Προς το περιεχόμενο

Google+ με 540 εκατομμύρια ενεργούς χρήστες και έμφαση στη φωτογραφία


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες, δεν ξέρω σε ποιο internet ζείτε εσείς, αλλά τυχαίνει να είμαι χρήστης των υπηρεσιών της Google (android, gmail, hangouts, youtube, docs κτλ) και δεν θυμάμαι ποτέ να με ανάγκασε να κάνω Google+..

 

Οι υπηρεσίες της είναι προσβάσιμες για όλους τους χρήστες, υπάρχουν κάποια επιπλέον features που απαιτούν G+

 

Το να το προωθεί δεν μου φαίνεται καθόλου παράλογο.. Πριν πατήσετε "next" και "accept" διαβάστε τι λέει η οθόνη..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Αν δεν σε αναγκαζε με το ζόρι χάρη στο YouTube και τα android smartphones να φτιάξεις λογαριασμό, θα σου έλεγα εγω πόσους χρηστές θα είχε.

Και εδω δεν βλεπω να έκραξε κανένας που δεν σου δινει αλλη επιλογή, αλλα αλλες εταιρίες που απλα βγαζουν ένα κουμπάκι start γίνεται χαμός.

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Δεν σε αναγκάζει να κάνεις προφίλ στο Google+.  Χρησιμοποιώ και τον λογαριασμό μου στο Youtube και το Android κινητό μου χωρίς Google+. Επίσης πρέπει επιτέλους να ξεπεράσεις τις εμμονές με την MS. Αν δεν μπορείς απλά προσπάθησε να μην "μολύνεις" κάθε άσχετο thread με ανόητα post.

 

@Disqualified και εγώ χρησιμοποιώ το hangouts χωρίς Google+. Είναι σαν το whatsapp πιο πολύ. Mοιάζει και με το iMessage της Apple. Δεν έχει στείλει κάποιο μήνυμα στις επαφές μου πάντως.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού είναι της Google δεν είναι καθόλου περίεργο που έχει αύξηση. Έχει συνδέσει με τέτοιον τρόπο τις υπηρεσίες της που είναι "απαραίτητο" να έχει G+. Σε αναγκάζει κατά κάποιον τρόπο να κάνεις. Θες youtube-->G+, GMail-->G+, Android Εφαρμογή-->G+ και πάει λέγοντας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θυμάται κανείς το buzz? για αυτό το λόγο ψόφησε γιατί ήταν προαιρετικό, τη ίδια τύχη έχει και το windows live profile.

το msn έμεινε στην ιστορία γιατί ήταν το πρώτο στο είδος του, ομοίως και το facebook σε επαγγελματικό στάδιο. 

μετά όλα τα άλλα γίνονται για τους αριθμούς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Ενεργοί χρήστες..υπερβολές. Χρήστες του gmail είμαστε που γραφόμαστε αναγκαστικά στο google+ για να χρησιμοποιήσουμε και το gtalk/hangouts

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε όλο το ινσόμνια, υπάρχει κανείς που να χρησιμοποιεί το g+ για κοινωνική δικτύωση (οχι απλά για ένα λογαριασμό), με τον τρόπο που χρησιμοποιεί το fb ?

για μένα είναι παραφουσκωμένο το νούμερο με χρήστες άλλων υπηρεσιών.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω κι εγώ πως έχω gmail, googletalk/hangouts, youtube, android αλλά όχι google+. Ναι, πετάει πού και πού κάτι popups για join και ναι, για κάποια features χρειάζεσαι account. Αλλά δεν είναι δεσμευτικό πως αν έχεις κάποια υπηρεσία της google θα πρέπει ντε και καλά να χεις και google+. Προφανώς το προτιμούσα προ g+ εποχής αλλά ζω κι έτσι όπως είναι αυτή τη στιγμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια εχω gmail και η google μου εκανε G+,και;Εγινε κατι;Με επηρεασε καπου εμενα αυτο;Αστο να υπαρχει στους servers της εαν κενο προφιλ,στεναχωρια μου.

