Προς το περιεχόμενο

Έρευνα δείχνει πως σχεδόν το 85% των iOS 7 χρηστών δεν έχουν χρησιμοποιήσει τη Siri


Leo360

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ολα τα voice assistances ειναι αχρηστα. Ιδιως για χωρες εκτος US/UK κλπ.

 

Οι περισσοτερες λειτουργιες που προσφερουν αν και θεωρητικα σου λυνουν τα χερια, τελικα στη πραξη βολευει πιο πολυ ο παραδοσιακος χειροκινητος τροπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Πού το γράφει αυτό;

Δεν πήρες απάντηση, είδες;
Πώς δεν είδα; Αποδεικνύεται καθημερινά ότι υπάρχει σοβαρό πρόβλημα στην αξιόλογηση αυτών των ερευνών. Και καλύτερα να μην τις αξιολογούμε καθόλου αν είναι να οδηγούμαστε και να αναπαράγουμε αυθαίρετα συμπεράσματα.Και εδώ ξεκινάει μια τεράστια κουβέντα για το πώς μπορείς να στήσεις μια έρευνα με μια έξυπνα διατυπωμένη ερώτηση και ακόμα πιο πονηρά επιλεγμένες προτεινόμενες απαντήσεις, για να βγάλεις στο τέλος το επιθυμητό αποτέλεσμα...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα τα voice assistances ειναι αχρηστα. Ιδιως για χωρες εκτος US/UK κλπ.

 

Οι περισσοτερες λειτουργιες που προσφερουν αν και θεωρητικα σου λυνουν τα χερια, τελικα στη πραξη βολευει πιο πολυ ο παραδοσιακος χειροκινητος τροπος.

Συμφωνω εκτος απο την οδηγηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εχμ μου αρέσει που σχολιάζετε το siri χωρίς να έχετε δει τις τελευταίες αλλάγές που έχουν γίνει. Δεν είναι πλεον beta...

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχμ μου αρέσει που σχολιάζετε το siri χωρίς να έχετε δει τις τελευταίες αλλάγές που έχουν γίνει. Δεν είναι πλεον beta...

 

:)

Εδώ γράφτηκε ότι το Siri δεν ανοίγει/κλείνει wifi, εφαρμογές κλπ. Γενικά έχει τρομεβή βελτίωση, τόσο σε ταχύτητα όσο και και εγκυρότητα αποτελεσμάτων. Αλήθεια, οι άλλοι "βοηθοί" διαβάζουν τα emails;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχμ μου αρέσει που σχολιάζετε το siri χωρίς να έχετε δει τις τελευταίες αλλάγές που έχουν γίνει. Δεν είναι πλεον beta...

 

:)

Πόσες φορές την ημέρα του μιλάς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα με εκνευριζει που ολα τα προγραμματα τυπου voice assistant δουλευον με χρηση data.

 

Εστω οι βασικες εντολες επρεπε να λειτουργουν offline. 

 

Εχω 600mb data στο κινητο μου ομως δε θελω να τα χω ολη τηνω ρα ανοιχτα για πολλους λογους.

 

 

Για την ιστορια το ΝΟΚΙΑ Ν82 που ειχα εκανε φωνητικη κληση σε επαφες γραμμενες στα ελληνικα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Για την ιστορια το ΝΟΚΙΑ Ν82 που ειχα εκανε φωνητικη κληση σε επαφες γραμμενες στα ελληνικα ...

 

οντως!!οχι μονο το n82 αλλα και ενα xpress music που ειχα το εκανε αλλα οχι με πολυ ακριβεια,μην ξεχναμε βεβαια οτι ηταν στα ελληνικα 4-5 χρονια πριν!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως!!οχι μονο το n82 αλλα και ενα xpress music που ειχα το εκανε αλλα οχι με πολυ ακριβεια,μην ξεχναμε βεβαια οτι ηταν στα ελληνικα 4-5 χρονια πριν!!

 

εμενα λειτουργουσε πολυ καλα αρκει να το ελεγα καθαρα.

 

για να μην αναφερω το voice dial που ειναι η πιο απλη λυση και υπαρχει απο το 99 στο Τ28 και παραμενει ανυπαρκτο στα συγχρονα smartphones.

 

 

Θελω να πατησω παρατεταμενα κλικ στο bluetooth, να πω κωστας, και το τηλεφωνο να κανει κληση στον Κωστα. ΠΟΣΟ ΑΠΛΟ ΕΙΝΑΙ??? το ειχαμε 10χρονια πριν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη στιγμή που δεν εχει πολλές γλώσσες ( και δεν εννοώ μονο ελληνικά) μην περιμένετε να τη χρησιμοποιήσει πολύς κοσμος

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...