Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ καλά είναι, το τροφοδοτικό είναι 80plus?

αν όχι στα 40 πακέτο.

ειναι 80plus.εχω κουτι ,τα παντα, εκτος απο εγγυηση , που εχει ληξει

 

60 ευρω Το τροφοδοτικο θεωρειται πολυ καλο.

Οκ να το βαλω ενα 60-55 να το διωξω?

 

Απλα με τα λεφτα θα παω να παρω ενα XFX XT/TS να το εχω με εγγυηση, σε δευτερο συστημα θα μπει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

ειναι 80plus.εχω κουτι ,τα παντα, εκτος απο εγγυηση , που εχει ληξει

 

Οκ να το βαλω ενα 60-55 να το διωξω?

 

Απλα με τα λεφτα θα παω να παρω ενα XFX XT/TS να το εχω με εγγυηση, σε δευτερο συστημα θα μπει

Και 70 μπορεις να τα δωσεις πακετο,το Corsair κοστιζε το 2012 κοντα στα 100 ευρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok τα βαζω 60+15, πακετο 65 και βλεπουμε. Ευχαριστω.

δε θέλω να δημιουργήσω ένταση αλλά τα 60 ευρώ (ως προσωπική εκτίμηση) τα βρίσκω πολλά για τον ίδιο λόγο που αναφέρει ο πωλητής !! δε πα να έκανε και 200 ευρώ το 2012, τι μου λέει εμένα αυτό ? υπάρχουν πολλές επιλογές σήμερα με λίγα παραπάνω χρήματα και εγγύηση !!

(εγώ έχω πάρει 550w super flower 80 plus gold που είναι απείρως καλύτερο με 70 ευρώ )

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε θέλω να δημιουργήσω ένταση αλλά τα 60 ευρώ (ως προσωπική εκτίμηση) τα βρίσκω πολλά για τον ίδιο λόγο που αναφέρει ο πωλητής !! δε πα να έκανε και 200 ευρώ το 2012, τι μου λέει εμένα αυτό ? υπάρχουν πολλές επιλογές σήμερα με λίγα παραπάνω χρήματα και εγγύηση !!

(εγώ έχω πάρει 550w super flower 80 plus gold που είναι απείρως καλύτερο με 70 ευρώ )

Κοιτα αν καποιος μου πει 60 ευρω το πακετο, 55 το Psu θα τα δωσω, αλλα σε κατι κορακια που μου στελνουν 40-50 max και για τα 2 δεν τα δινω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε θέλω να δημιουργήσω ένταση αλλά τα 60 ευρώ (ως προσωπική εκτίμηση) τα βρίσκω πολλά για τον ίδιο λόγο που αναφέρει ο πωλητής !! δε πα να έκανε και 200 ευρώ το 2012, τι μου λέει εμένα αυτό ? υπάρχουν πολλές επιλογές σήμερα με λίγα παραπάνω χρήματα και εγγύηση !!

(εγώ έχω πάρει 550w super flower 80 plus gold που είναι απείρως καλύτερο με 70 ευρώ )

Δεν υπαρχει ενταση οταν καποιος μιλαει με ευγενεια και σεβασμο φιλε Silenzio ουτε ειναι κανονισμος επειδη καποιοι ειμαστε φιλοι οτι πρεπει παντα να συμφωνουμε,αυτο ελλειπε.Καλα εκανες και διατυπωσες την ενσταση σου. :)

 

Η απαντηση μου ειναι οτι σε καμμια περιπτωση δεν ειναι απειρως καλυτερο,ουτε καν καλυτερο.Εγω πιστευω οτι ειναι ισαξιο μπορει και λιγο χειροτερο.Τα πολυ καλα Super Flower με τα αντιστοιχα υλικα,πυκνωτες,απο Ιαπωνια κ.τ.λ. ειναι απλησιαστα.Αλλα εχεις ενα λογικο επιχειρημα πως μπορει καποιος να αγορασει ενα καλο τροφοδοτικο σε καλη τιμη και με εγγυηση.

 

Το κουτι της Coolermaster δεν ειναι απο τα πολυ φτηνιαρικα, ειναι καλο αν το προσεξεις συν ενα καλο τροφοδοτικο,τα 60-70 ειναι προσωπικα θεωρω και για τα δυο μαζι,μια λογικη τιμη.Οπως ειπε και ο Τζιμακος,υπαρχει και το περιθωριο να παιξει λιγο με την τιμη λογω παζαριων.

 

Να ενας λογος που προσωπικα δεν αγοραζω ποτε πολυ ακριβα τροφοδοτικα γιατι χανεις πολλα χρηματα γρηγορα,το πιο ακριβο που θα επαιρνα ειναι ενα σαν και αυτο που πηρες εσυ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για την τιμή που αναφέρεις για κουτί και psu είναι μια χαρά, απλά σκέτο το τροφοδοτικό 60 ευρώ ενώ με λίγο ακόμα ας πούμε έπαιρνα το xfx τότε δε θα το σκεφτόμουν καν.

