Προς το περιεχόμενο

Χρησιμοποίηση άλλου router για HOL. Ποιες είναι οι ρυθμίσεις;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Περιμένω να μου αντικατασταθεί το router που μου έδωσαν από τη HOL για αυτό και θέλω να χρησιμοποιήσω ένα δικό μου παλιό.

 

Μίλησα με την τεχνική υποστήριξη και με είπαν να βάλω username [email protected] και password guest.

 

Εκτός αυτού το VPI στο 8 και το VCI στο 32 όπως και το PPPOE LLC.

 

Ενώ τα έκανα όλα πάλι το router μου συνεχίζει να μη συγχρονίζει με το internet (δεν μου εμφανίζει την ένδειξη πάνω στο κουτάκι).

 

Γνωρίζει κανείς τι άλλο πρέπει να αλλάξω στις ρυθμίσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Περιμένω να μου αντικατασταθεί το router που μου έδωσαν από τη HOL για αυτό και θέλω να χρησιμοποιήσω ένα δικό μου παλιό.

 

Μίλησα με την τεχνική υποστήριξη και με είπαν να βάλω username [email protected] και password guest.

 

Εκτός αυτού το VPI στο 8 και το VCI στο 32 όπως και το PPPOE LLC.

 

Ενώ τα έκανα όλα πάλι το router μου συνεχίζει να μη συγχρονίζει με το internet (δεν μου εμφανίζει την ένδειξη πάνω στο κουτάκι).

 

Γνωρίζει κανείς τι άλλο πρέπει να αλλάξω στις ρυθμίσεις;

username οτι και να βαλεις θα παιξει.επισης οπως ειπε ο φιλος απο κατω 8/35  .αν μια στο million δεν παιξει Pppoe/llc βαζεις Pppoa /vcmux.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς; Το router; Ενα linksys wag54g2 ειναι. Παλιά είχα isdn σπίτι αλλα πλεον εχω μια γραμμή.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

για να μου λες Isdn οτι ειχες και να μου λες ηταν 8 32 η 0 32 τοτε το ρουτερ αυτο ειναι για adsl over isdn οχι για adsl over pots που εισαι τωρα οποτε δεν θα συγχρονισει ποτε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τιποτα.anytime.απλα διευκρινηση γιατι μπερδευεις τον κοσμο.αλλο δεν σηκωνει το ιντερνετ αλλο δεν συγχρονιζει.διαφορετικα λαμπακια διαφορετικο προβλημα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο, όντως. Και κάτι τελευταίο: αυτά τα router που έχω και δεν συγχρονίζονται πλέον μου είναι άχρηστα; Ή υπάρχει κάποια ρύθμιση που να αλλάζει την επιλογή adsl over isdn; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο, όντως. Και κάτι τελευταίο: αυτά τα router που έχω και δεν συγχρονίζονται πλέον μου είναι άχρηστα; Ή υπάρχει κάποια ρύθμιση που να αλλάζει την επιλογή adsl over isdn; 

σε καποια μπορεις να κανεις crossflash και να γινουν Pstn.στο συγκεκριμενο δεν νομιζω.στο wag200 γινοταν αλλα δεν ειχε και τα τελεια αποτελεσματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης να ελέγξεις το MTU, να είναι στο 1492

 

συνυθως στα περισσοτερα ρουτερ με το που βαλεις Pppoe(/llc) το γυρναει σε 1492 απο 1500 που ειναι το pppoa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνυθως στα περισσοτερα ρουτερ με το που βαλεις Pppoe(/llc) το γυρναει σε 1492 απο 1500 που ειναι το pppoa

Το ξέρω αλλά με έχει τύχει περίπτωση να μην γίνει αυτόματα, και το αποτέλεσμα ήταν να μην παίρνει IP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω αλλά με έχει τύχει περίπτωση να μην γίνει αυτόματα, και το αποτέλεσμα ήταν να μην παίρνει IP

για να ακουσω μαρκα ρουτερ αν θυμασαι να δουμε ποιο πατατο ρουτερ δεν το γυρναει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...