Προς το περιεχόμενο

γνωμη για το νεο συστημα μου


dzzgamer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΜΗΤΡΙΚΗ ΚΑΡΤΑ ASUS F2A55-M LK2 BULK

 

 

ΑΝΕΜΙΣΤΗΡΑΣ ΚΟΥΤΙΟΥ SILVERSTONE FN81 80MM FAN BLACK

 

ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ MS-TECH MS-N650-VAL 650W ATX PSU

 

ΚΟΥΤΙΑ - CASES COOLERMASTER ELITE 342

 

ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ ASUS HD7770-DC-1GD5-V2 1GB PCI-E RETAIL

 

ΣΚΛΗΡΟΣ ΔΙΣΚΟΣ SEAGATE ST31000524AS 1TB BARRACUDA 7200.12 SATA3

 

ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΣ - CPU AMD ATHLON II X4 740 3.2GHZ BOX

 

ΣΥΣΤΗΜΑ ΨΥΞΗΣ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗ TITAN DC-775J925Z/R INTEL CPU COOLER

 

x2 ΜΝΗΜΗ RAM PATRIOT DIMM 2GB DDR3-1333 SIGNATURE LINE PSD32G133381

 

στο συστημα αυτο,  εγω βλεπω 2 κομματια που σιγουρα δεν θα τα εβαζα. 

 

1 τροφοδοτικο. θα εβαζα καποιο καλυτερης μαρκας, καθως αυτα δεν τα ξερει ουτε η μανα που τα γεννησε.....!!

2 ψυξη επεξεργαστη, καθως ΔΕΝ κανει για AMD...!  ειναι μονο για socket 775!!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός ο cabdik.Αν δεν τα έχεις πάρει,τροφοδοτικό κοίτα για thermaltake 530,μνήμες ένα 4αρι 1600 και βάζεις άλλο ένα αργότερα.Κάρτα θα μπορούσες να βάζες αυτήν http://www.e-shop.gr/product?id=PER.516482

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζουν ρόλο μόνο τα ghz Γιάννη... Πάντως συμφωνώ ότι η κάρτα γραφικών θα βοηθήσει πάρα πολύ...

Γενικά με αυτή την κάρτα που έχει πάρει "λάδι" θα παίζει αυτά τα παιχνίδια... Έχω κοιτάξει τα m.r του game και πιστεύω πως θα το τρέχει λάδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά με αυτή την κάρτα που έχει πάρει "λάδι" θα παίζει αυτά τα παιχνίδια... Έχω κοιτάξει τα m.r του game και πιστεύω πως θα το τρέχει λάδι.

 

και εγω τα εχω δει... αλλα ειναι προφανως με τα χειροτερα γραφικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω τα εχω δει... αλλα ειναι προφανως με τα χειροτερα γραφικα...

Εγώ πάντως είμαι αρκετά σίγουρος ότι θα μπορέσει να παίξει όλα τα παιχνίδια σε full high γραφικά χωρίς προβλήματα. 

Εξάλλου έχω προσωπική γνώμη για την gpu που επέλεξε μιας και την έχει ξάδερφος μου αλλά και αρκετά internet cafe στην περιοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως είμαι αρκετά σίγουρος ότι θα μπορέσει να παίξει όλα τα παιχνίδια σε full high γραφικά χωρίς προβλήματα. 

Εξάλλου έχω προσωπική γνώμη για την gpu που επέλεξε μιας και την έχει ξάδερφος μου αλλά και αρκετά internet cafe στην περιοχή.

 

με αυτον τον επεξεργαστη δεν υπαρχει περιπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με αυτον τον επεξεργαστη δεν υπαρχει περιπτωση

γιατι οχι?

 

τα παιχνιδια που θελει να παιξει (LOL- Black Ops II) τρεχουν ανετοτατα στο παραπανω συστημα..!!

 

στο HTPC της υπογραφης μου, το Black ops II, σε αναλυση 1600χ900, και με 2 server εφαρμογες να τρεχουν απο πισω (PLEX - SAMSUNG ALLSHARE), στις ρυθμισεις που φαινονται στην εικονα, βγαζει απο 20 min - 50 max..!

post-121902-0-04496500-1378748234_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τωρα θα ειναι μια χαρα οπως λεει και ο Millenium.Σε πιο βαρια παιχνιδια ομως και στο μελλον θα εχει προβλημα(δεν νομιζω να παιζει συνεχεια το bo2 οταν μολις βγει το νεο COD οι πιο πολλοι θα φυγουν απο το BO2)ενα παραδειγμα του τι ακριβως θα παιξει αργοτερα στο μελλον απο απαιτησεις ειναι το BF4,ενα απο τα πιο δημοφιλοι fps μαζι με το COD http://uk.ign.com/wikis/battlefield-4/PC_System_Requirements.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καλο. απλα βαλε μια αλλη ψυξη στο cpu σου γιατι δεν κανει ειναι για socet 775 αυτη που διαλεξες βαλε αυτη http://www.e-shop.gr/product?id=PER.650157 στα 9.74ευρω.



βαλε psu αυτο http://www.e-shop.gr/product?id=PER.641160 στα 53.20 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...