Προς το περιεχόμενο

Οθόνη για παλιό σύστημα Η/Υ


Phoenix7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! Ψάχνω για μια οθόνη για έναν σχετικά παλιό υπολογιστή.

Budget: έως 150 ευρώ

Μέγεθος οθόνης που ψάχνω: 22"

Προορίζεται για απλή χρήση, μιας και το PC δεν σηκώνει βαριά παιχνίδια.

 

Με ενδιαφέρει όμως να την έχω όταν στήσω ένα καινούριο σύστημα.

Αυτή την στιγμή έχω μια NEC AccuSync LCD72VM http://www.expertreviews.co.uk/displays/70615/nec-accusync-lcd72vm

 

 

τα χαρακτηριστικά του PC είναι: 

 

Intel Pentium D 930

Μητρική: GA-8I945GZME-RH http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2304#ov

Κάρτα Γραφικών: Nvidia GForce 7300 http://www.nvidia.com/page/geforce_7300.html

Τροφοδοτικό: Corsair VS450

 

 

 

Περιμένω τις προτάσεις σας ! ευχαριστώ!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι έγινε που είναι άγνωστα? Αλλάξτε νοοτροπία παίδες, μην αφήνετε αλυσίδες τύπου ''Πλαίσιο'', ''Multirama'' κτλ να σας πιάνουν ασύστολα τον ποπό!

 

Οι αξιολογήσεις στο skroutz λένε πολλά, είναι χρησιμότατες.

 

Αν είσαι Αθήνα, τότε e-gate, msystems, shop4u ή okcomputer και ΔΕΝ πληρώνεις καθόλου μεταφορικά.

 

Όλα αξιόπιστα είναι. Εγώ πάντως στα παραθέτω κατά σειρά προσωπικής προτίμησης (πχ από e-gate παραγγέλνω κατά κόρον δίχως το παραμικρό πρόβλημα).

 

Αν δεν είσαι Αθήνα, θα πληρώσεις μεταφορικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχω ξαναπεί, αλλά ας το πω πάλι.

 

Εγώ δεν είχα θέμα ποτέ με e-shop και γενικά το προτείνω αρκετά, επειδή έχει μεγάλη ποικιλία και σε πολλά προϊόντα φοβερές τιμές.

 

Τη συγκεκριμένη οθόνη δεν την έχει δυστυχώς, γι' αυτό και δεν ασχολήθηκα. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Phoenix7 ποιό θεωρείς πιο αξιόπιστο; Tο e-shop.gr; ( :P :P ) Έχει και εκείνο LG ips.

 

Προτιμώ όποιο με συμφέρει οικονομικά, αν είναι να δώσω 10-15 ευρώ για μεταφορικά ενώ το ίδιο θα το παρω από το e-shop ή από το κάθε e-shop στην ίδια τιμή, εννοείται ότι θα προτιμήσω αυτό. εγώ απλά ρώτησα ποιο απο αυτα ειναι αξιοπιστο, οι κρητικές και τα αστέρια από κάτω δεν μου λένε τίποτα, μπορεί ο καθένας να πάει να τα γράψει όποτε θέλει ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι κρητικές και τα αστέρια από κάτω δεν μου λένε τίποτα, μπορεί ο καθένας να πάει να τα γράψει όποτε θέλει ;)

 

 

OXI!

 

Εδώ κάνεις τεράστιο και τραγικό λάθος φίλε.

 

Να σου πουν και μάλιστα πολλά, διότι αυτή δεν είναι υγιής αντίληψη που έχεις.

 

Αν σκέφτονταν όλοι έτσι, να κλείσει το skroutz και να κλείσουν και αυτά τα καταστήματα και να μείνουν οι γνωστοί ''καρκινοπαθείς'' - αλυσίδες - δήθεν μεγαθήρια...

 

Λίγη κριτική ικανότητα θέλει και θα καταλάβεις ποια καταστήματα σε φτύνουν κατάμουτρα και ποια όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OXI!

 

Εδώ κάνεις τεράστιο και τραγικό λάθος φίλε.

 

Να σου πουν και μάλιστα πολλά, διότι αυτή δεν είναι υγιής αντίληψη που έχεις.

 

Αν σκέφτονταν όλοι έτσι, να κλείσει το skroutz και να κλείσουν και αυτά τα καταστήματα και να μείνουν οι γνωστοί ''καρκινοπαθείς'' - αλυσίδες - δήθεν μεγαθήρια...

 

Λίγη κριτική ικανότητα θέλει και θα καταλάβεις ποια καταστήματα σε φτύνουν κατάμουτρα και ποια όχι.

 

μα τ θέμα δεν είναι μονο η κριτικη, μενω επαρχια και θελω +15 ευρω το λιγοτερο για αποστολη εδω, γιατι να μην τα δωσω σε ενα μαγαζι που ξερω σιγουρα οτι θα με εξυπηρετησει και το εχω μαθει; και να παω σε  ενα αγνωστο που στην τελικη αν χαλασει πρεπει να τρεχω να παιρνω τηλεφωνα για το πως να το στειλω πισω. 

 

σχετικα με το e-shop που πες, δεν ξερω γενικα υπαρχει η αντιληψη οτι εχει ξεπεσει κλπ. εγω 6 χρονια που αγοραζω πραγματα απο εκει 1 φορα ετυχα σε χαλασμενα ακουστικα (φθηνα με 10 ευρω) και τα εστειλα πισω και σε 2 μερες πηρα και τα λεφτα μου πισω.

 

αυτο που λες για τις κριτικες ναι θα συμφωνω οτι μπορει να το παρακανα λιγο στην περιγραφη

 

Βγήκαμε λίγο Off-topic Πάντως,αλλα δεν πειράζει   :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθόλου off topic, δικό σου το thread και εσύ ζήτησες βοήθεια. Οπότε στη προσφέρω, όπως μπορώ. ;)

 

Σε ποιο ακριβώς κατάστημα αναφέρεσαι εσύ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποια οθόνη θέλεις παίρνεις και οποια σηκώνει η τσέπη σου.

Δεν εχει να κάνει που ειναι παλιο το μηχάνημα.

 

Η καλύτερη πρόταση στα 150 είναι LG 23EA63V απο εκει και πέρα υπάρχει και στα 180 η Dell

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^...και εδω ειμαστε για το πρωτο σου thread διαμαρτυριων, λειαν συντομως!  ;)

 

Αν δε βρίσκει δίπλα του στη τιμή που θέλει τι του προτείνεις;

 

Ούτε και εγώ λέω τα καλύτερα για το e-shop αλλά κάποιες φορές δε γίνεται να τα χούμε όλα.Ειδικά αν ψάχνουμε κάτι συγκεκριμένο σε καλή τιμή και δίπλα μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^...και εδω ειμαστε για το πρωτο σου thread διαμαρτυριων, λειαν συντομως! ;)

 

ενώ όλα τα άλλα καταστήματα είναι 100% εγγυημένα ότι δεν θα αποκτήσουν πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...