Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν διαφωνώ. Αυτό που δεν έχει όμως ΚΑΜΙΑ σημασία ειναι το πόσο αγοράζεις κάτι. Αν δεις, κυκλοφορούν κάποιοι γραφικοί που πουλάνε 5870 στα 160 ευρώ (επειδή κάποτε τις πήραν 400)

 

Γενικά δεν αγοράζω κάτι μεταχειρισμένο εκτός αν το έχω απόλυτη ανάγκη και το ίδιο θα πρότεινα σε όλους. Αυτός που πουλάει, πρέπει να ειναι διατεθειμένος να χάσει. Έτσι είναι το hardware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις εν μερει δικιο αλλα αυτος που πουλαει κατι καινουργιο να χασει ποσο ενα 20 με 30%;

παραπανω πιστευω ειναι υπερβολη ...

δεν μιλαμε βεβαια για αυτους που πουλανε Hardware 4ετιας για 800ευρω :lol: :lol:

 

και εγω παντως δυσκολα αγοραζω μεταχειρισμενα

 

 

μια και σε βρηκα για πες μια στα γρηγορα

γιατι σπαω το κεφαλι και δεν ξερω ποσο να το βαλω

 

Κουτί CoolerMaster Elite 430 Black αγορασμενο πριν ενα μηνα

εχει και 4 χ 12 fan CoolerMaster με led

κομπλε ολα με τα κουτια τους και τα χαρτια τους

στο σκρουτζ εχει 45 καινουργιο

 

 

 

ΥΓ καλα εσυ δεν κοιμασαι ποτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hey Guys :D

 

λοιπον εχω 2 cpu χωρις ψυχτρες/overclock.

 

Μια Pentium D 930

και μια Intel Celeron E3200

 

ποσο λετε να της δωσω "3εχωριστα"

 

και πιος επε3εργαστες απο αυτους τους 2 ειναι καλυτερος? (γτ σκεφτομαι να κρατησω εναν απο τους 2, αλλα δεν 3ερω πως να compare)

 

ευχαριστω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κουτί CoolerMaster Elite 430 Black αγορασμενο πριν ενα μηνα

εχει και 4 χ 12 fan CoolerMaster με led

κομπλε ολα με τα κουτια τους και τα χαρτια τους

στο σκρουτζ εχει 45 καινουργιο

 

30 θα έλεγα.

 

ΥΓ. Γιατί πουλάς το μηχάνημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χάζευα τις αγγελίες του Ινσομνια. Είναι λίγο τσιμπημένες οι τιμές γενικά ή μου φαίνεται; :P

 

Πολλές τιμές είναι αρκετά τσιμπημένες, Ε8400=100 :confused: , q6600=120 :eek: , 5870=150 :shock:, και άλλα πολλά. Ωστώσο οι τιμές των μεταχειρισμένων διαμορφώνονται σύμφωνα με την προσφορά και την ζήτηση, και αφού πωλούνται σε αυτές τις τιμές(όχι στις παραπάνω αλλά λίγο normal) σημαίνει ότι υπάρχουν αγοραστές που τα αγοράζουν, διαφορετικά οι τιμές θα ήταν χαμηλότερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ thanx για την εκτιμηση ειναι ολα με εγγυση και κοντα στο διμηνο οποτε μπορει να τα τραβηξω λιγο παραπανω

 

Δεν νομίζω ότι πάει, αλλά αν βρεις να τα δώσεις, γιατί όχι. Πώς τα τιμολογείς?

 

Στις τιμές που σου έδωσα υπολόγισα την εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομουν εκει κοντα επεσες μεσα στις περισσοτερες προβλεψεις μου αλλα με τα οργια που βλεπω στις Αγγελιες για Hardware 100 γενιες πισω σε εξωφρενικες τιμες πιστευω οτι μπορω καλυτερα :)

 

Δεν καιγομαι να τον σκοτωσω κιολας,πιο πολυ για να δω αν με παιρνει να κανω Upgrade κοιτουσα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

σίγουρα μπορείς καλύτερα αλλά σε άτομο που δεν γνωρίζει σωστά τις τιμές...

 

πχ 75 euro για τον Velociraptor? λογική τιμή αλλά πλέον με τους 120gb SSD να φτάνουν κοντά στο 100ρικο (άρα μεταχειρισμένοι πιο κάτω), πιστεύεις ότι αξίζει να δώσεις 75 για 10k HDD?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω κατά πόσο πουλιούνται αυτά με τις οργιώδεις τιμές στις αγγελίες. Από την άλλη πάντα υπάρχουν θύματα, οπότε ποτέ δεν ξέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι απαραίτητα όλοι θύματα, με την έννοια ότι υπάρχει άγνοια και δεν υπάρχει τρόπος κάποιες φορές να μάθει ο υποψήφιος αγοραστής τις τιμές και να συγκρίνει(ούτως η άλλως η απόδωση τιμών έχει μια υποκειμενικότητα) .

Για αυτό και πολύ εύστοχα δημιουργήθηκε αυτό το topic, που όμως δυστηχώς δεν το χρησιμοποιούν όλοι ή δεν το λαμβάνουν τόσο σοβαρά όσο θα έπρεπε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...