Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με Diablo 3 (ps3)


spocky

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω φτασει μεχρι το act 2 και εκει που εχει ενα quest που λεει "find alcarnus" το παιχνιδι κολλαει και με πεταει στο XMB.Δεν εχει γινει ποτε σε αλλο παιχνιδι και το θεμα ειναι πως κολλαει σε ενα συγκεκριμενο σημειο λιγο πριν μπω σε μια πυλη.Το ps3 ειναι με cfw habib 4.46 και το παιχνιδι το τρεχω απο εσωτερικο σκληρο.Καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι.....αγορασετο ORIGINAL!!!!!! μετα δεν θα εχεις κανενα προβλημα και δεν θα σε "πεταει" πουθενα θα μπόρεις να το απολαυσεις χωρις καμμια διακοπη!!!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα προβληματα σαν και αυτο που λεω εχουν αναφερθει και στο επισημο forum του Diablo.Τωρα εσυ απλα ηθελες να κανεις "εξυπνο" σχολιο, λες και ανεφερα εγω αν το εχω αυθεντικο ή οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ps3 ειναι με cfw habib 4.46 και το παιχνιδι το τρεχω απο εσωτερικο σκληρο

 

Χρειαζεται να αναφερεις πιστευεις για το αν εινα αυθεντικο? Μόνος σου το λες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ps3 ειναι με cfw habib 4.46 και το παιχνιδι το τρεχω απο εσωτερικο σκληρο

 

Χρειαζεται να αναφερεις πιστευεις για το αν εινα αυθεντικο? Μόνος σου το λες

To οτι εχει cfw δεν αναιρει το οτι μπορει καποιος να παρει original παιχνιδι και να το κανει rip στο σκληρο ωστε να τρεχει απο κει για να μην καταπονειται το drive.

 

Τελος παντων θα το ξεκινησω απο την αρχη και αν φτιαξει εφτιαξε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα αυθεντικο μπορει να το εχει.Εγω εχω πολλα παιχνιδια αυθεντικα που τα εχω περασει στο δισκο ωστε να μην ζοριζεται το ματακι του ps3 κτλ.Αντε ολοι οι εξυπνοι εδω μεσα που οτι εχουν στο pc τους το εχουν αγορασμενο ταχα.(Εδω να πω οτι αν ενα παιχνιδι πραγματικα σε ικανοποιησε ΠΡΕΠΕΙ να δωσεις λεφτα γι αυτο αλλα φυσικα οχι 50-60 ευρω.Μπορεις ανετα να το βρεις μετα απο 2-3 μηνες με 25)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα προβληματα σαν και αυτο που λεω εχουν αναφερθει και στο επισημο forum του Diablo.Τωρα εσυ απλα ηθελες να κανεις "εξυπνο" σχολιο, λες και ανεφερα εγω αν το εχω αυθεντικο ή οχι.

Ελα πλακα κανεις ετσι? το τρεχεις απο εσωτερικο σκληρο και "φοραει" το PS3 σου cfw habib 4.46, και πας να μας παραμυθιασεις? ? ? ? μαλλον εσυ προσπαθεις να δωσεις "εξυπνες" απαντησεις νομιζωντας οτι μιλας σε "εξυπνους".........

 

TIP: "εξυπνους"=μ@λ@κες οσο για το εξυπνες καταλαβες!!!!!!!!

 

Εχω φτασει μεχρι το act 2 και εκει που εχει ενα quest που λεει "find alcarnus" το παιχνιδι κολλαει και με πεταει στο XMB.Δεν εχει γινει ποτε σε αλλο παιχνιδι και το θεμα ειναι πως κολλαει σε ενα συγκεκριμενο σημειο λιγο πριν μπω σε μια πυλη.Το ps3 ειναι με cfw habib 4.46 και το παιχνιδι το τρεχω απο εσωτερικο σκληρο.Καμια ιδεα?

 

To οτι εχει cfw δεν αναιρει το οτι μπορει καποιος να παρει original παιχνιδι και να το κανει rip στο σκληρο ωστε να τρεχει απο κει για να μην καταπονειται το drive.

