Προς το περιεχόμενο

"Φτωχές" πωλήσεις για το Samsung Galaxy S4 Mini


Leo360

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ε πως να πουλησει τι στιγμη που ειναι στα ιδια λεφτα με το s3 ??

περα του 4g το s3 υπερτερει παντου

 

Κι όμως φίλε μου , το S4 mini είναι πιο γρήγορο από το S3 , φοράει περισσότερη Ram και πιο σύγχρονο επεξεργαστή.

 

Και δεν είναι στα χαρτιά πιο γρήγορο , είναι στην πράξη , δοκίμασε το και θα δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν ειναι πιο γρηγορο απο το σ3 το σ4 μινι..Μη λεμε οτι ναναι..απλα εχει καλυτερο αντροιντ .. Επισης ειναι αστειο αυτο με το σκρουτζ..οι παραεισαγωγες δε συνιστουν δειγμα τιμης..Το κινητο εχει 440 και ειναι φτηνοτατο

Το ακομα πιο αστειο ειναι που καποιοι λενε οτι και 280 ειναι ακριβο !!! αχαχαχ φαν μπουζ απλ.. Ετσι για να ξερετε το σ4 μινι τοχει φιλαρακι και ειναι απιστευτο και πολυ πρημιουμ κινητο ..τα σ4 δεν εχουν αισθηση πλαστικουρας οπως λενε καποιοι ..εξαλου δε θυμαμαι κανα φαν μπου να παραπονειτο οταν τα αιφων ηταν πλαστικουρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά για 280 είναι super... Αν δεν είχα το s2 kai έμενα στο Android είναι μονόδρομος για άτομα που δεν θέλουν παντόφλες+ θέλουν καλή μνήμη (1.5gb) + removable battery +sd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το 3 μινι και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Μετρια χρηση και δε μου δημιουργησε θεμα ποτε.Επισης ειναι και πολυ βολικο στο χερι σε σχεση που ειχα ριξει μια ματια στο 4μινι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το κινητό, ναι έιχε (μόλις κυκλοφόρησε) κάπως σχετικά ψηλή τιμή για τα χαρακτηριστικά του, αλλά έχει τις τέλειες διαστάσεις για ΚΙΝΗΤΟ (όχι παιχνιδομηχανή, όχι τηλεόραση). 4.3” οθόνη, με διαστάσεις Iphone 5. Τα τεχνικά χαρακτηριστικά του είναι αρκετά καλά, μπορείς να κάνεις τα πάντα άνετα χωρίς τη ψωροπερηφάνια του τελευταίο μοντέλου κινητού που έχει 200 πυρήνες και μισό γήπεδο οθόνη, αλλά χρηστικότητα μηδέν επειδή θες 4 χέρια για να το πιάσεις και για να το μεταφέρεις πρέπει να το βάζεις στο πορτ-μπαγκάζ του αυτοκινήτου.

Έχει μόνο 1.5cm πάνω και κάτω από την οθόνη "άχρηστο" χώρο και σε αυτόν βρίσκονται τα κουμπάκια, η camera ηχεία κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε πως να πουλησει τι στιγμη που ειναι στα ιδια λεφτα με το s3 ??

περα του 4g το s3 υπερτερει παντου

μόνο στους πυρήνες υπερτερεί αν και ο snapdragon 400 είναι αρκετά πιο νέος οπότε κρατάω πισινή. ram έχει 1,5 και όχι 1 , κάμερα την ίδια , 4.2.2 out of the box, LTE. μια χαρά είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κινητο εχει 272Ευρω και καθε μερα πεφτει η τιμη του 1,2-1,5 Ευρω (σταθερα) οποτε μεχρι το Δεκ θα εχει φτασει 200Ευρω οποτε και το παιρνεις.

 

Για τον φιλο με το Note2 320. Πρωτoν, μεταχειρισμένο, δευτερον NFC έχει ? (μαλλον οχι) , τι μπαταρία έχει είπαμε ?

