Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S4


makll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα στην χρήσιμη παρέα

 

ηθελα να ρωτησω το εξης μιας και θέλω να προβω στην αγορα ενως μεταχειρισμενου Samsung Galaxy S4

 

Πως καταλαβαίνουμε οτι ειναι το τηλέφωνο Ελληνικό?

 

υπαρχει καποιο Tip?

 

Υ.Σ. μεχρι τωρα ημουν iphoneακιας τωρα λε να μπω στον κόσμο του android με ένα τηλεφωνο με τα εως ωρα δεδομένα κορυφή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσα ίσα που η Ελλάδα παίρνει πιο αργά τα updates ενώ στο εξωτερικό παίρνουν πιο νωρίς. Το μόνο πρόβλημα είναι μήπως είναι κλειδωμένο σε καμιά ξένη εταιρία και χρειστείς 80άρικα για να το ξεκλειδώσεις (αν και στο ebay έχουν official ξεκλειδώμα σε καλές τιμές)  

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν σε νοιαζει να ειναι gr αλλα eu.ζητας s/n και το επιβεβαιωνεις στην σαμσοθνγκ.

αν βρεις καποιο στα ~370 τοτε παρτο αλλιως παρε ενα απο σκρουτζομαγαζα 470

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Υ.Σ. μεχρι τωρα ημουν iphoneακιας τωρα λε να μπω στον κόσμο του android με ένα τηλεφωνο με τα εως ωρα δεδομένα κορυφή.

 

εγω παντως μονο αρνητικες εντυπωσεις εχω απο το s4 απο τις εκθεσεις, μεχρι στιγμης βλεπω  κολληματακια στα transitions μεγαλο κολλημα σε dialer μου εχει τυχει επισης και αλλα μικροπραγματα τα οποια τα θεωρω απαραδεκτα για το επιπεδο που θελει να πλασαριστει το τηλεφωνο. Δε λεω οι εφαρμογες ανοιγουν γρηγορα αλλα γενικα η αισθηση και απο s4 και απο Note ειδικα σε θεμα αποκρισης της οθονης σε pinch to zoom π.χ. μου εχει προκαλεσει αρνητικες εντυπωσεις σε σχεση με το LG G ή nexus για παραδειγμα. Σιγουρα η οθονες τους ειναι δελεαστικοτατες αλλα δε φτανει μονο αυτο για να πεις οτι ειναι κορυφη. Πολυ καλη δουλεια εχει γινει παντως στο μεγεθος του s3 και s4 mini παντως. Παρ ολα αυτα το android εχει κανει αλματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως μονο αρνητικες εντυπωσεις εχω απο το s4 απο τις εκθεσεις, μεχρι στιγμης βλεπω  κολληματακια στα transitions μεγαλο κολλημα σε dialer μου εχει τυχει επισης και αλλα μικροπραγματα τα οποια τα θεωρω απαραδεκτα για το επιπεδο που θελει να πλασαριστει το τηλεφωνο. Δε λεω οι εφαρμογες ανοιγουν γρηγορα αλλα γενικα η αισθηση και απο s4 και απο Note ειδικα σε θεμα αποκρισης της οθονης σε pinch to zoom π.χ. μου εχει προκαλεσει αρνητικες εντυπωσεις σε σχεση με το LG G ή nexus για παραδειγμα. Σιγουρα η οθονες τους ειναι δελεαστικοτατες αλλα δε φτανει μονο αυτο για να πεις οτι ειναι κορυφη. Πολυ καλη δουλεια εχει γινει παντως στο μεγεθος του s3 και s4 mini παντως. Παρ ολα αυτα το android εχει κανει αλματα

Πως καταφερνουν ολοι σε καθε θεμα απο η απο εκει να θαβουν τα Samsung δεν καταλαβαινω.Αυτη τη στιγμη εχω νοτε 2,φιλος πηρε προσφατα το Σ4 και σε κανενα απο τα δυο δεν υπηρχαν τα θεματα που αναφερεις

