Προς το περιεχόμενο

Οθόνη 23-27


yohaan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, ψάχνω οθόνη αντίστοιχη της εικόνας που έχουν οι οθόνες της Apple. Έχει βγει καμία διότι ανα 6μηνο ρωταω και η μονη απαντηση που παιρνω ειναι πως δεν υπαρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλές (ή μήπως όλες?) κορεατικές IPS 27αρες φοράνε το LG Panel (κλάσσης Α-) που φορούσαν οι 27'' iMac.Μιλάω για το panel έτσι;

 

 

Αν σε ενδιαφέρει κάτι οικονομικό ψάξε για κορεατικές IPS/PLS 27'' 1440p και θα βρεις πληροφορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ακριβως θελω! Να ξεκολλησω απτην αππλε.. Απλα δεν εχω βρει οθονη αντιστοιχη σε χρωματα με την αππλε. Πηρα για πχ περσυ μια lg ips κατι 24" απτις καλυτερες στην κατηγορια της και απογπητευτηκα. Και προκειμενου να δωσω 500€ θελω να ειμαι σιγουρος για το αποτελεσμα:)

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αλήθεια είναι οτι και εγώ όσα ips έχω δει απο κοντά στις γνωστές αλυσίδες δεν μου φάνηκε κάτι ιδιαίτερο όσο αφορά τα χρώματα και μου έκανε μεγάλη εντύπωση,καθώς τα είχαν δίπλα δίπλα με tn και tvs και η διαφορά ήταν πολύ μικρή στο φάσμα χρωμάτων.οι tv δε (κάποιες απο την νέα σειρά της sony είχαν εξαιρετικό φάσμα χρωμάτων).

σε αντίθεση με παλιώτερα που είχα δεί hi end ips πάνελς τα οποία είχαν φανταστικά χρώματα με τεράστιο φάσμα,μπορώ να πώ αρκετά καλύτερες απο τις οθόνες της apple αλλά είχαν και τεράστια τιμή :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως επειδή λες για χρώμα...

Αυτή η dell που έβαλες στο Link σου έχει την standard γκάμα 16 million χρώματα ενώ οι αμέσως επόμενες dell (650-700€) έχουν 1.7 billion.

 

Τώρα την ουσιαστική διαφορά σε αυτό δεν την έχω καταλάβει και δεν έχω βρει χρόνο να ψάξω και για αυτά.

Το μάτι ξέρω ότι κάπου κοντά στα 16 million βλέπει οπότε μια οθόνη που ονομαστικά έχει billion, δεν καταλαβαίνω τι ρόλο έχει.

 

Αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει ή ας δώσει κάνα Link γιατί δεν έχω βρει κάτι αξιόλογο που να μου λύσει τις απορίες εις βάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αλήθεια είναι οτι και εγώ όσα ips έχω δει απο κοντά στις γνωστές αλυσίδες δεν μου φάνηκε κάτι ιδιαίτερο όσο αφορά τα χρώματα και μου έκανε μεγάλη εντύπωση,καθώς τα είχαν δίπλα δίπλα με tn και tvs και η διαφορά ήταν πολύ μικρή στο φάσμα χρωμάτων.οι tv δε (κάποιες απο την νέα σειρά της sony είχαν εξαιρετικό φάσμα χρωμάτων).

σε αντίθεση με παλιώτερα που είχα δεί hi end ips πάνελς τα οποία είχαν φανταστικά χρώματα με τεράστιο φάσμα,μπορώ να πώ αρκετά καλύτερες απο τις οθόνες της apple αλλά είχαν και τεράστια τιμή :P

 

Συνήθισε το μάτι σου  :P

 

Πέρα από τη πλάκα είναι ανάλογα και για ποιά οθόνη μιλάμε (και μετά η χρήση και...ποιός τη κοιτάει).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^μάλλον με βλέπω να τα σκάω χοντρά :P

έχω σταμπάρει ένα eizo αλλά που λεφτά τώρα,τουλάχιστον θα χαίρεται το μάτι και θα photoshopιάζω σαν άνθρωπος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...