Προς το περιεχόμενο

OS X Mavericks δωρεάν από σήμερα στο Mac App Store


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και σε εμένα μου έβγαλε αναβάθμιση το macbook air 2010 μοντέλο σε maveriks δωρεάν! κατεβάζει πολύ γρήγορα.... δεν το περίμενα να είναι και τζάμπα.... τα lion τα αγόραζες αυτό γιατί είναι free?? ελπίζω να μην χρειαστεί να αγοράσεις κάτι μετά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πειτε ρε παιδια η "μαμα" προτεινει απλα upgrade? Ειναι σωστος τροπος να το κανω ετσι οπως μου το βγαζει?

 

Οσοι το βαλατε ηδη, πειτε εντυπωσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έβαλα και εγώ να κατεβαίνει. Θα κάνω και εγώ upgrade μιας και το Clean install ουσιαστικά δεν έχει διαφορά (δεν είναι όπως τα windows), αλλά κάποια στιγμή θα κάνω ένα clean γιατί έχω βάλει προγράμματα που πλέον δεν θέλω και βαριέμαι να τα βγάζω ένα ένα. Να ξεκινίσει από την αρχή το όλο πράμα + ότι θα το πάω για αλλαγή οθόνης και δεν θέλω να δουν αρχεία μου.

Καλή κίνηση που είναι Free! 
Εδώ που τα λέμε και τα προηγούμενα Free ήταν. Τα κατέβαζες από το AppStore τα έβαζες σε ένα δισκάκι και έμπαιναν σε όποιο σύστημα ήθελες νόμιμα. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλη φαση! Οχι πια 30 ευρώ!

Λες να εμπνεύστηκαν απο 8.1 που ήταν upgrade, έστω "μικρο" και είπανε μην το χρεώσουμε τώρα γιατι θα κακοφανεί στους apple users ;

Μαι πηγή παρακαλώ για τα 30 ευρώ που ήταν τα άλλα upgrade?

Από άποψη software πιστεύω η Apple αυτή τη χρονιά έκανε ότι καλύτερο γινόταν. Αρχικά έδωσε το mavericks δωρεάν που είναι πλήρη έκδοση λειτουργικού και όχι απλό update από όποια έκδοση και να βρίσκεσαι, έδωσε ολόκληρο το ilife δωρεάν καθώς και το iwork. Πιστεύω έκανε πολύ καλή δουλειά φέτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν το κάνει αυτό η MS τοτε να μιλησουν οι Windows Fans, και οχι αναβάθμιση SP αλλλα μια εντελώς νέα έκδοση

Η "sp" των windows εχει περισσοτερα καινουρια features,απ'οτι εχει το καινουριο mavericks απο τα ml!

 

Και αν ηθελες να την πεις στα φανμποις της ms,τουλάχιστον πες οτι το δινει δωρεαν σε ολους και οχι μονο στους χρηστες των windows 8!;)

 

Υ.Γ.Μαθε πρωτα τι ειναι service pack(sp) και μετα ελα και πες μας,τι σχεση εχει με τα windows 8.1!

Υ.Γ2.Heatspreader,οταν δε ξερεις πως αναβαθμιζονται τα windows μη ριχνεις ακυρες αποψεις γι'αυτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..και ένα ευρώ να το δίνανε θα έμπαινε σε εκατομμύρια υπολογιστές και ίσως ο θόρυβος να ήταν και μεγαλύτερος το ότι επέλεξαν να είναι εντελώς δωρεάν έχει την σημασία του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ2.Heatspreader,οταν δε ξερεις πως αναβαθμιζονται τα windows μη ριχνεις ακυρες αποψεις γι'αυτα!

δε καταλαβαίνω που είναι το πρόβλημα σου σε αυτό που έγραψε ο Heatspreader ….  δηλαδή αμφιβάλεις ότι στο Clean installation τα Windows τρέχουν καλύτερα από ένα μηχάνημα ήδη επιβαρυμένο;;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κομπλέ η αλλαγή από την GM. Κατέβασα από το app store το αρχείο (5.5gb), πάτησα install, έκανε reboot και σε 20 λεπτά περίπου ήταν όλα έτοιμα χωρίς καμία άλλη ενέργεια από την πλευρά μου. Build 13A603

 

:)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το OSX μπορει να τρεξει καλυτερα με Clean Install αν εχουν συμβει συνδιασμοι πραγματων που το εκαναν να αργει πριν. Και τα Windows αν ειναι σωστα συντηρημενα (δυσκολο απο καποιον αρχαριο σε σχεση με τον ιδιο χρηστη στο OSX), δεν υπαρχει προβλημα αν κανεις update.

 

Το μονο σιγουρο ειναι πως το Mac OS ειναι αριστα δομημενο λειτουργικο. Τοσο αριστο που ειναι να εντυπωσιαζεσαι πραγματικα.

Οχι καλυτερο απο τα Windows σαν συνολο ή το αντιστροφο δεν το παω εκει, αλλα σιγουρο καλυτερα δομημενο απο τα Windows.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα καλά η apple λέει πως και το νέο iWork είναι δωρεάν. Εμένα το έχει με χρέωση στο Mac AppStore 19.90. Ξέρει κανείς κάτι πάνω σε αυτό? 

 

Εντυπώσεις από Mavericks ?

Είναι πιο γρήγορο από  Mountain Lion ? είναι στα επίπεδα του Snow Leopard ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...