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως μονο αρνητικες εντυπωσεις εχω απο το s4 απο τις εκθεσεις, μεχρι στιγμης βλεπω  κολληματακια στα transitions μεγαλο κολλημα σε dialer μου εχει τυχει επισης και αλλα μικροπραγματα τα οποια τα θεωρω απαραδεκτα για το επιπεδο που θελει να πλασαριστει το τηλεφωνο. Δε λεω οι εφαρμογες ανοιγουν γρηγορα αλλα γενικα η αισθηση και απο s4 και απο Note ειδικα σε θεμα αποκρισης της οθονης σε pinch to zoom π.χ. μου εχει προκαλεσει αρνητικες εντυπωσεις σε σχεση με το LG G ή nexus για παραδειγμα. Σιγουρα η οθονες τους ειναι δελεαστικοτατες αλλα δε φτανει μονο αυτο για να πεις οτι ειναι κορυφη. Πολυ καλη δουλεια εχει γινει παντως στο μεγεθος του s3 και s4 mini παντως. Παρ ολα αυτα το android εχει κανει αλματα

 

Δε νομίζω πως είναι όπως τα λες. Το δοκίμασα σε 4 διαφορετικά μαγαζιά για αρκετή ώρα σε όλους τους τομείς (Internet, GPS, κάποια παιχνίδια κ.λ.π) και δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα. Αστραπιαίο, τα χρώματα της οθόνης όλα τα λεφτά και τα ηχεία του ήταν αρκετά καλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω πως είναι όπως τα λες. Το δοκίμασα σε 4 διαφορετικά μαγαζιά για αρκετή ώρα σε όλους τους τομείς (Internet, GPS, κάποια παιχνίδια κ.λ.π) και δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα. Αστραπιαίο, τα χρώματα της οθόνης όλα τα λεφτά και τα ηχεία του ήταν αρκετά καλά. 

σε ενα καθε φορα που παταγα το Χ στο dialer ο dialer μεγενθυνονταν και μπορουσα να του κανω και Pinch to zoom!, στο ιδιο σε γρηγορο scrolling στον καταλογο δε σταματουσε οταν παταγα την οθονη ξανα. Ακομα και σε αυτα που δουλευαν καλα εγω διακρινω lag αισθητο σε αυτο το τεστ  Ναι το κρινω με αυστηρα κριτηρια γιατι παρουσιαζεται ως κορυφαιο. Για μενα αυτο λεγεται αναξιοπιστια. Δε λεω πως οι εφαρμογες δεν ανοιγουν γρηγορα το εγραψα και πιο πανω ή οτι σερνεται ή οτι γινεται σε ολα. Στα note καθε φορα που κανω Pinch to zoom διακρινω πολυ αισθητο lag. Αυτο βλεπω και αυτο λεω. Επισης εχει αργη αποκριση στο home button. Καμια σχεση με αυτο που βλεπω σε nexus για παραδειγμα. Και εχω παρατηρησει σπασιματακια σε transision Επαναλαμβανω το κρινω πολυ αυστηρα γιατι θεωρειται κορυφαιο τηλεφωνο και λεω τι μου δημιουργει εντυπωση. Ειδικα πως μπορει να συμπεριφερθει σε βαθος χρονου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ενα καθε φορα που παταγα το Χ στο dialer ο dialer μεγενθυνονταν και μπορουσα να του κανω και Pinch to zoom!, στο ιδιο σε γρηγορο scrolling στον καταλογο δε σταματουσε οταν παταγα την οθονη ξανα. Ακομα και σε αυτα που δουλευαν καλα εγω διακρινω lag αισθητο σε αυτο το τεστ  Ναι το κρινω με αυστηρα κριτηρια γιατι παρουσιαζεται ως κορυφαιο. Για μενα αυτο λεγεται αναξιοπιστια. Δε λεω πως οι εφαρμογες δεν ανοιγουν γρηγορα το εγραψα και πιο πανω ή οτι σερνεται ή οτι γινεται σε ολα. Στα note καθε φορα που κανω Pinch to zoom διακρινω πολυ αισθητο lag. Αυτο βλεπω και αυτο λεω. Επισης εχει αργη αποκριση στο home button. Καμια σχεση με αυτο που βλεπω σε nexus για παραδειγμα. Επαναλαμβανω το κρινω αυστηρα γιατι θεωρειται κορυφαιο τηλεφωνο και λεω τι μου δημιουργει εντυπωση. Ειδικα πως μπορει να συμπεριφερθει σε βαθος χρονου

