Προς το περιεχόμενο

Με τιμή $399 πιθανόν το Nexus 5, αναμένεται LTE έκδοση του Nexus 4


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως ρε παιδιά, επειδή έχω βαρεθεί να βλέπω τα Apple fan-bois και τα Μ$ fan-bois (υπάρχουν και αυτά :) ) να αναφέρονται στο android ως lagdroid, έχοντας ένα "ταπεινό" SGNex στην stock 4.3 (με Fancy kernel, αλλά και με τον stock τα ίδια έβλεπα), είτε με τον stock launcher είτε με τον Nova που χρησιμοποιώ πλέον, πραγματικά δεν μπορώ να "προλάβω" το interface και να το κάνω να lagάρει, ότι και αν κάνω (menus, tabs, folder, ρυθμίσεις, γενικά παντού).

 

Άρα η άποψή μου είναι (έχοντας ιδία άποψη από android κινητά LG, Samsung και Sony), ότι το pure android όχι μόνο δεν είναι lagdroid, αλλά αντιθέτως είναι σχεδόν μονόδρομος για όποιον θέλει κινητό που, χωρίς φοβερό hardware (SGNex διπύρηνο για να μην ξεχνιόμαστε), κάνει τα πάντα λες και κάνεις ski στο πάγο, και μπορείς να το διαμορφώσεις όπως θέλεις.

 

Γι'αυτό και περιμένω το Ν5 σχεδόν σαν την μοναδική μου επιλογή ;)

 

Αυτή τη στιγμή το 4,3 που έχεις, τρέχει σε πολύ λίγα κινητά. Μέχρι το τέλος του χρόνου θα το έχουν πάρει πολλά HTC, Samsung και Sony, το καλό είναι ότι με ένα διπύρηνο και 1gb ram είσαι ΟΚ για το 4,3 (για να δούμε και το Kit-Kat γιατί έχουν ακουστεί μεγάλα λόγια)

 

android-distributiondata-oct.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτή τη στιγμή το 4,3 που έχεις, τρέχει σε πολύ λίγα κινητά. Μέχρι το τέλος του χρόνου θα το έχουν πάρει πολλά HTC, Samsung και Sony, το καλό είναι ότι με ένα διπύρηνο και 1gb ram είσαι ΟΚ για το 4,3 (για να δούμε και το Kit-Kat γιατί έχουν ακουστεί μεγάλα λόγια)

 

Ακόμα και αυτό όμως -το να πειραματιστείς με το λειτουργικό ανά πάσα ώρα και στιγμή- είναι αποκλειστικό προνόμιο του Android, και κυρίως των nexus συσκευών. Αν π.χ. το 4.4 δεν μου αρέσει ή δεν κάτσει καλά στο SGNex -αν έχω ακόμα αυτό το κινητό μέχρι τότε- πολύ απλά θα ξαναπεράσω στην 4.3, ή θα βάλω μια από τις δεκάδες custom 4.4 που θα βγουν ;)

 

Τεςπα, το θέμα μας εδώ είναι το Ν5 και το 4.4, και κυρίως η τιμή του και πότε θα το δούμε στα ηλεκτρονικά "ράφια"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κολιτό USA που έρχεται τα καλοκαίρια Ελλάδα, μου έχει κουβαλήσει laptop, φωτογραφικές μηχανές, φακούς φωτογραφικών μηχανών κτλπ αλλά πάντα από ένα κομμάτι.

 

Αν φέρεις δύο ίδια θεωρείται ότι κάνεις εμπόριο και μπορεί να έχεις πρόβλημα στο αεροδρόμιο.

 

Τώρα ταχυδρομικώς πάλι δεν μπορείς να στείλεις πολλά μαζί γιατί αραιά και πού κάνουν κάποιους ελέγχους και μπορεί πάλι να την πατήσεις. Επιπλέον στο ταχυδρομείο πρέπει να δηλώσεις τι περιέχει το πακέτο και την αξία του, πχ smarphone - gift - 349$ αλλά πάλι ισχύει ο κανόνας "ένα από κάθε είδος".


Μπορεί όμως να γλιτώσουμε τον κόπο πολύ σύντομα.

 

Link.png Site: EU–US Free Trade Agreement

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...