Τρίτoν, Υποκειμενικο - είναι πολύ μεγάλο phablet, προτιμώ κινητό :) (και το S4 μεγαλο ειναι!). Οποτε Galaxy S4 mini GoGoGo @ Dec 

310 το πηρα και  πρωτον 10 ημερων μεταχειρισμενο δεν το λες εκτος αν το θεμα σου ειναι να το βγαλεις εσυ πρωτος απο το κουτι 2ον βεβαια και εχει nfc 3ον την καλυτερη μπαταρια στα smart phones κραταει σχεδον διπλα απο το s3 που εχω οσο για το θεμα του τι βολευει τον καθενα συμφωνω απολυτα ειναι μεγαλο και βαρυ κινητο αλλα μπορω να κανω τοσα πολλα με τετοια ανεση που δεν με πειραζει ειναι οτι καλυτερο εχω παρει ποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμή του δεν είναι καλή καθώς σε αυτά τα χρήματα (280-290) υπάρχουν κινητά με καλύτερα χαρακτηριστικά όπως πχ το LG nexus 4.Πάντως και το s3 mini για κάποιο διάστημα είχε ακριβή τιμή και δεν έκανε καλές πωλήσεις,μέχρι που έπεσε αρκετά η τιμή του και άρχισε να πουλάει.Κάτι παρόμοιο πιστεύω θα συμβεί και με το s4 mini όπου ήδη η τιμή του μειώνετε καθημερινά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή την στιγμή σκρουτζ... Ξεκινάει απο 272 ευρώ ++ κανά 5 τα μεταφορικά..Και + 3 ευρώ αντί καταβολή!!! Κοινός 280 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από 10 μέρες με το κινητό αγορασμένο από σκρουτζομαγαζο στα 274 ευρώ, έχω να πω πως είναι η καλύτερη αγορά android κινητού που έχω κάνει ποτέ (και έχω περάσει από κάμποσα). Το κινητό δεν προβληματίζεται ποτέ, το 4G είναι απόλαυση, το NFC έχει πλάκα (αλλά και χρηστικότητα αν έχει κανείς όρεξη να παίξει) και τα 32GB(παίρνει έως 64!) της SD που έχω βάλει υπερκαλύπτουν τα "λίγα" 8GB της εσωτερικής μνήμης. 

Όταν, δε, κυκλοφορήσει και η επίσημη σταθερή CM 10.2 (android 4.3) παρέα με το πανεύκολο CM Installer, η εμπειρία θα αναβαθμιστεί ακόμα περισσότερο.

Επίσης είναι επίσημα προγραμματισμένο να πάρει το 4.4 KitKat.

 

 

Αν σε όλα αυτά συνυπολογίσει κανείς και το τέλειο μέγεθος/βάρος για χρήση με το ένα χέρι, δεν ακούγεται πια και τόσο κακό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως να το δίνανε και τσάμπα? Χαλαρώστε.

Δείτε πόσο έχουν τα "αντίστοιχα" iphone που είναι ακόμα στα 400-500€

Η τιμή του είναι εξαιρετική για τις δυνατότητές του. Και η συσκευή γενικότερα είναι ότι πρέπει για αυτούς που δεν θέλουν να βλέπουν ταινίες στο κινητό τους (έλεος πια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει 270. το έχω εδω και λίγο και είναι πολύ καλό και γρήγορο κινητό. Δεν το αγόρασα σαν ναυαρχίδα. Και πιστεύω πώς δεν υπάρχει καλύτερο 4,3 κινητό σε αυτή την τιμή τώρα που μιλάμε. Κομψό, εχει nfs,4g, πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας (2 μέρες σταθερά με πολύ χρήση εάν και παίζω σπάνια). Ας μην κρυβόμαστε - όσοι θέλουν παιχνίδομηχανή - πάνε για τους πυρήνες, μεγάλη οθόνη, ανάλυση ,gpu - οι υπόλοιποι θέλουμε κινητό να καλούμε, να διαχειριζόμαστε τα mail, να συγχρονίζουμε ημερολόγια, ραντεβού, α βρίσκουμε το όποιο cloud έχουμε, και να χρησιμοποιούμε connectivity με όποιο τρόπο μας εξυπηρετεί. Και το mini τα κάνει όλα αυτα. Η κάμερα του δεν είναι στα ατού του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...