Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα σε CMOS Battery


Killex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για σας θα ήθελα να ρωτήσω κάτι έχω ένα άσους εε pc 1005 ha και δεν αποθήκευε τις αλλαγές που έκανα στο βίος έπρεπε να κάνω εγκατάσταση τα windows και επειδή δεν έχει κάποιο κουμπί για να ορίσεις να διαλέξεις αντικιμενο για boot αυτό  το κανεις μονο από το βίος το οποιο μετά την επανεκκίνηση δεν αποθηκεύει τίποτα οποτε το άνοιξα προσεκτικά και δεν ξέρω που μπορώ να βρω ίδια μπαταρία αυτή η φωτό είναι από internet δεν βρίσκω το usb θα βάλω αύριο την φωτό τις μπαταρίας που έβγαλα από το κινητό ευχάριστο προκαταβολικά

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν έχεις φωτό ακόμα, και φαντάζομαι είναι με μόνωση θωρακισμένη, αν εσύ δεν ξέρεις να κάνεις την αλλαγή, υπάρχουν καταστήματα που μπορούν. Ψάξε ίσως μαγαζί επισκευών τηλεοράσεων, που μπλέκουν αυτοί με κολλητήρια κτλ, και θα είναι σε θέση να σε βοηθήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν έχεις φωτό ακόμα, και φαντάζομαι είναι με μόνωση θωρακισμένη, αν εσύ δεν ξέρεις να κάνεις την αλλαγή, υπάρχουν καταστήματα που μπορούν. Ψάξε ίσως μαγαζί επισκευών τηλεοράσεων, που μπλέκουν αυτοί με κολλητήρια κτλ, και θα είναι σε θέση να σε βοηθήσουν.

ναι ναι ακριβός σε μια πράσινη κολιμενη τενια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, αυτή η ταινία λοιπόν δεν είναι κάτι τραγικό, απλά κρατάει 2 καλώδια πάνω στην μπαταρία! Απλά για να κάνει δουλειά θέλει θερμοσυστελόμενο (αυτό το πράσινο, που βγαίνει και σ'άλλα χρωματάκια). Ε για να μην μπλέκεις, πήγαινέ το εκεί που σου 'πα και θα σε φτιάξουν !

Capisci?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, αυτή η ταινία λοιπόν δεν είναι κάτι τραγικό, απλά κρατάει 2 καλώδια πάνω στην μπαταρία! Απλά για να κάνει δουλειά θέλει θερμοσυστελόμενο (αυτό το πράσινο, που βγαίνει και σ'άλλα χρωματάκια). Ε για να μην μπλέκεις, πήγαινέ το εκεί που σου 'πα και θα σε φτιάξουν !

Capisci?

ναι ευχαριστώ ξέρεις περίπου πόσο θα κοστίσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορεις παίρνεις από ebay έτοιμο. Ψάξε γράφοντας laptop cmos battery.

 

Μπορεί και να γίνεται να ξηλώσεις τα καλωδιακια απο την παλιά μπαταρία και να τα κολλήσεις στην καινούρια. (δε νομίζω πως απλά τα κρατάει η ταινία ή το θερμοσυστελόμενο που μπορει να έχει. Νομίζω είναι κολλημένα με κόλληση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ηλεκτροποντα ειναι κολλημενα, δεν πιανει το κολλητηρι πανω στη μπαταρια!

Βρε πιανει αν την ζεστανεις λιγο. :P Βεβαια δε το εχω δοκιμασει σε τετοια μπαταρια, μπορει να χαλασει δε ξερω. 

 

Αλλά ναι τώρα που το λες μου ρχεται στο μυαλό ότι έχω δει λαμάκι κολλημένο κάπως χωρίς κόλληση πάνω σε μπαταρία :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι παιδεμα του ριχνετε του ανθρωπου :)

 

 

Βγαλε την μπαταρια, σκισε το πλαστικο και τα λαμακια ξηλωστα με ενα ψαλιδι, μαχαιρι κατσαβιδι κτλ..

 

Παρε μια ιδια μπαταρια, ισιωσε τα λαμακια και πιαστα σφιχτα με μονωτικη, σελοτειπ.. Μια χαρα θα αντεξει η μπαταρια με σελοτειπ.. Κολλα τη και με μια logo στο σασι του asus και εισαι ετοιμος..

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ολα αυτα χωρις να εισαι σιγουρος οτι φταιει η μπαταρια, μιας και αμα εφταιγε, το πιθανοτερο ειναι να σου εβγαζε μηνυμα στο boot screen για τη μπαταρια. Μπορει να σου εχει χαλασει και το τσιπακι.

 

Δε χανεις βεβαια κατι να αλλαξεις και μια μπαταρια, ειδικα αν πιανουν τα χερια σου και μονος σου......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...