Προς το περιεχόμενο

Χρησιμοποίηση άλλου router για HOL. Ποιες είναι οι ρυθμίσεις;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Παιδιά καλησπέρα

Έχω ένα Baudtec PSTN TW263R-A2 το οποίο το έδινε ο ΟΤΕ παλιότερα με Conn-x.
Το συγκεκριμένο μου το δώρισε μια φίλη αλλά δεν γνωρίζω καν το ιστορικό του.
Σε κάποια φάση το έβαλα στη θέση ενός ΖΤΕ (το μικρό) που δίνει η Wind το οποίο από άποψης ισχύος του Wi-Fi ήταν αισχρό με αποτέλεσμα σε απόσταση 7 μέτρων να πέφτει σήμα στο ασύρματο κατακόρυφα!
Αυτό που είδα εντέλει με το Baudtec είναι ότι συγχρόνιζε με τη σύνδεση της Wind, στα στατιστικά έδειχνε υψηλότερη ταχύτητα, αλλά είτε μέσω Ethernet, είτε μέσω Wi-Fi σερνόταν απίστευτα! Μιλάμε για κάτι kbp/s και στις δύο κατευθύνσεις (Downstream/Upstream)!!!!

Σήμερα βρήκα και κατέβασα ένα νεότερο firmeware από το site του ΟΤΕ και του έκανα update με την ελπίδα ότι ίσως αυτό ευθύνονταν για το πρόβλημα.

Έχω 2 ερωτήσεις λοιπόν:
1) Αν το βάλω σε σύνδεση της HOL αντικαθιστώντας το Alcatel CellPipe 7130 RG5Ae.M2013 θα πάρει αυτόματα όλες τις παραμέτρους και θα συνδεθεί/συγχρονίσει ή χρειάζεται να τις δώσω χειροκίνητα;
2) Θεωρείτε ότι με την αναβάθμιση του firmware αποκαταστάθηκε το θέμα με την πολύ χαμηλή ταχύτητα (ήταν θέμα firmware) ή πιθανώς είναι πρόβλημα στο hardware;;;


Έχει κανείς κάποια ανάλογη εμπειρία ή κάποια ιδέα σχετικά με το θέμα;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.η Hol δεν εχει username Και Password οσο ξερω οποτε οτι και να γραφουν τα Username/password θα παιξει.οσο ξερω και τωρα που ειναι vodafone το ιδιο ισχυει.εκτος αν εισαι σε arys συνδεση οποτε θα θελει κατι συγκεκριμενο μετα το @.

2.αν μετα το firmware Παιζει μια χαρα τοτε ισως θεμα firmware εκτος αν ηταν προβλημα παροχου (δεν ξερω αν ειχες δοκιμασει με αλλο ρουτερ).αν με αλλο ρουτερ ησουν οκ τοτε θεμα ρουτερ.μπορει βεβαια να ηθελε/θελει απλα ενα Hard reset.κατα τα αλλα baudtec και zte για πεταμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...