ωραια "δικαιολογια" για τα "αδικαιολογητα"....

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To προβλημα σου ειναι αν εχω το original?Πραγματικα δεν καταλαβαινω, εγω περιεγραψα ενα προβλημα που εχω με το παραπανω παιχνιδι και ζητησα βοηθεια αν εχει κανεις να προτεινει καμια λυση.Δεν ειπα ουτε οτι το εχω αυθεντικο ουτε αν το εχω απο το "θειο".Οσοι ειδαν το μυνημα και μπορουν να βοηθησουν σε κατι μπορουν να απαντησουν.

Αν θες ανοιξε ενα δικο σου θεμα στο οποιο να μιλας για την πειρατεια κτλ.Εγω ρωτησα κατι συγκεκριμενο.Αν ειναι ετσι σε καθε ερωτηση για τοσα παιχνιδια απο το "θειο" που γινεται στο forum δεν θα επρεπε να απαντησει κανενας.

 

Κανε το report σε moderator να το κλεισουν αν σε ενοχλει τοσο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχιζεις να επιμενεις για το θεμα αυθεντικο ή απο τον θειο, μαλλον χωρις λογο πια.....αφου λοιπον θες απαντηση θα στη δωσω, προσωπικα δεν με εχεις πεισει οτι το εχεις αυθεντικο, οχι οτι με ενδιαφερει στη τελικη, απλα οταν τοσο "χτυπητα" και χωρις ντροπη καποιοι ρωτατε τετοια πραγματα σε ενα forum, και οταν εξαιτιας σου αλλα και χιλιαδων αλλων η SONY και η MS αποφασιζουν να μην φερουν τις καινουριες τους κονσολες day1 με βασικο γνωμονα την ΠΕΙΡΑΤΕΙΑ που ανθει στη χωρα μας, τοτε ΝΑΙ με χαλανε τετοιες ερωτησεις και θα τις "πηδαω" οσο μπορω....

 

Ρυφιανα δεν γεννηθηκα ουτε θα γινω ποτε, οποτε οχι ΔΕΝ ΘΑ κανω report!!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λόγος που η Sony και MS δεν φέρνουν τις κονσόλες τους day1 στο Ελλάντα είναι γιατί είμαστε 10εκ, απο τα οποία ούτε οι μισοί δεν ασχολούνται με gaming.

Πειρατεία και μλκιες. Σιγά τη χώρα που μας υπολογίζουν κι όλας, οταν έχουνε αγορές όπως Ασία, Αμερική και (πραγματική) Ευρώπη.

 

Και στην τελική, μαγκιά του που έχει cfw. Οταν το αγοράζεις, ότι θέλεις το κάνεις. Κι εγώ το Χ360 φλασαρισμένο το έχω, παιχνίδια όμως που αξίζουν τα αγόρασα, όπως και στο PC.

Ναί, ανθεί, γιατί οταν παίρνεις 500€ το μήνα τι θα κάνεις, θα προσπαθήσεις να επιβιώσεις, ή θα τα σκάσεις στη Sony και MS? Ακόμα μετανιώνω που δεν πέρασα cfw στο PS3 μου.

 

υγ : 60€ για ένα δισκάκι σε μια πλαστική θήκη? χαχαχαχα!!!! όχι, δεν το χάσαμε τελείως ακόμα

υγ2 : πές μου κι όλας οτι φταίει η πειρατεία που το Vita δεν έχει παιχνίδια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.................... οταν εξαιτιας σου αλλα και χιλιαδων αλλων η SONY και η MS αποφασιζουν να μην φερουν τις καινουριες τους κονσολες day1 με βασικο γνωμονα την ΠΕΙΡΑΤΕΙΑ που ανθει στη χωρα μας, τοτε ΝΑΙ με χαλανε τετοιες ερωτησεις και θα τις "πηδαω" οσο μπορω....

Μαλλον εισαι σε συγχιση λογω cfw.