Σίγουρα πάιζει ρόλο ο χρόνος... Μα καλά τόσο χάλια ήταν ? Το ψάξες σε πολλά μαγαζιά και ήταν το ίδιο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα πάιζει ρόλο ο χρόνος... Μα καλά τόσο χάλια ήταν ? Το ψάξες σε πολλά μαγαζιά και ήταν το ίδιο ?

αυτο με το dialer σε ενα συνεβη. Αλλα γενικα τις υπολοιπες μικρολεπτομεριες σε ενα τηλεφωνο που παρουσιαζεται ως κορυφαιο δε μπορω να τις παραβλεψω. Και φυσικα δε λεω οτι ειναι για πεταμα. Ενα τηλεφωνο 4.3 ιντσων σε μεγεθος του s4 mini θα μου αρεσε παρα πολυ και οπως ειπα μου αρεσουν οι οθονες τους. Οταν βλεπω καλα πραγματα τα λεω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@disqualified

 

ουτε κατα διανοια..

 

μολις τσεκαρα το σκρολινγκ...επειδη εχω μικρη λιστα επαφων...το τεσταρα στην λιστα με τα τηλεφωνηματα (εισερχομενες/εξερχομενες)

 

το σκρολλαριζα σαν τρελο..και οταν ακουμπαγα οθονη σταματαγε ακαριαια...

 

το σκρολλινγκ δεν ηταν ομαλο..αλλα μερικες επαφες ειχανε και μικρες εικονες..οποτε το ψιλοδικαιολογω...στις επαφες ειναι αρκουντος πιο ομαλο το σκρολλινγκ

 

τωρα αν εσυ θες να βγαλεις απο την μυγα ξυγκι και αν θεωρεις μονο αυτα που αναφερεις σαν δειγματα αν ενα κινητο ειναι καλο ή οχι..πασο...

 

Κορυφαιο , ξε-κορυφαιο , για 450ευρω που το βρισκεις στο σκρουτζ...νταξ...μια χαρα κινητο ειναι :)

Δεν δινεις κανα 1000αρικο..που νταξ αν το παρεις απο μεγαλη αλυσιδα..το 700αρι το αγγιζεις

 

Προσωπικα παντως το κινητο με εχει ικανοποιησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε σχεση με iphone ή WP εγω βλεπω ενα μικρο lag. Σε αυτο με τον κολλημενο dialer  πραγματικα εβαζα το δαχτυλο πανω και συνεχιζε. Επαναλαμβανω πως το κρινω αυστηρα ή οπως το ειπες οτι βγαζω απο τη μυγα ξυγκι.  Δεκτο.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα οπως εχω πει , ειχα το ΝΟΤΕ1..εκει ναι...εκει λαγκ του κερατα...οταν επανερχοταν απο standby..ξερεις κλειδωμενη οθονη.

 

Μεχρι να αρχισει να συνερχεται ηθελε ωρες..το σκρολλαρισμα παντου ηταν προβληματικο.

 

Μολις επιασα το s4 στα χερια μου..νταξ..λες και ειδα το φως το αληθινο..στα μενου δεν υπαρχει ιχνος λαγκ...στις επαφες/κλησεις εγραψα παραπανω τι παιζει...οι εφαρμογες ανοιγοκλεινουν μεσα σε λογικα χρονικα πλαισια...αυτονομια γαματη...

Γενικως για μενα το κινητο ηταν "αναβαθμιση" απο το ΝΟΤΕ1 που ειχα (εννοω σε ευκολια χρησης , οχι σε δυνατοτητες..αυτο ηταν αυτονοητο)...και κανω μια χαρα την δουλεια μου..χωρις να συχτιριαζω για λαγκς και τετοια....οπως εκανα πυκνα συχνα με το ΝΟΤΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...