Προς το περιεχόμενο

Προσφορές Τηλεοράσεις Electroworld


circadian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίτηδες θα είναι ...Δεν είναι τυχαίο που το βάλαν Κυριακή

Εχουνε έτσι αρκετές νέες εγγραφες

Η υπάλληλος μια πιτσιρίκα μου είπε στο τηλ πως είχανε ξαφνικά πάνω απο 1500 παραγγελίες

(Φαντάσου τώρα και με τους αρκετούς που παρήγγειλαν δυο με τρεις)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 332
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

<p>ΛΟΓΙΚΑ πάντως, θα πρέπει να έχουμε πιο άμεση ενημέρωση σχετικά με την Panasonic (και την ψηφιακή, απλά δεν ταιριάζει στο παρόν τόπικ), οι οποίες ήταν "άμεσα διαθέσιμες". Οι LG ήταν "κατόπιν παραγγελίας", με ό,τι αυτό συνεπάγεται..</p>

 

Και για την Panasonic πάντως ούτε φωνή ούτε ακρόαση ακομα...

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ορδές μελών του forum insomnia.gr αυτήν την στιγμή αναφέρεται ότι βρίσκονται έξω από καταστήματα του electroworld στην Ελλάδα όπως και του Κωτσόβολου και στα Dixons στην Αγγλία βρίζοντας μαινόμενοι για την εξαπάτηση που έπαθαν μετά την ακύρωση 42’’ τηλεοράσεων που είχαν αγοραστεί έναντι της τιμής των 100€ (και 3 κουκιά ρύζι) έκαστη και τον προβλημάτων που δημιουργήθηκαν από την ακύρωσή τους.

 

Σύμφωνα με έγκυρες πηγές του πρακτορείου σε συνδυασμό με τον έγκυρο ανταποκριτή μας μερικά από τα σχόλια που ακούγονταν μεταξύ των χρηστών ήταν τα εξής:

 

Ο «χχχ» είπε:  κρίμα, είχα παραγγείλει από 3 τηλεοράσεις από κάθε είδος προσπαθώντας να τις πουλήσω μετά για να πάρω καυσόξυλα για να τα πουλήσω και να πάρω mochito και ένα iphone 5 για να περάσω τον χειμώνα, όπου ο «χχχχχχ» είπε «εμένα μου το είπε ο μπαμπάς μου, και όπως είχε πει κάποτε ο μπαμπάς μου «the weather in spain is rainy all the day» τέλος υπάρχουν φήμες μετά τα λεγόμενα του χρήστη «χχχχχχ» ότι μπήκε από το insomnia app μόνο και μόνον για να αγοράσει τις τηλεοράσεις ενώ ήταν σε «γλέντι» ενώ στην πραγματικότητα ήταν στον γάμο του και την ώρα που τον ρώτησε ο παπάς «δέχεσαι να την παντρευτείς?» είπε «δέχομαι την LG 42αρα 3d με 129€»

 

Ματαιότης ματαιοτήτων τα πάντα ματαιότης    

  • Like 20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον μιλησα με εναν φιλο που δουλευε σε μια μεγαλη αλυσιδα ηλεκτρονικων ειδων στην μηχανογραφιση,μου ειπε πως γινονται τετοια λαθη οταν αλλαζουν προγραμματισμενα οι τιμες απο το συστημα,οπως ειπε και ενας φιλος σε παραπανω ποστ,καθως και οι ενδειξεις πχ deal ,εδω ετυχε να ειναι πολυ πιο κατω απο τις κανονικες και εγινε χαμος ,αν ηταν πολυ πιο πανω τι θα λεγαμε? :devil: ,τωρα το θεμα ειναι η απαντηση του καταστηματος.... :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αν εκτελεστούν οι παραγγελίες και κάποιος παραλάβει περισσότερες lg απ ότι χρειάζεται ενδιαφέρομαι και εγώ.Ας μου στείλει πμ . Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, μιλώντας καθαρά "σεναριακά", μια μέση λύση ίσως θα ήταν να πουν "οκ, έγινε λάθος, προφανώς δεν μπορούμε να τις δώσουμε ΤΟΣΟ φτηνά, αλλά για να μην μείνουν εντελώς ξενερωμένοι οι πελάτες, σας τις δίνουμε σε τιμή κόστους ξερω γω, από 650 ευρώ στα 350". Σε αυτήν την περίπτωση ίσως μπορέσουν να διασώσουν κάπως το "όνομα" της αλυσίδας, αφού θα μειωθούν αρκετά οι παραγγελίες, νομίζω θα δεχτούν την παραπάνω προσφορά όσοι είχαν έστω σκοπό να αγοράσουν στο άμεσο μέλλον τηλεόραση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p> γινονται τετοια λαθη οταν αλλαζουν προγραμματισμενα οι τιμες απο το συστημα</p>

