Προς το περιεχόμενο

ερωτηση για αγορα ακουστικων(με ενδιαφερει να εχει πολυ μπασο)


VALLERON2009

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια.εδω και 2 χρονια αγοραζω και πουλαω ακουστικα διοτην δεν ειμαι ευχαριστημενος με αυτα που παιρνω(απο reviews της cnet και pcmagazine κυριως)καιγιαυτο τα πουλαω.τα ακουστικα που εχω δοκιμασει ειναι creative aurvana in ear,sennheiser ie 60,sennheiser momentum,sony xb500,sony mdr 1r,vmoda crosfade m100,beats by dr dre tour.Σε αυτα τα ακουστικα δεν βρηκα αυτο που ψαχνω δηλαδη δυνατο μπασο χωρις να επηρεαζεται η ποιτητα της μουσικης.Τα momentum και vmoda crossfade m100 τα παρουσιαζουν σαν τα καλυτερα ακουστικα που υπαρχουν,Και παλι δεν με ευχαριστηασε ο ηχος τους.Τομπασο δεν ηταν σαν απο subwoofer.Αν ξερετε λοιπον προτεινετε μου ειτε ακουστικα ψειρες ειτε κανονικου μεγεθουε.ευχαριστω

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα ώπα μισό.....τι απαιτήσεις έχεις φίλε μου?????

Sony XB 500 και Vmoda M100 και δεν είσαι ικανοποιημένος???? :confused:

Η μόνη επιλογή που έχει μείνει είναι να βάλεις το subwoofer πάνω στο αφτί σου!!.....αλλά πέρα από την πλάκα τώρα....τα ακουστικά δεν σχεδιάστηκαν ποτέ με την λογική ότι θα αντικαταστήσουν τα home cinema...δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης....άλλο το ένα άλλο το άλλο...

Μήπως τελικά το θέμα σου είναι λοιπόν το γεγονός ότι ο ήχος από κανένα από τα ακουστικά δεν συγκρίνεται με αυτόν ενός subwoofer? ( και μιλάμε για το μπάσο στην περίπτωση σου ) ...γιατί η απάντηση σε αυτό είναι πως ναι άλλη η εμπειρία και ο ήχος του home cinema ( πολύ πιο δυνατός,τρισδιάστατος..κλπ κλπ ) και άλλη η εμπειρία των ακουστικών..

Και αντικειμενικά από άποψη δυνατού και καθαρού ( όσο γίνεται) μπάσου έχεις δοκιμάσει κάποια από τα καλύτερα ακουστικά της κατηγορίας..στην τελική βέβαια να σου θυμίσω πως ο ήχος είναι κάτι τελείως υποκειμενικό οπότε αν δεν σε ικανοποιεί η απάντηση μου, με μεγάλη μου χαρά να σου προτείνω κι άλλα bass heavy headphones.  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα ώπα μισό.....τι απαιτήσεις έχεις φίλε μου?????

Sony XB 500 και Vmoda M100 και δεν είσαι ικανοποιημένος???? :confused:

Η μόνη επιλογή που έχει μείνει είναι να βάλεις το subwoofer πάνω στο αφτί σου!!.....αλλά πέρα από την πλάκα τώρα....τα ακουστικά δεν σχεδιάστηκαν ποτέ με την λογική ότι θα αντικαταστήσουν τα home cinema...δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης....άλλο το ένα άλλο το άλλο...

Μήπως τελικά το θέμα σου είναι λοιπόν το γεγονός ότι ο ήχος από κανένα από τα ακουστικά δεν συγκρίνεται με αυτόν ενός subwoofer? ( και μιλάμε για το μπάσο στην περίπτωση σου ) ...γιατί η απάντηση σε αυτό είναι πως ναι άλλη η εμπειρία και ο ήχος του home cinema ( πολύ πιο δυνατός,τρισδιάστατος..κλπ κλπ ) και άλλη η εμπειρία των ακουστικών..

Και αντικειμενικά από άποψη δυνατού και καθαρού ( όσο γίνεται) μπάσου έχεις δοκιμάσει κάποια από τα καλύτερα ακουστικά της κατηγορίας..στην τελική βέβαια να σου θυμίσω πως ο ήχος είναι κάτι τελείως υποκειμενικό οπότε αν δεν σε ικανοποιεί η απάντηση μου, με μεγάλη μου χαρά να σου προτείνω κι άλλα bass heavy headphones.  :D

τα sony xb500 ειχαν μπασο αλλα ο ηχος τους δεν ηταν και ο καλυτερος.τωρα σκεφτομαι να παρω ενα απο τα δυο αυτα.audio technica m50 or Denon AH-D1100

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποψιαζομαι οτι αυτος ο ηχος του subwoofer που θελεις να παρεις ειναι βρωμικος και υποελεγχομενος οποτε μην περιμενεις απο ακουστικα τετοιο πραγμα εκει ειναι πιο ξεκαθαρα τα πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα μαλλον θα παρω τα sony pulse που εχουν τεχνολογια bass impact και 7.1 suuround.ελπιζω οτι θα ειναι καλα αλλα θα ηταν σωστο να τα δοκιμασω πρωτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα μαλλον θα παρω τα sony pulse που εχουν τεχνολογια bass impact και 7.1 suuround.ελπιζω οτι θα ειναι καλα αλλα θα ηταν σωστο να τα δοκιμασω πρωτα

Όλα αυτά περί 7.1 είναι ψέματα..ακουστικά είναι..''μονοκάναλα''... από μία πηγή σου έρχεται ο ήχος κατευθείαν στο αφτί σου..καλύτερα πήγαινε στα ακουστικά που σου πρότειναν τα παιδιά παραπάνω.. ειδικά τα ATH-M50 είναι μούρλια!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...