Προς το περιεχόμενο

Nokia Lumia 1520 με οθόνη 6 ιντσών, Full HD, κάμερα 20mp και τετραπύρηνο επεξεργαστή


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πρώτα είχατε θέμα με το βάρος και όλα έγιναν πιο λεπτά, μετά με τα specs, τωρα που τα σπεκς ειναι σαν τα κορυφές android, εχουν μεγάλη οθόνη, full HD, καλύτερα κάμερα απο τα 99% κινητά με android... Τωρα σας φταίει τι στορ.

λοιπόν, αν δεν,σας αρεσει ένα os επειδή έχει 0.99$ τα angry birds μπορεί να κάνει ριπορτ το ίδιο του το account και να βγει απο το φόρουμ;

επίσης έχουμε, το μόνο store που έχει trials σχεδόν κάθε εφαρμογή πριν την αγορασουμε. Ενώ εσείς,πληρώνετε και εύχεστε να ειναι καλή η εφαρμογή.

επισης ίσως έχουμε το μόνο store που έχει τοοοοοσες third party apps για εναλλακτικές. (το 6tag, είναι καλύτερο απο το instagram! ) και τώρα που έρχεται official vine και instagram στο store θα ακολουθήσουν και άλλοι.

επειδή ψαξατε το windows store για 10 λεπτά,στο,παμπλικ δεν σημαίνει πως ξέρετε τι έχει. Και δεν σημαίνει πως επειδή δεν βρηκες μια εφαρμογή απο,το,αντροιντ δεν υπάρχει παρόμοια με αλλο όνομα στο IOS η Windows Phone 8.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι εδώ μέσα κράζουν λες και είναι ειδήμονες επί του θέματος λες και είναι οι επιχειρηματίες και λες και έχουν βγάλει εκκατομυρια απο δικες τους στρατηγικές..α ρε ελληναρα της παντόφλας και του καναπέ.πανε ζητά απο τη μαμά σου κανένα ταληρο να πιεεις καφέ και ασε το ύφος του τα ξέρω όλα. Η Microsoft λέει δεν είχε καλή στρατηγική έπρεπε να είναι επιθετική και να μην περιμένει να εδραιωθούν οι αλλες εταιρίες. Ρε ηλίθιε και ΑΥΤΟ ακριβως που λες στρατηγική μπορεί να ήταν.Ο αλλος λέει δεν προσέλκυσε σωστά Devs. Πρώτον τούβλο του καναπέ δεν έχεις ιδέα απο MSDN και δευτερον εσένα πριμεναν να τους πεις πως είναι ο σωστός τρόπος. Γιβονα. Αντε τώρα που με διαβασες πάνε κρατα δισκο κανα οχτάωρο και όταν γυρίσεις σπίτι σου πες τη μαμά σου ότι το αφεντικο σου τρωει τα μπουρμπουαρ. Τα είπα κ ελαφρωσα. Nokia FTW. ΥΓ:Πως νιώθεις fanboy του android που η αγαπημενη σου google διαβαζει τα μηνύματα και σε γεμιζει σπαμ? Ηρεμήσαμε απο τους apple fanboys και τώρα ήρθατε εσείς με το λειτουργικό του κωλου να κάνετε μούρη.Τουλαχιστον η apple κ η Microsoft έχουν άποψη πάνω στο θέμα του λειτουργικού.Α όταν γυρίσεις σπίτι σ μην ανοίξεις το PC σου ανοιξε τ chromebook. Γυλε

Sent from my Lumia 928.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα είχατε θέμα με το βάρος και όλα έγιναν πιο λεπτά, μετά με τα specs, τωρα που τα σπεκς ειναι σαν τα κορυφές android, εχουν μεγάλη οθόνη, full HD, καλύτερα κάμερα απο τα 99% κινητά με android... Τωρα σας φταίει τι στορ.

λοιπόν, αν δεν,σας αρεσει ένα os επειδή έχει 0.99$ τα angry birds μπορεί να κάνει ριπορτ το ίδιο του το account και να βγει απο το φόρουμ;

επίσης έχουμε, το μόνο store που έχει trials σχεδόν κάθε εφαρμογή πριν την αγορασουμε. Ενώ εσείς,πληρώνετε και εύχεστε να ειναι καλή η εφαρμογή.

επισης ίσως έχουμε το μόνο store που έχει τοοοοοσες third party apps για εναλλακτικές. (το 6tag, είναι καλύτερο απο το instagram! ) και τώρα που έρχεται official vine και instagram στο store θα ακολουθήσουν και άλλοι.

επειδή ψαξατε το windows store για 10 λεπτά,στο,παμπλικ δεν σημαίνει πως ξέρετε τι έχει. Και δεν σημαίνει πως επειδή δεν βρηκες μια εφαρμογή απο,το,αντροιντ δεν υπάρχει παρόμοια με αλλο όνομα στο IOS η Windows Phone 8.

