θέλω παραπάνω πάχος γιατί σκέφτομαι κάτι άλλο που θέλω να κάνω εκτός από το παράθυρο. Το παράθυρο οκ δε χρειάζεται παχος αλλά σίγουρα θα χρειαστώ και πάνω από 3-4mm για το άλλο.

 

Ναι κατάλαβα οτι δεν πηρες ολόκληρο φύλλο απλά είπα ότι δύσκολα θα βρεις κάποιον να σου κόψει μικρό κομμάτι και χωρίς να σου κόψει τον πωπο στην τιμή :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισως συμφερει αν αγορασεις ολοκληρο το φυλλο τοτε και να το κοψεις καπου αλλου? 

ισως εκει που κοψες το παραθυρο στο κουτι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισως συμφερει αν αγορασεις ολοκληρο το φυλλο τοτε και να το κοψεις καπου αλλου? 

ισως εκει που κοψες το παραθυρο στο κουτι? 

Ε δε συμφέρει να πάρεις όλο το φύλλο αν θες <50χ50cm... Απλά είναι γενικώς ένα φθηνό υλικό και πολλοί τζαμάδες ή δε ξέρω κι εγώ τι άλλο προσπαθούν να σε σκίσουν αν πας αμέριμνος να ζητήσεις ένα μικρό κομμάτι. 

Κόβετε πανευκολα με σιδεροπρίονο όπως λέει ο iraklis ειδικά όταν μιλάμε για πάχος 1-2mm και να αναφέρω ότι με  σέγα, τροχό λιώνει οπότε μην το δοκιμάσετε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...