Προς το περιεχόμενο

Ποιά οδοντόκρεμα χρησιμοποιείτε;


KoKoPsOpSaRoS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη δεν βρηκα καποιο παρομοιο θεμα (μπορει να κανω και λαθος), ειπα να ανοιξω κατι τετοιο διοτι πιστευω ειναι σημαντικο διοτι αφορα την υγεια. :)

 

Προσωπικα απο οδοντοκρεμες προτειμω αυτες που δεν κανουν λευκανση διοτι διαβασα ειναι επικινδυνες. Γενικοτερα ομως ολες οι οδοντοκρεμες κανουν πανω κατω την ιδια δουλεια. Τωρα ειμαι με την kolynos, οδοντικο νημα και betadin mouthwash gargle για στοματικο διαλυμα. Γνωμες λοιπον :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τις "whitening" οδοντόκρεμες κι'γω τις αποφεύγω, νομίζω ότι είναι απλά μάρκετινγκ τρικ, δε νομίζω ότι κάνουν δουλειά.

Για τις Sensodyne έχω ακούσει καλά σχόλια αλλά έχουν μικρά σωληνάρια που τα θεωρώ πιο ακριβά.

Για στοματικό διάλυμα καλό είναι να αποφεύγουμε τύπου Listerine που είναι σκέτο οινόπνευμα που καταστρέφει τη φυσική χλωρίδα της στοματικής κοιλότητας. Χρησιμοποιώ το Chlorhexil (γενικά έχω διαβάσει ότι περιέχει χλωρεξιδίνη) αλλά δε ξέρω αν είναι για κάθε μέρα. Απίστευτη δουλειά κάνουν τα μεσοδόντια βουρτσάκια!!! Ειδικά στα πίσω δόντια όπου δε με βολεύει το νήμα. Αλλά μου συνέστησε ο οδοντίατρος ποια να πάρω, αλλιώς δε σκόπευα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποια έχει προσφορά 1+1 το σούπερ-μάρκετ. Βασικα παντα εχει!

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

 

Το αυτο.

 

Απλα λογω του οτι εχω μια γεφυρα, χρησιμοποιω ενα ειδικο νημα (oral-b superfloss, με πετονια στην ακρη, για να περναει κατω απο τη γεφυρα), γιατι παει καποιος συνεχεια και χεζει κατω απ' τη γεφυρα, και μυριζει ασχημα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα δοκιμάσει την Oral B εξαιτιας των κουπονιών αλλά πολύ μάπα γευση...

 

Ευτυχως αυτο τον καιρό εχει 1+1 δώρο (3€ μαξ) η colgate και συνηθως αυτή παίρνω. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οδοντόκρεμα: http://www.unilever.gr/Images/AIM-TP-Expert-Protection-CO_tcm117-335944.jpg

 

Οδοντόβουρτσα: http://www.unilever.gr/Images/AIM-TB-WHITE-SYSTEM-with-pe_tcm117-335926.jpg

 

Νήμα: http://www.pharmacynow.gr/image/cache/data/gia%20ta%20dontia/Oralc1-500x500.jpg

 

Στοματικά διαλύματα αραια και που. Το πολύ μια φορα το 10ημερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Crest tartar και AIM white now χρησιμοποιώ συνήθως και elgydium από φαρμακείο πιο σπάνια. Colgate, oral b δεν μαρέσουνε.

 

Επίσης πάντα νήμα χρησιμοποιώ μετά το βούρτσισμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Medinol των 100ml απο φαρμακειο. Και η τιμη λιγο φαρμακειο αλλα μου την προτεινουν αρκετα οδοντιατροι (μιας και φορουσα σιδερακια παλια και εχω ακομα ενα συρμα πισω απο την κατω σειρα των μπροστινων δοντιων μου). Νημα κανονικα οπου χρειαζεται και διαλυμα επισης απο φαρμακειο το οποιο το αραιωνεις με νερο πριν κανεις πλυσεις και γαργαρες (και μονο μια φορα τη μερα για 30-40 δευτερολεπτα και οχι παραπανω). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαλυμα επισης απο φαρμακειο το οποιο το αραιωνεις με νερο πριν κανεις πλυσεις και γαργαρες (και μονο μια φορα τη μερα για 30-40 δευτερολεπτα και οχι παραπανω). 

 

Οσα διαλυματα εχω δοκιμασει λενε πανω να χρησιμοποιουνται οπως ειναι, το δικο σου φιλε μου λεει να το αραιωνεις με νερο?

 

Το ξεπλενεις με νερο? Ποση ωρα μετα μπορεις να φας ή να πιεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...