Επιτέλους και μια φωνή λογικής.

Ολοι εσείς μιλάτε για ελλείψεις ενώ εγώ βλέπω ένα λειτουργικό που έχει σχεδόν τα πάντα.

Είμαι δύο μήνες με το ativ s και έχω πάθει τη πλάκα μου. Προερχόμενος από το τετραπύρηνο 4χ hd νιώθω λες και έχω διαστημική τεχνολογία στα χέρια μου.

Το λειτουργικό θέλετε δεν θέλετε αυτή τη στιγμή ίσως και να είναι το πιο εξελιγμένο mobile os στον πλανήτη. Θέλετε δεν θέλετε πρέπει να καταλάβετε ότι η Microsoft αντί να ακολουθήσει την πεπατημένη και να κάνει άλλον έναν κλώνο του ios ( όπως το android ) ξεκίνησε από το 0 και έφτιαξε λειτουργικό διαφορετικό με έμφαση στον χαρακτήρα της συσκευής που είναι το mobile. Τα live tiles είναι τρομερή ιδέα γιατί στην αρχική οθόνη έχεις όλες σου τις ειδοποιήσεις. Το να έχεις μια αράδα από εικονίδια όχι δεν είναι βολικό.

Δυστηχώς το trolling πάει σύννεφο. Βλέπω στο market κόσμο να βρίζει επειδή δεν βρίσκει το chat app για facebook. Τωρα φταίει η microsoft που το έχει κάνει integrated ή που ο κόσμος έχει συνηθίσει με τις παλαιολιθικές τακτικές του ios και του κλώνου του; 

Θα το ξαναπώ πριν δώσετε τις 500αρες για το καινούριο σούπερ ντούπερ android τηλέφωνο που θα " κολλάει επειδή στο μαγαζί το πιάνει ο κάθε άσχετος και του αλλάζει τα φώτα" πιάστε ένα ativ s που όποιος και να το πιάσει δεν πρόκειται να κολλήσει ποτέ και αν ντε και καλά θέλετε να δώσετε 500 για κινητό πάρτε 3 ativ s να τα έχετε στην άκρη, άλλωστε για την επόμενη τριετία android ναυαρχίδα πιο γρήγορη και απροβλημάτιστη δεν πρόκειται να βρείτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το Ativ-s με την (GDR3 preview) .Όντως είναι μια χαρά το λειτουργικό άλλα έχει και της ελλείψεις και κάποιες είναι πολύ μεγάλες που αγγίζουν και τους μέσους χρήστες (File explorer, Media Player, Remote Desktop, Notification) κ.α.

Μια ερώτηση με την αναβάθμιση που έχεις βάλει το κινητό έχει fm radio?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση με την αναβάθμιση που έχεις βάλει το κινητό έχει fm radio?

Για Ατιβ δεν ξερω, παντως τα λουμια ναι εχουν (όλα εκτος από το 620)

 

Σοβαρα τωρα, μονο 14χρονα πιτσιρικια ακουνε ραδιοφωνο με τις καραγκιοζιες που παιζει και ατομα που δεν εχουν ιδεα από μουσικη.

 

Προτιμάς το ραδιο δηλαδή από την μουσικη που εχεις ηδη στο κινητο σου; Γιατι αν θελω να ακουσω κατι θα ακουσω τον καλλιτεχνη που θελω την στιγμη που θελω στο κουπλε που θελω. και αν δεν θελω καποιο συγκεκριμενο κομματι\καλλιτεχνη βαζω το Songza η Beem και ακουω nonstop το ειδος\καλλιτεχνη\αλμπουμ που θελω.

 

No offense, προσωπικη μου αποψη και μονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα είχατε θέμα με το βάρος και όλα έγιναν πιο λεπτά, μετά με τα specs, τωρα που τα σπεκς ειναι σαν τα κορυφές android, εχουν μεγάλη οθόνη, full HD, καλύτερα κάμερα απο τα 99% κινητά με android... Τωρα σας φταίει τι στορ.

λοιπόν, αν δεν,σας αρεσει ένα os επειδή έχει 0.99$ τα angry birds μπορεί να κάνει ριπορτ το ίδιο του το account και να βγει απο το φόρουμ;

επίσης έχουμε, το μόνο store που έχει trials σχεδόν κάθε εφαρμογή πριν την αγορασουμε. Ενώ εσείς,πληρώνετε και εύχεστε να ειναι καλή η εφαρμογή.

επισης ίσως έχουμε το μόνο store που έχει τοοοοοσες third party apps για εναλλακτικές. (το 6tag, είναι καλύτερο απο το instagram! ) και τώρα που έρχεται official vine και instagram στο store θα ακολουθήσουν και άλλοι.