 

Και μεταξυ μας τωρα εισαι τρελο fanboy της ms.Θελει η ..... να κρυφτει και η χαρα δεν την αφηνει.

Ναι ρε φιλε γιατι να φτιαξει; Δεν το καταλαβα δηλαδή;

Δεν γουστάρω να φτιαξει! Τελειωσε.

Αλλα αυτό ΦΤΙΑΧΝΕΙ.

 

Αν είμαι εγω fanboy που λεω την αληθεια, όχι αερολογιες, και ενοχλει καποιους που δεν γουσταρουν ότι εγω, τοτε είμαι. (Με την διαφορα ότι κραζω ότι μαλακια πει\κανει η ms)

Και αν ηθελα να το κρυψω δεν θα το εβαζα στην εικονα μου.

 

Ολοι εσεις όμως που δεν βγαζετε κιχ για την google, κραζετε Ms\ios\κλπ, ενώ η εταιρια σας, σας κανει τα ιδια και χειροτερα και ακομα την υποστηρίζετε ειστε κατι χειροτερο από fanboys?

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Δεν σε αναγκάζει να κάνεις προφίλ στο Google+.  Χρησιμοποιώ και τον λογαριασμό μου στο Youtube και το Android κινητό μου χωρίς Google+. Επίσης πρέπει επιτέλους να ξεπεράσεις τις εμμονές με την MS. Αν δεν μπορείς απλά προσπάθησε να μην "μολύνεις" κάθε άσχετο thread με ανόητα post.

 

@Disqualified και εγώ χρησιμοποιώ το hangouts χωρίς Google+. Είναι σαν το whatsapp πιο πολύ. Mοιάζει και με το iMessage της Apple. Δεν έχει στείλει κάποιο μήνυμα στις επαφές μου πάντως.

H ms και το ios ηταν παράδειγμα, αν εχεις θεμα μην απαντας, αλλιως γινε mod να μου ριξεις ban μεχρι τοτε όμως θα με διαβαζεις οπου θελω οποτε θελω :)

Αν πας ΤΩΡΑ να φτιαξεις λογαριασμο στο youtube για να κανεις comment θελει google plus, γκεγκε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γινεται να είσαι τόσο ανόητος. Απλα μόλις έδειξα πως δεν μπορείτε να κράξετε την google ή δεν τολμάτε, γιατι έχετε οι περισσότεροι android phones εδω, και δεν λέτε κουβέντα για αυτα που σας αναγκάζει να κάνετε, αντιθέτως η Ms εβγαλε το start και έγινε χαμός, το IOS 7 εβαλε αυτο το εφέ στο background θέμα που κάνει να φαίνεται πως κουνιούνται τα εικονίδια και έγινε χαμός. Η google σας αναγκάζει να φτιάχνετε google plus και δεν μιλάει κανείς. Μάλλον εσάς πληρώνουν που τα δέχεστε, δεν εξηγείται αλλιώς boy :)

 

Και γιατί να μην κράξει κάποιος την Google; Επειδή έχει Android; Και τι έγινε; Και το 90% έχει Windows αλλά μια χαρά κράζουν τις χαζομάρες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε φιλε γιατι να φτιαξει; Δεν το καταλαβα δηλαδή;

Δεν γουστάρω να φτιαξει! Τελειωσε.

Αλλα αυτό ΦΤΙΑΧΝΕΙ.

 

Αν είμαι εγω fanboy που λεω την αληθεια, όχι αερολογιες, και ενοχλει καποιους που δεν γουσταρουν ότι εγω, τοτε είμαι. (Με την διαφορα ότι κραζω ότι μαλακια πει\κανει η ms)

Και αν ηθελα να το κρυψω δεν θα το εβαζα στην εικονα μου.

 

Ολοι εσεις όμως που δεν βγαζετε κιχ για την google, κραζετε Ms\ios\κλπ, ενώ η εταιρια σας, σας κανει τα ιδια και χειροτερα και ακομα την υποστηρίζετε ειστε κατι χειροτερο από fanboys?

