Προς το περιεχόμενο

Κάρτα γραφικών μέχρι 500 ευρώ. Τώρα ή αναμονή για τις νέες AMD?


STORM1978

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εγω δεν ξερω ποια καρτα να αγορασω εκει γυρο στα 300-450 ευρω. Απο την μια θελω να παρω AMD λογο χαμηλης τιμης και απο την αλλη δεν εχουν physx που θελω για το νεο batman. Επισης παιζω και φιφα στο pc και εχουν ενα θεμα με τις AMD. Θα περιμενω ακομα και οτι κατσει. Για καμια 770 με βλεπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 168
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εγω δεν ξερω ποια καρτα να αγορασω εκει γυρο στα 300-450 ευρω. Απο την μια θελω να παρω AMD λογο χαμηλης τιμης και απο την αλλη δεν εχουν physx που θελω για το νεο batman. Επισης παιζω και φιφα στο pc και εχουν ενα θεμα με τις AMD. Θα περιμενω ακομα και οτι κατσει. Για καμια 770 με βλεπω.

 

 

Ε αφου θελεις physx και τετοια,πανε για την 770 gogabyte στα 364€. Αν και physx για ενα παιχνιδι εμενα μου ακουγεται meh..

 

 

 

παιδια στα 300 ευρω για τωρα ποια αξιζει  ? αυτη Source.png Πηγή: εδω ειναι καλη?

 

Φυσικα και ΔΕΝ αξιζει, δες οτι στο skroutz μπορεις να βρεις Asus και Gigabyte ,με 240€ και 250€ αντιστοιχα!! Να το χρησιμοποιεις ποιο συχνα το σκρουτζ,θα σε γλυτωσει απο πολλους κλεφτες.. Ωστοσο μια 280Χ που ερχεται ειδικα για τα λεφτα που δινεις ,θα ηταν πολυυυ καλυτερη απο την αγορα μιας 760..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο πλαισιο στα 300 ευρω ποια αξιζει δλδ ? μονο απο εκει θα γινει η παραλαβη αν μπορειτε να βοηθησετε

 

Απο Nvidia 

http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/anavathmisi-ypologisti/vga-kartes-grafikwn/MSI-GTX-760-TF-2GD5-OC-2GB.htm

 

Απο Amd

http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/anavathmisi-ypologisti/vga-kartes-grafikwn/Sapphire-HD7950-With-Boost-11196-19-20G.htm

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως λέει ο τίτλος ποιά κάρτα μέχρι 300 ευρώ αξίζει τώρα για αγορά

Ή αλλιώς αξίζει να περιμένω αυτόν τον 1 μήνα για τις νέες AMD και βλέπω τότε?  :huh:

Τώρα είμαι με μια ταπεινή αλλά σκυλί 6200 Turbocache!  :-(

Θα σου απαντησω σε αυτο που ανεφερες οταν ξεκινησες το topic http://www.e-gate.gr/computers-and-hardware/hardware-components/vga/gigabyte-radeon-r9-280x-3gb-gddr5-gv-r928xoc-3gd.html ακριβως στα λεφτα αυτα.Δεν καταλαβαινω τον λογο να περιμενεις για κατι αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τότε το μπάτζετ ανέβηκε (κακώς δεν άλλαξα τον τίτλο) αλλά τότε λέγαμε ότι μπορεί οι νέες να πάνε εκεί γύρω στα 300-400 ευρώ η ναυαρχίδα (ελπίζαμε δηλαδή!). :-(

Από την στιγμή που ανέβηκε το ποσό στα ~650-700 :shock: , αλλά και βλέποντας τις επιδόσεις και την καθυστέρηση, αποφάσισα να ανεβάσω και εγώ το ποσό του μπάτζετ (πιστεύω κοντά στα 500) και να περιμένω τουλάχιστον για την 290 Pro γιατί για την 290Χ καταντάει κοροϊδία η τιμή!  :mad:

Ένας mod παρακαλώ να αλλάξει το 300 σε ~500.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου απαντησω σε αυτο που ανεφερες οταν ξεκινησες το topic http://www.e-gate.gr/computers-and-hardware/hardware-components/vga/gigabyte-radeon-r9-280x-3gb-gddr5-gv-r928xoc-3gd.html ακριβως στα λεφτα αυτα.Δεν καταλαβαινω τον λογο να περιμενεις για κατι αλλο.

 

Τι έγινε ρε Fulgore1; Βρίσκεις Gigabyte 280X ήδη στα ~300€ από Ελλάδα;

 

 

STORM1978 δε τις ξέρουμε τις τιμές.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα και καθαρα απο ενδιαφερον θα σου δωσω την ιδια συμβουλη που εφαρμοζω για τον εαυτο μου(παρολο που δεν ειχε τοτε η 7970 τοσο χαμηλα).Απο το να δωσεις τοσα πολλα μπορεις να παρεις μια R9 280x τωρα και τα υπολοιπα λεφτα απο το να τα εδινες τωρα τα δινεις μετα απο 2.5-3 χρονια και παιρνεις την αντιστοιχη.Ετσι μακροπροθεσμα θα εισαι καλυμενος, απο το να τα εδινες τωρα ολα μαζι(ασε που και παιχνιδια απο του χρονου θα δουμε λογω κονσολων που θα εχουν βγει και νεες καρτες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα και καθαρα απο ενδιαφερον θα σου δωσω την ιδια συμβουλη που εφαρμοζω για τον εαυτο μου(παρολο που δεν ειχε τοτε η 7970 τοσο χαμηλα).Απο το να δωσεις τοσα πολλα μπορεις να παρεις μια R9 280x τωρα και τα υπολοιπα λεφτα απο το να τα εδινες τωρα τα δινεις μετα απο 2.5-3 χρονια και παιρνεις την αντιστοιχη.Ετσι μακροπροθεσμα θα εισαι καλυμενος, απο το να τα εδινες τωρα ολα μαζι(ασε που και παιχνιδια απο του χρονου θα δουμε λογω κονσολων που θα εχουν βγει και νεες καρτες)

και εγω αυτης της αποψης ειμαι.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε αφού περίμενα έως τώρα, λίγη υπομονή ακόμη για να βγούνε και να κάνω τότε την αγορά με ξεκάθαρη άποψη του τι θα παίζει και τις τιμές φυσικά! Το μπάτζετ πάντως παραμένει εκεί στα ~500 και αν δεν χρεισιμοποιηθεί όλο θα πάει για κάτι άλλο για το μηχάνημα (π.χ ψήκτρα / 256gb ssd/ 3tb hdd αποθήκη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η 290Χ έχει 499 - 549 ευρώ τότε η 290 λέτε να έρθει με τιμή εκεί κοντά στα 350-400 ευρώ? Βέβαια κοντή γιορτή η 31/10 για να δούμε και την 290!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...