Διαβασε λιγο εδω να δεις γιατι δεν ερχονται day 1 οι κονσολες στην Ελλαδα

http://www.insomnia.gr/topic/432456-the-official-playstation-4-topic/?p=52623640

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχιζεις να επιμενεις για το θεμα αυθεντικο ή απο τον θειο, μαλλον χωρις λογο πια.....αφου λοιπον θες απαντηση θα στη δωσω, προσωπικα δεν με εχεις πεισει οτι το εχεις αυθεντικο, οχι οτι με ενδιαφερει στη τελικη, απλα οταν τοσο "χτυπητα" και χωρις ντροπη καποιοι ρωτατε τετοια πραγματα σε ενα forum, και οταν εξαιτιας σου αλλα και χιλιαδων αλλων η SONY και η MS αποφασιζουν να μην φερουν τις καινουριες τους κονσολες day1 με βασικο γνωμονα την ΠΕΙΡΑΤΕΙΑ που ανθει στη χωρα μας, τοτε ΝΑΙ με χαλανε τετοιες ερωτησεις και θα τις "πηδαω" οσο μπορω....

 

Ρυφιανα δεν γεννηθηκα ουτε θα γινω ποτε, οποτε οχι ΔΕΝ ΘΑ κανω report!!!! 

μονο στην Ελλάδα είμαστε ρουφιάνοι και πειρατές spinemm πουθενά αλλού. το ότι μας έχουν καταντήσει 3οκοσμική χώρα και ο μέσος Ελληνάκος δουλευεί 12ωρα τη μέρα αν βρει δουλειά και παίρνει 300 και 400 ευρώ και τις λίγες ώρες που το απομένουν θέλει να τις αφιερώσει σε αυτο που του αρέσει είτε αυτό λέγεται βόλτα με τη γκόμενα η τους φίλους είτε gaming στη προκειμένη περιπτωση ε ναι απο τα 400Ε δε θα δωσει τα 50 για games και πολυ καλά θα κάνει. θα τα σπαταλήσει για άλλες βασικές του αναγκες και παραλληλα θα κάνει και αυτό που του αρέσει και τον γεμιζει τις λίγες ώρες που έχει ελευθερες.

στη τελική αν εσένα σου τρέχουν απο τα μπατζακια μπορείς να βάλεις αγγελία στο χαρίζεται να δώσεις χαρα σε πολλούς ανθρώπους και να μειώσεις και τη πειρατεία εδω στο Ελλάντα μπας και αρχίζουν να μας παίζουν και εμας η ms και sony και μας δίνουν τα παιχνιδια τους day1. και day1 να στα δώσουν εσύ θα πας να τα παραγγείλεις απο ευρώπη γιατί πολύ ο απλά ο Ελληναράς με την μεγαλοαλυσιδα του θα σου βάλει εναωραιο καπέλο! ε πως θα βγάλει τα προς το ζην κι αυτος κοινως να σου πιασει το κώλο.

Ειλικρινα το κομπλεξ μερικων δεν το καταλαβαινω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το λες...δουλευω Ισπανια κατι παραπανω απο τον μισο χρονο (εδω και 6 χρονια), εκει να δεις ρουφιανια....απο πειρατεια οχι τοσο αλλα απο ρουφιανια αστα!!!

 

Με συγχωρεις αλλα τους επιτρεψαμε (και τους επιτρεπουμε) να κανουν ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (και οχι Ελλαντα οπως το γραφεις) τριτοκοσμικη χωρα...

 

Σιγουρα δεν μου τρεχουν απο τα μπατζακια, και ΣΙΓΟΥΡΑ δεν ξερεις στην προσωπικη μου ζωη ποσο βοηθαω καποιους...οποτε καλο θα ηταν να ρωταμε πριν γραψουμε κατι...ααα και που εισαι...σου το "επιστρεφω".

 

Σε πληροφορω οτι ΠΑΡΟΤΙ δουλευω εξωτερικο πεστο βλακεια, πεστο χαζομαρα ή οπως αλλιως θες, απο Ελλαδα (και οχι Ελλαντα οπως το γραφεις) ψωνιζω τα περισσοτερα απο τα ηλεκτρονικα μου οσο και εαν δεν το πιστευεις....

