Προς το περιεχόμενο

XP non System restore


lukes1960

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν μία εβδομάδα έπιασα virus [δεν θυμάμαι τώρα - ήταν εκείνο με το μήνημα ότι κλείνει το PC] - κατέβασα τότε το patch της μαμάς και όλα ΟΚ, όμως τότε διάβασα κάπου [είτε Symantec είτε MS] ότι πρέπει να αποενεργοποιήσουμε το System restore. Το έκανα, καθάρισα το PC και νόμιζα ότι είναι όλα καλά. Α, βεβαίως μετά ενεργοποίησα το restore, έκανα ένα check piont για σιγουριά και ησύχασα. 'Οσο ήμουν μέσα στο σύστημα και τσέκαρα πάλι έαν κρατάει το check point, όλα καλά από μετά από reboot τα πάλι χάνει. Το δικίμασα και επιβεβαίωσα πολλές φορές ότι ενεργοποίηση [πισωγύρισμα στην defαult ρύθμιση] δεν πιάνει. Πια είναι η λύση? Εκτώς φορματ, χα χα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου το έκανε αυτό χωρίς να έχω προσβληθεί από ιό και λύση δε βρήκα. Το φορμάτ είναι βέβαια μια λύση, αλλά ακραία (έχω να κάνω φορμάτ πάνω από 9 μήνες και όλα -εκτός απ' αυτό- λειτουργούν άψογα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Βρήκα τελικά λύση (ίσως βοηθήσει κάποιον με το ίδιο πρόβλημα): Απενεργοποίηση του System restore (οπότε διαγράφονται όλα τα αρχεία του restore - και ελευθερώνεται αρκετός χώρος στον δίσκο) και εκ νέου ενεργοποίησή του. Με αυτόν τον τρόπο το System restore λειτουργεί κανονικά τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paidia geia xara. to idio problima akribos exo kai ego. to system restore leitoyrgei opos to leei o filos accipio alla meta apo reboot den mporei na kanei System restore an den to apenergopoihso kai to energopoihso meta. ayto omos den einai lysi giati me thn apenergopoihsh xanontai ola ta restore points. na simeioso oti thema xoroy ston skliro den yfistatai (60gb sunolo me eleuthera ta 40gb peripoy). exo windows xp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...