επειδή ψαξατε το windows store για 10 λεπτά,στο,παμπλικ δεν σημαίνει πως ξέρετε τι έχει. Και δεν σημαίνει πως επειδή δεν βρηκες μια εφαρμογή απο,το,αντροιντ δεν υπάρχει παρόμοια με αλλο όνομα στο IOS η Windows Phone 8.

Ένα alternative για το Tasker του Android,υπάρχει;  :devil:

Για να μην αναφερθώ στο customizability,και πόσα πράγματα μπορείς να αλλάξεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα alternative για το Tasker του Android,υπάρχει;  :devil:

Για να μην αναφερθώ στο customizability,και πόσα πράγματα μπορείς να αλλάξεις...

Aμα το κινητο μου ηταν τοσο απαισιο όπως όλα τα custom rom των android, φυσικα και θα χρειαζομουν παραμετροποιησεις.

Τα WP που είναι ΓΙΑ ΕΜΑΣ που τα προτιμήσαμε, πανέμορφα, ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ να καθόμαστε όπως εσεις να ψάχνουμε λαντσερς απροβλημάτιστους κλπ.

Εχουμε τα χρωματα στα ταιλς μας, το μέγεθος των ταιλς, την λοκ σκριν και την γκλανς σκριν. Οσα πρεπει.

Τωρα αν σου αρεσει να σκαλιζεις το κινητο σου, μεινε με το αντροιντ αλλα το σκαλισμα = μπαγκς, κολληματα κλπ.

 

Γιαυτο υπαρχουν οι επιλογες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μην το κανετε άλλο ένα VS το θεμα.

Εδώ μιλαμε για Windows Phones.

Κραζατε τα χαρακτηριστικα του 920 που ηταν πισω σε σχεση με το S3 όταν βγηκαν φετος.

(Βεβαια δεν καταλαβαίνατε πως τα WP δεν είναι αργοκίνητα καραβια σαν τα αντροιντ και δεν χρειαζονται όλα αυτά τα σταφ) οποτε αφου ειδε ποσο ανοητος είναι ο κοσμος και ψαρωνει με αυτά, εβγαλε μια τουμπανη συσκευη που δεν εχει να ζηλεψει τιποτα, (με hardware ΥΠΕΡΑΡΚΕΤΟ για Windows Phone) ώστε να μην λες σαν βλαχουκος ελληνας "αα,ωραια τα wp αλλα είναι πολύ πισω σε σχεση με τα γκαλαξι"

 

 

Καλημερες!

 

_________________

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ααα ,  τώρα είναι τούμπανο , τώρα έχει τέτοια specs , τώρα είναι πολύ smooth , δηλαδή η Γη τώρα γυρίζει ... Ε είστε πολύ....ωραίος κύριε !!!!

Αφου ειναι τουμπανο ψεμματα θα πω και επεξεργαστη κτηνος εχει και οθοναρα και τρελη καμερα, το θεμα ομως ειναι θα διαφορα απο το Lumia 620 ή τσαμπα τα specs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου ειναι τουμπανο ψεμματα θα πω και επεξεργαστη κτηνος εχει και οθοναρα και τρελη καμερα, το θεμα ομως ειναι θα διαφορα απο το Lumia 620 ή τσαμπα τα specs.

Οπως και στα iphones,τη διαφορα θα τη δεις μονο στον browser και οτι θα ανοιγουν οι εφαρμογες ελαχιστα πιο γρηγορα,γιατι ηδη ανοιγουν αρκετα γρηγορα!

Τωρα οθονη και καμερα,λογικο ειναι να εχουμε χαωδης διαφορα απο το 620!

Εγω προσωπικα ενδιαφερομαι περισσοτερο για τη καμερα παρα για ολα τα αλλα!

Αλλα λογο οικονομικης στενοτης λεω να περιμενω τον αντικαταστατη του 1020,να μαζεψω και κανενα φραγκο,μεχρι τοτε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως και στα iphones,τη διαφορα θα τη δεις μονο στον browser και οτι θα ανοιγουν οι εφαρμογες ελαχιστα πιο γρηγορα,γιατι ηδη ανοιγουν αρκετα γρηγορα!

Τωρα οθονη και καμερα,λογικο ειναι να εχουμε χαωδης διαφορα απο το 620!

Εγω προσωπικα ενδιαφερομαι περισσοτερο για τη καμερα παρα για ολα τα αλλα!

Αλλα λογο οικονομικης στενοτης λεω να περιμενω τον αντικαταστατη του 1020,να μαζεψω και κανενα φραγκο,μεχρι τοτε!

Οποτε σε 3D gaming δεν θα δεις διαφορα ε ?

Εγω ειμαι υπερ android λογω games βασικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...