Προς το περιεχόμενο

Πρόστιμο $340.000 στη Samsung για ψεύτικες αξιολογήσεις και σχόλια σε forums


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

<p>Αντικειμενικο πραγμα η ομορφια;Οκκκκ.....</p>

<p> </p>

<p>Και εγω μπορει να δω ενα αμαξι στον δρομο και να μου αρεσει,ενω να κανει τον φιλο μου διπλα να βγαζει σπυρια.Ποιος απο τους δυο μας ειναι ο κακογουστος;Εαν ρωτησεις εναν τριτο και σου πει οτι του αρεσει το αμαξι θα βγαλει κακογουστο τον φιλο,εαν δεν του αρεσει θα βγαλει κακογουστο εμενα.</p>

<p> </p>

<p>Οι ψηφοφοριες δεν μου λενε τιποτα,οποιον και να βγαλουν νικητη.Ο καθενας μας εχει διαφορετικα γουστα και σορρυ που θα σε απογοητευσω,αλλα αυτην ειναι η αληθεια.</p>

 

Το να μη γνωρίζεις, το καταλαβαίνω και το αποδέχομαι. Το να μη θες να μάθεις, ομοίως. Το να επιμένεις να μιλάς για αυτό σα να γνωρίζεις, όχι.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να μη γνωρίζεις, το καταλαβαίνω και το αποδέχομαι. Το να μη θες να μάθεις, ομοίως. Το να επιμένεις να μιλάς για αυτό σα να γνωρίζεις, όχι.

Τι να γνωριζω βρε ανρθωπε οτι ο καθενας μας εχει διαφορετικα γουστα;Πας καλα;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να γνωριζω βρε ανρθωπε οτι ο καθενας μας εχει διαφορετικα γουστα;Πας καλα;

δεν καταλαβαινεις, αλλο το αντικειμενικα ομορφο και αλλο το υποκειμενικα ομορφο.

το πρωτο θα το πουν ομορφο σε πολυ μεγαλο ποσοστο ενω το δευτερο μπορει να ειναι μεγαλο το ποσοστο μπορει ομως να ειναι και... ενας μονο.

οταν λοιπον μιλαμε για ομορφια μιλαμε για το πρωτο. αντικειμενικα ομορφο, το αποδεχεται συνηθως ενα ποσοστο πανω απο 70-80 %

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποιος καθοριζει αυτα τα ποσοστα;Ή ετσι για να λεμε οτι να ναι;Και το gangman style το οποιο στην ακουστικη "ομορφια"  εγω το θεωρω για τον ... καβαλα,εχει 8000000 likes σε αντιθεση με 1000000 dislikes.Αρα αντικειμενικα συμφωνα με τα λεγομενα σας το gangman style ειναι κομματαρα.Τυφλα να εχουν οι pink floyd για παραδειγμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποιος καθοριζει αυτα τα ποσοστα;Ή ετσι για να λεμε οτι να ναι;Και το gangman style το οποιο στην ακουστικη "ομορφια"  εγω το θεωρω για τον ... καβαλα,εχει 8000000 likes σε αντιθεση με 1000000 dislikes.Αρα αντικειμενικα συμφωνα με τα λεγομενα σας το gangman style ειναι κομματαρα.Τυφλα να εχουν οι pink floyd για παραδειγμα.

Αχαχαχα,βγες έξω και ρώτα νέους από 15-20 ποιοι είναι οι pink floyd η να σου πουν ένα δίσκο τους αχαχαχα.

Θα πέσεις ξερός από τις απαντήσεις!

Κομματάρα το gangnam style...

Περί ποσοστών νομίζω ότι θα συμφωνήσω μαζί σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ@λακίες κάνουν όλοι. Τη samsung δε τη σέβομαι γιατί οι άνθρωποι είναι κακόγουστοι και γιατί δεν έχουν όραμα. Ας μας πουν τι στόχο έχουν. Πχ "θέλουμε έναν κόσμο μπεζ!" Τέλεια. Είναι ένα όραμα. Αυτοί, όμως, δεν έχουν τίποτα!

Συμφωνώ με αυτό που λες για την Samsung, αλλά προσωπικά δίνω παραπάνω βαρύτητα και στα 'ηθικά' ζητήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tέλικας ο κλέφτης και ο ψεύτης πάντα έχουν λόγο να μας κάνουν έξαλλους, αντί να μειώνουν τιμές κάνουν μαϊμούδες....βάλτε κανα σοβαρό πρόστιμο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με αυτό που λες για την Samsung, αλλά προσωπικά δίνω παραπάνω βαρύτητα και στα 'ηθικά' ζητήματα.

Το αντιλαμβάνομαι. Απλά τα ζητήματα ηθικής δε θέλω να τα ακουμπάω γιατί υπάρχουν ράμματα για τις γούνες όλων. Ανήθικο είναι να μην παραδέχεσαι ένα κατασκευαστικό ελάττωμα, ανήθικο είναι να στήνεις reviews. Δε βγάζω άκρη. Ανήθικος είναι ο καπιταλισμός ολόκληρος.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρυ που θα σε απογοητεύσω αλλά είναι. Υπάρχουν κριτήρια που καθορίζουν το ωραίο (αναλογίες κ.α.), ένας ειδικός έργων τέχνης μπορεί να σου τα εξηγήσει και συνήθως, τα αποτελέσματα μιας σχετικής ψηφοφορίας (από ειδικούς της τέχνης και μη) δε πέφτουν έξω.

 

Ίσως να είχες δει ένα επεισόδιο του Top Gear που έκριναν την εμφάνιση 3 αυτοκίνητων... και έβγαλαν νικητή φυσικά το ιταλικό! :-D

http://bcove.me/whscmepr

 

Δηλαδη θα σε χαλαγε το συγκεκριμενο στις διακοπες, αντι για compact + τηλεφωνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο για την ομορφια εννοειται πως ειναι αντικειμενικη.

Το προσωπικο γουστο ειναι υποκειμενικο.

 

Πχ η Τατιανα Στεφανιδου, η Ζετα Μακρυπουλια και η Δουκισσα Νομικου ειναι ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ πανεμορφες.

Ενω το αναγνωριζω οτι ειναι πανεμορφες ομως , προσωπικα (=ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΑ) ΔΕΝ μου αρεσουν.

 

Ετσι και τα περισσοτερα κινητα samsung ενω αντικειμενικα ειναι πανασχημα και καγκουρικα, καποιος υποκειμενικα θα τα βρισκει ομορφα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να γνωριζω βρε ανρθωπε οτι ο καθενας μας εχει διαφορετικα γουστα;Πας καλα;

Ξεκίνα τουλάχιστον από εδώ.

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9F%CE%BC%CE%BF%CF%81%CF%86%CE%B9%CE%AC

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A7%CF%81%CF%85%CF%83%CE%AE_%CF%84%CE%BF%CE%BC%CE%AE

https://www.google.gr/search?q=%CF%87%CF%81%CF%85%CF%83%CE%B7+%CF%84%CE%BF%CE%BC%CE%B7+le+corbusier&client=firefox-a&hs=ZRT&sa=X&rls=org.mozilla:en-US:official&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ei=QohpUpDBKOKJ7AaR84CQCw&ved=0CCkQsAQ&biw=1545&bih=844#q=golden+ratio+art&rls=org.mozilla:en-US%3Aofficial&tbm=isch

Θέλουμε να λεγόμαστε και απόγονοι των Αρχαίων Ελλήνων...

 

bonus :-D

 

apple-logo.jpeg

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...