Προς το περιεχόμενο

Heroes of the Storm (Blizzard MOBA)


GhostRiderLSOV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους καταρχας. Μου ειχαν δωσει access στην alpha πριν κανα 3μηνο νομιζω, οπου μπηκα ενα game και απο τοτε δεν ξαναμπηκα αφου δεν ηταν καλη η πρωτη εντυπωση. Χθες πανω στην βαρεμαρα μου 12 η ωρα το βραδυ λεω δεν μπαινω να δω μπας και αλλαξαν τιποτα. Ε, μεχρι τις 5 το πρωι επεζα. Το game μου αρεσε παρα πολυ. Το οτι δεν εχει items σε πρωτη φαση φαινεται και ακουγεται περιεργο αλλα δεν ειναι αφου το ολο θεμα ειναι στο build του καθε παιχτη. Μια ερωτηση, το progression στην beta θα μεινει οταν με το καλο βγει το παιχνιδι?

 

Τα items και τα gold με έκαναν να σταματήσω να ασχολούμαι με το LoL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όχι με κανένα θεό δεν αξίζει να σκάσεις για πρόσβαση. Είτε τσέκαρε για κάνα διαγωνισμό για κλειδιά ή περίμενε την Open beta. Εκτός να καίγεται ο $#@ σου να τα σκάσεις και να παίξεις οπότε αλλάζει το πράμα. Αλλα αν ίσχυε αυτό θα έψαχνες για way in απο την technical alpha και όχι τώρα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα αργήσει πολύ να βγει, δεδομένου ότι 1 χρόνο έκατσε σε alpha μονάχα, άλλο τόσο θα κάνει και η beta.

Να πληρώσεις για το συγκεκριμένο πακέτο δεν αξίζει μιας και είναι ακριβό λόγο του χρυσού mount και των περιέργων skins, επιπρόσθετα είναι 3 μέτριοι προς κακοί ήρωες. Το άλλο πακέτο που έχει το παιχνίδι με τα ίδια λεφτά είναι πολύ καλύτερο και αξίζει όντως. Από την άλλη είναι η μοναδική είσοδος επί πληρωμή και θέλουν να εκμεταλευτούν αυτό το γεγονός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει να τα σκάσεις για πρόβαση τώρα? Πότε θα βγεί ?

Σαφώς και αξίζει, αν θες να παίξεις άμεσα. Το παιχνίδι είναι καλό και σίγουρα θα σου προσφέρει πολλές ώρες ψυχαγωγίας.

 

Το αν θα σου κάτσει invite δεν το ξέρεις, μπορεί να σου έρθει σήμερα, μπορεί αύριο, σε ένα μήνα η και ποτέ. Το πότε θα πάει σε open beta επίσης είναι άγνωστο.

 

Προσωπικά έπαιξα στην alpha με το account του αδερφού μου για κανένα δίμηνο. Σε καμιά περίπτωση δεν μετανιώνω την αγορά του founders pack. Για το προσωπικό μου account. Τώρα σίγουρα θα ήταν πολύ καλύτερο αν ήταν το Nexus bundle και όχι αυτό που δίνουν... Αλλά είναι λεπτομέρεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει να τα σκάσεις για πρόβαση τώρα? Πότε θα βγεί ?

Οχι δεν αξιζει με την καμια η πληρωμη για Free to play παιχνιδι που ειναι ακομα σε Beta.Καλυτερα αγορασε αλλα παιχνιδια και περιμενε ειτε Invite ειτε μηπως σου κατσει απο κανενα διαγωνισμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε ένα κλειδι από το Heroes Fire για EU. Ο πρώτος που θα μου στείλει pm και είναι ενεργός στο forum τα τελευταία χρόνια το παίρνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ ψάχνω για εναν κολλητό μου, so i have faith στις 10+ κληρώσεις που έχω πάρει μέρος

 

Προτιμώ να το δώσω σε έναν από εδώ μέσα Παύλο. Αν δεν βρεθέι κάποιος στο δίνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι κράτα το για κανένα παιδί, θα βρούμε κλασικά όπως με το hs που ξαφνικά είχαμε όλοι απο 10 να δώσουμε. 

 

ps1: πως σου φάνηκε? εμένα με έχει πάει 5 μέρες με 200g quests και με έχει γυρίσει τα μυαλά, πότε δεν θα πάρουμε και το γουρούνι και τους ήρωες που θέλουμε :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό είναι, αρκετά εθιστικό όπως όλα τα games της Blizzard,αλλά έχει πολύ αργό gold gain(θέλουν να αρμέξουν την αγελάδα και σε αυτό το game).

 

Αν ασχοληθώ τελικά, σκέφτομαι να δίνω 3€ κάθε βδομάδα στον 50% hero που θα βγάζει σε προσφορά, μέχρι το 40 level να μην χαλάσω καθόλου gold και μόλις πάω 40 να τα χαλάσω όλα σε Master skins.

 

Πάντως το more casual feel από LoL, Dota 2 είναι το βασικό του πλεονέκτημα για μένα. Έχω γεράσει πλέον, δεν θέλω να παλεύω με 300 apm  για να πετύχω last hitting, kiting etc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλεύεις με τα ~700-800 gold gain / week με 5h κάψιμο την ημέρα που ίσως να είναι χειρότερο όταν δεν μπορείς με κάψιμο μιας εβδομάδας να μην πάρεις έναν ήρωα που θες

παλεύεις με το bot/mid/top lane που είναι Unfarmed επειδή yolo έφυγε ο άλλος να gankarei και ο αντίπαλος semi afk healer κάνει soak το lane και παίρνουν τα xp ενώ εσύ σφάζεσαι με τον αντίπαλο για να έχεις το lane xp

παλεύεις με ένα mmr σύστημα που στο ranked είναι το νέο "road to 40 lvl" μιας και με 200-60 αναλογία win - loose ratio όλοι πάνε για lvl 1 και ένα unraked match making που έχω κάνει report/ignore το μισό bnet για να παίζω μερικά καλά παιχνίδια χωρίς κλαρίνα 

 

ps1: δεν είναι 3€, είναι ανάλογα με το αρχικό price του ήρωα. όταν αυτοί που αξίζει να πάρεις είναι στα 9,99 άρα 5€ κάθε εβδομάδα δίνεις

ps2: τα master skin με μερικές εξαιρέσεις είναι χειρότερα και από τα απλά skins τους (βλέπε kerigan πχ) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...