Προς το περιεχόμενο

Παλαιά Χαρτονομισματα..!


Jethro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

 

Εχω αρκετά χαρτονομίσματα δραχμων απο το 1928 εως 1944 ολα πρωτα και δευτερη εκδοση, 

Εχουν καποια αξια ? Γνωριζει κανεις για να το ψαξω ?

 

Ευχαριστω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην περιμένεις και πολλά. Τα χαρτονομίσματα δεν έχουν τόση αξία όσο τα κέρματα. Υπολόγισε 20-30$ ανά χαρτονόμισμα του 1900-1920. Άμα έχεις πολλά μπορείς να τα πουλήσεις στο ebay. Άμα έχεις 2-3 δεν αξίζει ο κόπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην περιμένεις και πολλά. Τα χαρτονομίσματα δεν έχουν τόση αξία όσο τα κέρματα.

 

Σοβαρα, εχουν τα κερματα αξια? Εχω μερικα παλια αλλα ενας απο δω που εχει και αγγελια μου ειπε οτι αξιζουν πενταροδεκαρες γιατι υπαρχουν αφθονα στο γιουσουρουμ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρα, εχουν τα κερματα αξια? Εχω μερικα παλια αλλα ενας απο δω που εχει και αγγελια μου ειπε οτι αξιζουν πενταροδεκαρες γιατι υπαρχουν αφθονα στο γιουσουρουμ....

Και πολύ καλά σου είπε,τέρμα το εύκολο χρήμα πλέον σκληρή δουλειά στα καμίνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έχω ενα ασημένιο δολλάριο κέρμα του 1891 απο τον παππού που ταξίδευε.. είναι αρκετά μεγάλο.!

δεν έχω ιδέα τι αξία μπορεί να έχει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν είναι αλλά δεν πιάνει και πολλά απο τι βλέπω στο e-bay .. έχει κυκλοφορήσει το ίδιο απο τι κατάλαβα και σε άλλες χρονολογίες κοντινές..

το δικό μου ειναι ακριβώς το παρακάτω.. 

http://www.ebay.com/itm/RARE-KEY-1891-CC-MORGAN-SILVER-DOLLAR-UNC-NO-RESERVE-99-START-FREE-SHIP-/281160336614?pt=Coins_US_Individual&hash=item41767644e6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρα, εχουν τα κερματα αξια? Εχω μερικα παλια αλλα ενας απο δω που εχει και αγγελια μου ειπε οτι αξιζουν πενταροδεκαρες γιατι υπαρχουν αφθονα στο γιουσουρουμ....

 

Εξαρτάται το κέρμα και την σπανιότητα, δεν χάνεις να το ψάξεις. Σίγουρα έχουν μεγαλύτερη αξία από τα χαρτονομισμάτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν είναι αλλά δεν πιάνει και πολλά απο τι βλέπω στο e-bay .. έχει κυκλοφορήσει το ίδιο απο τι κατάλαβα και σε άλλες χρονολογίες κοντινές..

το δικό μου ειναι ακριβώς το παρακάτω.. 

http://www.ebay.com/itm/RARE-KEY-1891-CC-MORGAN-SILVER-DOLLAR-UNC-NO-RESERVE-99-START-FREE-SHIP-/281160336614?pt=Coins_US_Individual&hash=item41767644e6

 

Bαλτο αγγελια λοιπον να κονομησεις :)

(δεν ειναι πολλα 222$, πλακα κανεις?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

222$ = 180 ευρώ περίπου αν δεν κάνω λάθος..  ε για νόμισμα το 1891 προτιμώ να το κρατήσω και να το δώσω στα παιδιά μου.

 

:shock:

 

Εγώ θα το πούλαγα αμέσως. Dat ebay (paypal) money  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...