 

συγγνώμη δε το ήξερα αυτό οτι το corsair gs έχει ποιοτικότερα υλικά, υπέθεσα οτι ως gold θα είχε και καλύτερα άρα λάθος μου. Μόνη ένσταση η εγγύηση δηλαδή που έχει ένα ρίσκο.

 

σε ευχαριστώ πολύ για την διόρθωση φίλε benign, πάντα μαρέσει να διαβάζω τις απόψεις σου πάνε σε hardware :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να ρωτησω κι εγω ποσο μπορει να φυγει το παρακατω συστημα και αν αξιζει να φυγει κομματι κομματι..

Αν το δωσω ολοκληρο εννοειται οτι θα προσθεσω και μια καρτα γραφικων

 

Case:NZXT Phantom 410 Black
CPU:Intel Core i5-3570K @3.4GHz 
Cooler:GAMMAXX 4000 (Με εγγυηση)
Mobo:Gigabyte Z77X-D3H Ultra Durable
RAM:Corsair Vengeance 2x8GB CAS9 1600MHz DDR3 (Με εγγυηση)
SSD:Samsung 830 128GB
PSU:Corsair Professional Series HX650W Modular (Με εγγυηση)
Optical:DVD RW ASUS 24x 24D5MT (Με εγγυηση)
OS:Windows 7 Home Premium 64bit EN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για την τιμή που αναφέρεις για κουτί και psu είναι μια χαρά, απλά σκέτο το τροφοδοτικό 60 ευρώ ενώ με λίγο ακόμα ας πούμε έπαιρνα το xfx τότε δε θα το σκεφτόμουν καν.

 

συγγνώμη δε το ήξερα αυτό οτι το corsair gs έχει ποιοτικότερα υλικά, υπέθεσα οτι ως gold θα είχε και καλύτερα άρα λάθος μου. Μόνη ένσταση η εγγύηση δηλαδή που έχει ένα ρίσκο.

 

σε ευχαριστώ πολύ για την διόρθωση φίλε benign, πάντα μαρέσει να διαβάζω τις απόψεις σου πάνε σε hardware :)

Οχι παντα λεγαμε για το τροφοδοτικο και το κουτι μαζι. :) Σε ευχαριστω για τα καλα λογια και εμενα μου αρεσει να διαβαζω τις δικες σου αποψεις αν και γραφεις πιο σπανια απο μενα.

 

Το GS πρεπει να ειναι περιπου στα ιδια επιπεδα η λιγο καλυτερο. Ανηκει στην gaming series που ειχε βγαλει πριν 3-4 χρονια η Corsair.Να φανταστεις εγω ειχα αγορασει το GS800 135 ευρω.Πρωτη και τελευταια φορα που αμαρτησα και εδωσα τοσα χρηματα. :devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θελω να ρωτησω κι εγω ποσο μπορει να φυγει το παρακατω συστημα και αν αξιζει να φυγει κομματι κομματι..

Αν το δωσω ολοκληρο εννοειται οτι θα προσθεσω και μια καρτα γραφικων

 

Case:NZXT Phantom 410 Black
CPU:Intel Core i5-3570K @3.4GHz 
Cooler:GAMMAXX 4000 (Με εγγυηση)
Mobo:Gigabyte Z77X-D3H Ultra Durable
RAM:Corsair Vengeance 2x8GB CAS9 1600MHz DDR3 (Με εγγυηση)
SSD:Samsung 830 128GB
PSU:Corsair Professional Series HX650W Modular (Με εγγυηση)
Optical:DVD RW ASUS 24x 24D5MT (Με εγγυηση)
OS:Windows 7 Home Premium 64bit EN

 

Κομμάτι κομμάτι θα φυγει αμεσα και θα εχεις μεγαλύτερο κέρδος.

 

ίδιο Cpu έδωσα στα 110 πριν λίγο καιρό

και Ζ77 μητρική άνετα στα 60 ευρώ (και η δικιά μου είχε κάψει την onboard κάρτα ήχου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.insomnia.gr/topic/626493-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-radiator/

 

παιδια εχω αυτη την υδροψυξη που λεω στο θεμα και της εχω ανοιξει το block απο κατω για να την κανω εξαερωση γιατι αυτο ειναι το θεμα της αλλα δεν ειμαι και τρελος γνωστης. Ποσο πιστευεται μπορει να φυγει για καποιον που μπορει να ασχοληθει να την φτιαξει αλλα να μην την σκοτωσει με την εννοια ενα 25€. Νομιζω οτι μονο και μονο οι ανεμηστηρες αξιζουν.


θελω αμμεσα ψυχτρα για αυτο θελω να την δωσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο σίγουρος είσαι ότι δεν έπαιξε"κούφια" ή αντλία; Και από την στιγμή που λίγο είδα στο θέμα σου δεν έχεις ουσιαστικό πρόβλημα γιατί την δίνεις;

Προσωπικά AIO ανοιγμενη ούτε 5€ αλλά είπα, προσωπικά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...