Προς το περιεχόμενο

Οθόνη 23-27


yohaan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτή http://www.skroutz.gr/s/2834772/Eizo-FlexScan-EV2736W.html

αλλά θα περιμένω και την καινούργια σειρά τους να δώ τι λέει όσο αφορά την ποιότητα στα χρώματα γιατί δεν την θέλω αποκλειστικά για gaming έχω άλλες προτεραιώτητες.

γενικά θέλω ένα ποιοτικό wide gamut μόνιτορ και η συγκεκριμένη της eizo καλύπτει κατα το πλήστον τις ανάγκες μου με εξαίρεση την τιμή :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

όχι σύμφωνα με τo site της Eizo...

 

http://www.eizo.com/global/products/flexscan/ev2736w/#tab02

lol...

όταν έψαχνα σε reviews κλπ το είχα διαβάσει!

εσύ ποιά προτείνεις για οθόνη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρειάζεσαι όντως το wide gamut? η οθόνη τα σπάει έτσι κι αλλιώς...

κοίτα αυτό μου με ενδιαφέρει προφανώς είναι η ανάλυση και μετά τα χρώματα,δηλαδή πέρα απο ξεκούραστη και "ζωντανή" να έχει μια ρεαλιστικότητα. να σου πώ επαγγελματίας δεν είμαι απλά θέλω μια καλή all around οθόνη που να δουλεύω άνετα.

απλά επειδή μάλλον θα δαπανείσω ένα ποσό έλεγα να πάω σε wide gamut αλλά δεν είναι και απαραίτητο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ρίξε μια ματιά στο review της στο prad.de, με translate των γερμανικών γιατί δεν έχει βγάλει στα αγγλικά ακόμα...

 

δεν νομίζω ότι θα βρεις κάτω από 1000ρικο αντίστοιχη, υπάρχουν βέβαια οι Dell/HP κι έτσι αλλά έχουν κάποια ελαττώματα κι η Eizo είναι μια πιο σίγουρη λύση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρίξε μια ματιά στο review της στο prad.de, με translate των γερμανικών γιατί δεν έχει βγάλει στα αγγλικά ακόμα...

 

δεν νομίζω ότι θα βρεις κάτω από 1000ρικο αντίστοιχη, υπάρχουν βέβαια οι Dell/HP κι έτσι αλλά έχουν κάποια ελαττώματα κι η Eizo είναι μια πιο σίγουρη λύση...

γι'αυτό το σκεφτόμουν. 

εφόσον δεν θα "παράγω" απο αυτή την οθόνη δεν αξίζει και δεν έχω :P να δώσω πάνω απο χιλιάρικο ούτε για αστείο. το μόνο που χρειάζομαι είναι κάτι ξεκούραστο για τα μάτια μου πάνω απ'όλα.

να σε ρωτήσω το foris fs2333 αξίζει σαν μόνιτορ? καμία σχέση βέβαια με το άλλο αλλά το βρήκα ενδιαφέρον οθονάκι στα 1080p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

αν υπάρχει η οικονομική δυνατότητα ναι, είναι αρκετά καλό...

 

checkαρε και το new VA @ 120hz, πιο ακριβό βέβαια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν υπάρχει η οικονομική δυνατότητα ναι, είναι αρκετά καλό...

 

checkαρε και το new VA @ 120hz, πιο ακριβό βέβαια :P

το καινούργιο με va τι λέει χρωματικά? είναι ζωντανά τα χρώματα? (πέρα απο το μάυρο)

γενικά χρειάζομαι 2 οθόνες,εγώ αμα τα καταφέρω θέλω να πάω σε 27αρι και θέλει και ο bro μου ένα ξεκούραστο 23 να αντικαταστήσει ένα άθλιο 17αρι που έχει πολλά χρόονιαααα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καινούργιο με va τι λέει χρωματικά? είναι ζωντανά τα χρώματα? (πέρα απο το μάυρο)

γενικά χρειάζομαι 2 οθόνες,εγώ αμα τα καταφέρω θέλω να πάω σε 27αρι και θέλει και ο bro μου ένα ξεκούραστο 23 να αντικαταστήσει ένα άθλιο 17αρι που έχει πολλά χρόονιαααα...

 

Αν πάει σε καμμιά foris ο αδερφός σου θα πάθει σοκ  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1383107475

 

το μόνο που έχει πάρει το μάτι μου μέχρι στιγμής...

 

Ας περιμένουμε λίγο ακόμα,

Μην εμφανιστούν παράπονα για flickering

Κρίμα για τα viewing angles πάντως :-(

εγώ πάντως περνώντας από glossy και από mat προτιμώ το glossy. 

 

Έχει πάντα σημασία ο φωτισμός που έχεις στο γραφείο – θέση εργασίας – και η διακύμανση του κατά τη διάρκεια της μέρας καθώς και ο βραδινός φωτισμός (battle lights on!)

Ανάλογα αν έχεις μπόλικο φώς από το πλάι ή πίσω κ.ο.κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...