Αμα δεν γουσταρεις μην ξαναχρησημοποιησεις τιποτα google.Χρησημοποιησε το σαπιο bing,το windowslive και οτι αλλη π@παρια της ms γουσταρεις.

 

Εσυ κραζεις οτι μαλακια κανει η ms;Απο ποτε;Αχαχαχα.Ολο το φορουμ σε κραζει και εσυ ακομα να το καταλαβεις.Οκκκκκ μας επεισες.

 

Επισης λες ολοι εμεις;Ποιοι εμεις;Με εχεις δει ποτε να κραζω ms ή ios;Εγω κραζω fanboys(ξες ντε,αυτο που νομιζεις οτι δεν εισαι).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα δεν γουσταρεις μην ξαναχρησημοποιησεις τιποτα google.Χρησημοποιησε το σαπιο bing,το windowslive και οτι αλλη π@παρια της ms γουσταρεις.

 

Εσυ κραζεις οτι μαλακια κανει η ms;Απο ποτε;Αχαχαχα.Ολο το φορουμ σε κραζει και εσυ ακομα να το καταλαβεις.Οκκκκκ μας επεισες.

 

Επισης λες ολοι εμεις;Ποιοι εμεις;Με εχεις δει ποτε να κραζω ms ή ios;Εγω κραζω fanboys(ξες ντε,αυτο που νομιζεις οτι δεν εισαι).

δεν γουσταρω ούτε χρησιμοποιώ :)

δεν είπα,ποτε ότι δεν ειμαι φανμπου :)

με κράζουν γιατι δεν κρύβω το ότι γουσταρω την μαικροσοφτ (αλλο που σχεδόν όλοι εδω μέσα κρύβονται\ντρεπονται η δεν ξερω και γω τι) :)

έκραξα με επιχειρήματα και κοίτα την απάντηση σου, αρα κάποιος πειράχτηκε. Μα γιατι; ειναι φανμπου; :D

 

(οι φατσουλες ήταν ένδειξη ειρωνιας και καλά....λολ)

Και γιατί να μην κράξει κάποιος την Google; Επειδή έχει Android; Και τι έγινε; Και το 90% έχει Windows αλλά μια χαρά κράζουν τις χαζομάρες.

υπάρχει διαφορά. Εχουν windows γιατι αυτα μάθανε. Στα κινητά δεν πάει ετσι ομως. Κατάλαβες τι θέλω να πω;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν γουσταρω ούτε χρησιμοποιώ :)

δεν είπα,ποτε ότι δεν ειμαι φανμπου :)

με κράζουν γιατι δεν κρύβω το ότι γουσταρω την μαικροσοφτ (αλλο που σχεδόν όλοι εδω μέσα κρύβονται\ντρεπονται η δεν ξερω και γω τι) :)

έκραξα με επιχειρήματα και κοίτα την απάντηση σου, αρα κάποιος πειράχτηκε. Μα γιατι; ειναι φανμπου; :D

 

Ε οκ αμα γουσταρεις μια εταιρια καμαρι σου.Καλα στεφανα και καλους απογονους.Φασωνεσαι και με το nokia σου;Μηπως τραβας και καμια πανω απο το ταμπλετ;

 

Με τι επιχειρηματα εκραξες;Που νομιζεις οτι φοβομαστε να κραξουμε την γοογλε γιατι εχουμε android;Επειδη εσυ καψουρευεσαι με μια εταιρια δεν σημαινει οτι ολοι ειναι ετσι.

 

Ποσα παιδια σου ειπανε παραπανω οτι χρησημοποιουν υπηρεσιες της γοογλε χωρις αναγκαστικα να εχουν G+.Ασφαλως το αγνοησες.Αλλα οχι,επειδη εσυ εχεις ονειρωξεις με την ms πρεπει και εμεις να εχουμε με την google,οποτε(συμφωνα με εσενα) φοβομαστε να την κραξουμε.Τι τρομερο επειχηρημα,με επεισες για ακομα μια φορα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...