99% των "λαθών" έτσι γίνονται. Ευθύνη προμηθευτών έναντι του Κωτσου και ευθύνη του Κωτσου έναντι των πελατών.

 

Sent from my XT890 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

99% των "λαθών" έτσι γίνονται. Ευθύνη προμηθευτών έναντι του Κωτσου και ευθύνη του Κωτσου έναντι των πελατών.

 

Sent from my XT890 using Insomnia

γιαυτο το λογο το καταστημα ειναι καλυμενο με τους ορους που θετει κατα την αγορα και τους οποιους φυσικα αποδεχεσαι...απο εκει και περα ειναι στην ευχερια του καθε καταστηματος τι θα πραξει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το πάλι τα ίδια ( pffff... ) δηλαδή για να μην έχει δυσαρεστημένους πελάτες ο κάθε Κότσος πρέπει να τις χαρίσει ( καλά είπε το μέλος παραπάνω να κάνει μια γενναία έκπτωση και να τις δώσει κόστος ...όποιος έχει ανάγκη πάλι θα πάρει αν και η τιμή δεν θα είναι χάρισμα αλλά αυτός θα είναι Κύριος όχι ... ) άλλες φορές δεν δίνουν πράγματα που είναι  με ελάχιστη έκπτωση ή δίνουν ανοιγμένα και χαλασμένα και μετά κάνουν τους κινέζουν ότι το χάλασες εσύ.

 

Τι να πω Eλλάδα, μας φταίει ότι δεν παίρνουμε tv led 42'' 3d φθηνότερα από τον υπεύθυνο στο τμήμα παραγωγής της lg!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ η Panasonic εξαντλήθηκε; Περίεργο πως κι έτσι;  :devil:

Δεν ειναι καθολου περιεργο φιλε μου. Το συστημα ειναι αυτοματοποιημενο και πχ εχει 50 τηλεορασεις αποθεμα το καταστημα ? Μολις φτασει απο παραγγελιες η 50η τοτε αυτοματα το συγκεκριμενο μοντελο το βγαζει μη διαθεσιμο μετα. Απλη λογικη. Απλα αυτο σημαινει και κατι αλλο, οτι ακομη πρακτικα δεν ασχοληθηκαν με τις παραγγελιες που γινανε, των προσφορων εννοω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι καθολου περιεργο φιλε μου. Το συστημα ειναι αυτοματοποιημενο και πχ εχει 50 τηλεορασεις αποθεμα το καταστημα ? Μολις φτασει απο παραγγελιες η 50η τοτε αυτοματα το συγκεκριμενο μοντελο το βγαζει μη διαθεσιμο μετα. Απλη λογικη. Απλα αυτο σημαινει και κατι αλλο, οτι ακομη πρακτικα δεν ασχοληθηκαν με τις παραγγελιες που γινανε, των προσφορων εννοω

 

Στη συγκεκριμένη περίπτωση δε λειτουργησε έτσι το συστημα καθώς χθες που γινόταν χαμός απο παραγγελίες δεν είχε εξαντληθεί και εξαντλήθηκε αργότερα οτάν η τιμή είχε διορθωθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...