 

Τελος με συγχωρεις αλλα δεν γνωριζω πολυ κοσμο στην Ελλαδα (και οχι Ελλαντα οπως το γραφεις) που παιρνει 400Ε (και οσους γνωριζω απο τετοιες περιπτωσεις ολοι τους απλα για καποιο λογο δεν τελειωσαν το σχολειο ή απλα τελειωσαν στο λυκειο τη "σχεση" τους με την εκπαιδευση....) 

 

Κομπλεξ δεν εχω γιατι εχω μαθει να ειμαι ανοιχτη στις αποψεις των αλλων και να συζηταω (οπου αντεχουν τη συζητηση χωρις να περιλαμβανουν την ειρωνεια) οποτε και αυτο (αν το εγραψες για εμενα, που για εμενα το εγραψες αλλα τεσπα) στο επιστρεφω.....



Μαλλον εισαι σε συγχιση λογω cfw.

Διαβασε λιγο εδω να δεις γιατι δεν ερχονται day 1 οι κονσολες στην Ελλαδα

http://www.insomnia.gr/topic/432456-the-official-playstation-4-topic/?p=52623640

Απο συζητηση που ειχα με φιλο που δουλευει στη SONY/SPAIN αυτο μου ανεφερε σαν πρωτη δικαιολογια για την Ελλαδα....τωρα για τα υπολοιπα.... 



Ο λόγος που η Sony και MS δεν φέρνουν τις κονσόλες τους day1 στο Ελλάντα είναι γιατί είμαστε 10εκ, απο τα οποία ούτε οι μισοί δεν ασχολούνται με gaming.
Πειρατεία και μλκιες. Σιγά τη χώρα που μας υπολογίζουν κι όλας, οταν έχουνε αγορές όπως Ασία, Αμερική και (πραγματική) Ευρώπη.

Και στην τελική, μαγκιά του που έχει cfw. Οταν το αγοράζεις, ότι θέλεις το κάνεις. Κι εγώ το Χ360 φλασαρισμένο το έχω, παιχνίδια όμως που αξίζουν τα αγόρασα, όπως και στο PC.
Ναί, ανθεί, γιατί οταν παίρνεις 500€ το μήνα τι θα κάνεις, θα προσπαθήσεις να επιβιώσεις, ή θα τα σκάσεις στη Sony και MS? Ακόμα μετανιώνω που δεν πέρασα cfw στο PS3 μου.

υγ : 60€ για ένα δισκάκι σε μια πλαστική θήκη? χαχαχαχα!!!! όχι, δεν το χάσαμε τελείως ακόμα
υγ2 : πές μου κι όλας οτι φταίει η πειρατεία που το Vita δεν έχει παιχνίδια

Αποψη σου....σεβαστη απο μερους μου!! οσο για το οταν το αγοραζεις το κανεις οτι θελεις...συμφωνω ομως μαλλον δεν εχεις διαβασει τους ορους "παραχωρησης" που εχεις αποδεχτει..

 

Δεν λεω -για να μην παρεξηγηθω, γιατι αρκετοι απο εδω μεσα μολις σας θιξουμε την "πειρατεια" πετιεστε αμεσως να υπερασπιστειτε τον "πειρατη"- οτι συμφωνω λεω οτι απλα υπαρχει σαν ορος αποδοχης.....

 

Το εαν παιρνεις 500Ε ή 400Ε ειναι δικα σου και τα κανεις οτι θελεις, απο την στιγμη που εχεις επιλεξει το "ακριβο" πλεον χομπυ που λεγεται gaming παλιοκατασταση, ομως ετσι ειναι....39~69Ε για ενα παιχνιδι...εαν δεν σου αρεσει απλα γινεσαι πειρατης και αλεστηρι παιχνιδιων....δικαιωμα σου ποια ειμαι εγω για να σε κρινει (οχι μονο εσενα ετσι? αλλα ολους οσους ασχολειστε με το "σπορ" της πειρατειας), οχι ομως και να ρωτας γιατι κολλαει το παιχνιδι...αυτο κατανταει υπερβολη (για να μην γραψω αυτο που πραγματικα θελω)....

