Προς το περιεχόμενο

ATI R9 280X η 770 η να παραμεινω στην 670


Dinosfan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Power consumption AMD Radeon R9-280X

 

System Wattage with GPU in FULL Stress = 350W

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/radeon_r7_260x_r9_270x_280x_review_benchmarks,10.html

 

OK ?

Αντε να το ξαναπουμε για τελευταια φορα,μπας και φιλοτιμηθεις να καταλαβεις οτι διαβαζεις λαθος!

 

System Wattage with GPU in FULL Stress = 350W

 

SYSTEM WITH GPU=Αγγλικα ξερεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασε κανενα review...

 

To peak σε stress test ειναι 350 watt, της καρτας γραφικων, οχι του συστηματος...

 

Θα διαβασω.οταν ξεκινησεις εσυ να γραφεις review τοτε θα διαβασω.θα ριχνω πολυ γελιο.

Power consumption AMD Radeon R9-280X

 

System Wattage with GPU in FULL Stress = 350W

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/radeon_r7_260x_r9_270x_280x_review_benchmarks,10.html

 

OK ?

 

Οκ?

 

Αντε να το ξαναπουμε για τελευταια φορα,μπας και φιλοτιμηθεις να καταλαβεις οτι διαβαζεις λαθος!

 

System Wattage with GPU in FULL Stress = 350W

 

SYSTEM WITH GPU=Αγγλικα ξερεις;

τι ειναι το system with gpu μωρε.σιγα,τι ειναι?μονο η καρτα ειναι...τσ τσ τσ δεν καταλαβαινετε εδω μεσα τιποτα πια :P

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά η R9 280X αργότερα με την υποστήριξη των drivers θα κερδίσει κάτι παραπάνω σε επιδόσεις . Εγώ θα προτιμούσα περισσότερη μνήμη ( R9 280X) εξάλλου στις επιδόσεις πανω-κάτω ίδιες είναι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

280X το καλύτερο value for money που έχουμε δει τα τελευταία χρόνια.

Ανώτερη από 770, 3gb vram και φτηνότερη.

Eiναι καλυτερη λες η 280χ απο την 770 ? (H θα παρω την 280χ και θα μου βγει χειροτερη απο την 770 ) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά η R9 280X αργότερα με την υποστήριξη των drivers θα κερδίσει κάτι παραπάνω σε επιδόσεις . Εγώ θα προτιμούσα περισσότερη μνήμη ( R9 280X) εξάλλου στις επιδόσεις πανω-κάτω ίδιες είναι .

Και τα περασμένα χρόνια από την κυκλοφορία της 7970 τι έκανε το driver team έπλεκε πουλόβερ; Είναι σε ένα σημείο πλέον η αρχιτεκτονική που τα περιθώρια για αυξήσεις σε επιδόσεις ολοένα και μικραίνουν.

Eiναι καλυτερη λες η 280χ απο την 770 ? (H θα παρω την 280χ και θα μου βγει χειροτερη απο την 770 ) :P

Σαν καταναλωτής εσύ και μόνο εσύ ξέρεις τις ανάγκες σου και πως θέλεις να ξοδέψεις τα χρήματά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιγω ενα θεματακι ειχα την καρτα γραφικων της υπογραφης η οποια καηκε σκεφτομαι εγω, να μεταβω στην καινουργια ΑΤΙ R9280X η να παρω την 770 η να ξαναπαρω 670.

670 SLI το εχεις σκεφτει?παντως εγω με 660ti sli εμεινα αναυδος...(το μονο που πρεπει να σκεφτεις ειναι το τροφοδοτικο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιγω ενα θεματακι ειχα την καρτα γραφικων της υπογραφης η οποια καηκε σκεφτομαι εγω, να μεταβω στην καινουργια ΑΤΙ R9280X η να παρω την 770 η να ξαναπαρω 670.

Βλεπω και εχεις την Asus 670, και η Asus εχει 3 χρονια εγγυηση,δεν καλυπτεσαι απο την εγγυηση??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ειμαι στην ιδια θεση,προσωπικα θα περιμενω για τις καινουργιες και μαλλον θα παω για 280x.Για τα λεφτα της (γυρω στα 300 λεγεται) απλα ξεφευγει.Να δωσω 100ευρω+ για την 770 να χω ~5-10 fps σε ενα τυχαιο site που δα,δεν ξερω...Εξαλου για να δουμε τι παιζει με το mantle! 

 

Αμα βιαζεσαι προτεινω 770.Ακριβη μεν καλη δε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ειμαι στην ιδια θεση,προσωπικα θα περιμενω για τις καινουργιες και μαλλον θα παω για 280x.Για τα λεφτα της (γυρω στα 300 λεγεται) απλα ξεφευγει.Να δωσω 100ευρω+ για την 770 να χω ~5-10 fps σε ενα τυχαιο site που δα,δεν ξερω...Εξαλου για να δουμε τι παιζει με το mantle! 

 

Αμα βιαζεσαι προτεινω 770.Ακριβη μεν καλη δε...

Τα 100+ευρο που τα ειδες??http://www.skroutz.gr/s/3389787/Gigabyte-GeForce-GTX770-2GB-WindForce-3X-OC.html 365κοστιζει και σε σχεση με την 7970Ghz http://www.skroutz.gr/s/2348547/Gigabyte-Radeon-HD7970-3GB-GHz-Edition-OC.htmlμια χαρα τιμη εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...