Προς το περιεχόμενο

πως να αλλαξω τον ηχο σε βιντεο?


angel2525

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα εχω ενα dvd (βαπτιση) στο οποιο θελω να αλλαξω τον ηχο που ακουγεται απο πισω. ξερετε καποιο προγραμα που το κανει αυτο? ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρέξε το AviDemux ρίξε μέσα το αρχείο VTS_01_1.VOB που είναι μέσα στον φάκελο video_ts θα αναγνωρίσει ότι έχει και άλλα κομμάτια και θα τα φορτώσει και αυτά.

Για να αλλάξεις τον ήχο θα πας στο μενού audio ->main track στο audio source από video θα το κάνεις ένα από τα external,όποιο σε βολεύει έχει ac3 mp3 και wav ,μετά πας από κάτω στο external file πατάς το open και ψάχνεις για το αρχείο ήχου που θες να βάλεις.

Τέλος πας στο μενού save->save video και το αποθηκεύεις βάζοντας και κατάληξη vob αφού δεν την βάζει μόνο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρέξε το AviDemux ρίξε μέσα το αρχείο VTS_01_1.VOB που είναι μέσα στον φάκελο video_ts θα αναγνωρίσει ότι έχει και άλλα κομμάτια και θα τα φορτώσει και αυτά.

Για να αλλάξεις τον ήχο θα πας στο μενού audio ->main track στο audio source από video θα το κάνεις ένα από τα external,όποιο σε βολεύει έχει ac3 mp3 και wav ,μετά πας από κάτω στο external file πατάς το open και ψάχνεις για το αρχείο ήχου που θες να βάλεις.

Τέλος πας στο μενού save->save video και το αποθηκεύεις βάζοντας και κατάληξη vob αφού δεν την βάζει μόνο του.

ευχαριστώ πολύ. αυτό το πρόγραμμα μπορώ να το χρησιμοποιήσω και για αλλά αρχεία βίντεο? πχ ένα mkv ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ πολύ. αυτό το πρόγραμμα μπορώ να το χρησιμοποιήσω και για αλλά αρχεία βίντεο? πχ ένα mkv ?

Μπορείς,αν και δεν έχει καλή υποστήριξη το avidemux σε κάποια codec,για mkv συγκεκριμένα γίνεται ακόμα ποιο εύκολα και ποιο σωστά με το mkvtoolnix
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Μπορείς,αν και δεν έχει καλή υποστήριξη το avidemux σε κάποια codec,για mkv συγκεκριμένα γίνεται ακόμα ποιο εύκολα και ποιο σωστά με το mkvtoolnix

καλησπερα elf δοκιμασα το avidemux και οντως αλλαξε τον ηχο στο αρχειο βιντεο. το θεμα ειναι οτι ειναι καποια σημεια που υπαρχουν ομιλιες και δεν θα ηθελα να εχουν τον ηχο που εβαλα. πως μπορω να το διορθωσω αυτο? ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να πας στο audio->save audio ,έτσι θα αποθηκεύσεις τον ήχο σαν ξεχωριστό αρχείο,το φορτώνεις στο Audacity ή όποιο πρόγραμμα προτημάς και το μιξάρεις εκεί ,δεν έχω ιδέα απο επεξεργασία ήχου αλλά η βασική ιδέα είναι να κόψεις όλα τα άχρηστα σημεία και να βάλεις την δική σου μουσική εκεί χωρίε να αλλάξεις την διάρκεια του ήχου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Angel, αυτό που θέλεις είναι μεγάλος μπελάς να γίνει με τέτοιους τρόπους. Πρέπει να γίνει πλήρη επεξεργασία βίντεο σε κάποιο πρόγραμμα video edit για να κάνεις κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Angel, αυτό που θέλεις είναι μεγάλος μπελάς να γίνει με τέτοιους τρόπους. Πρέπει να γίνει πλήρη επεξεργασία βίντεο σε κάποιο πρόγραμμα video edit για να κάνεις κάτι.

το εχω καταλαβει φιλε μου... δεν τα εχω καταφερει ακομα. μηπως ξερεις καποιο σχετικα ευκολο προγραμμα επεξεργασιας βιντεο να δοκιμασω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα είναι λίγο πολύ τα ίδια. Από τη στιγμή που θα ανακατευτείς με timeline η φιλοσοφία και η λειτουργία είναι παρόμοια σε όλα τα προγράμματα. Αρκετοί αναφέρουν σαν αρκετά απλό και εύκολο το powerdirector της cyberlink.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...