 

Αληθεια το vita και το εαν εχει παιχνιδια (που διαφωνω, μια χαρα παιχνιδια εχει) τι σχεση εχει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι που είναι σεβαστή. Πραγματικά το λέω.

Τους έχω διαβάσει, και ξέρω γιατί χάνω την εγγύηση απο την εταιρία.

 

Δεν μας "έθιξες" την πειρατεία, απλά το παλικάρι έχει πρόβλημα με το παιχνίδι και αντί να βοηθήσουμε, το πάμε ηθικά το θέμα, τι είναι σωστό και τί όχι.

Αν θέλεις, ρίξε μια ματιά στο topic συλλογών να δείς τι έχουνε άτομα με cfw κλπ, γιατί πριν είπες πως κανείς δεν αγοράζει οταν τα έχει σπασμένα και το λέει σαν δικαιολογία.

 

Και γιατί να μην το παίξω πειρατικό και αργότερα που θα πέσει (αν μου αρέσει κι όλας) να το πάρω? Άσε που δεν ρισκάρεις κι όλας να σκάσεις τα λεφτά σου σε κάτι που δεν θα γουστάρεις.

Για παράδειγμα, είχα κάνει προπαραγγελία το Black Ops στo PC. Έσκασα 45€ για ένα παιχνίδι που για μένα άξιζε το πολύ 20€.

Μετά απο το παραπάνω γεγονός, πάντα θείος και μετά αγορά. Προσωπικά αυτό κάνω χρόνια τώρα στο PC και έχω πάνω απο 50 τίτλους.

 

Το κατάλαβα πως μιλάς γενικά, don't worry. ;)

Γιατί να μην ρωτήσει..? Εδώ υπάρχουν οδηγοί για το πώς να περάσεις cfw, μια ερώτηση απαγορεύεται? Στην τελική μπορεί όντως να είναι θέμα παιχνιδιού και να θέλει patch.

Τέσσερα χρόνια παίζω κοπιές στο Χ360, δεν είχα θέμα με παιχνίδι.

 

Γιατί οταν μια κονσόλα δεν έχει παιχνίδια, φταίει η "κακή" πειρατεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο συζητηση που ειχα με φιλο που δουλευει στη SONY/SPAIN αυτο μου ανεφερε σαν πρωτη δικαιολογια για την Ελλαδα....τωρα για τα υπολοιπα.... 

Δηλαδη εμεις ξερουμε να χακαρουμε και οι ισπανοι οχι; Επτασφραγιστο μυστικο ειναι;

Μεχρι πριν 2 χρονια πολλα μεγαλα ονοματα της PS3 hack σκηνης ηταν ισπανοι και απο εκει γινοταν η αρχη στην ευρωπη για τα hack. Αυτους γιατι δεν τους τιμωρησαν; Το ονομα Ροτζερο ρωτα τους αν το ξερουνε και απο που ειναι:)

Ελα μωρε που μαθανε τωρα αυτοι τι γινεται στην Ελλαδα. Ας κλεισουν πρωτα κατι sites (free χωρις εγγραφη) που εχουν απο κει μερια που ειναι τιγκα στο backup και μετα ας ερθουν να μας πουν εδω για πειρατια που δεν υπαρχει ουτε ενα site με κοπιες.

Θα μου πεις οποιος θελει να βρει βρισκει. Αλλα αυτο δεν ειναι καν επιχειρημα και ουτε λογος, οποτε μη τρως φουμαρα που σερβιρει ο καθενας.

Αν η αγορα της Ελλαδας ηταν πραγματικα μεγαλη και ειχε μικρη διεισδυτικοτητα το ΠΣ3 τοτε θα σου λεγα εγω αν ερχοταν day 1 η οχι. Και στην Ιαπωνια που θα βγει Φεβρουαριο πειρατια εχει σε μεγαλο βαθμο; Απλα την εχουν για σιγουρη αγορα.

Δε χρειαζεται να το πει καποιος, αλλα μιας και μιλας για ΛΟΓΙΚΗ βαλε την λογικη σου να δουλεψει !!! Τοσο απλο ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...