Προς το περιεχόμενο

Asus Transformer Book T100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μέσω του asus live update, είναι πρόγραμμα εγκατεστημένο από την αρχή αν και νομίζω ότι θέλει registration.

Ναι το είδα αυτό και έκανα τα άλλα update. Απλά ένας φίλος μου μου είπε για ένα άλλο τρόπο πιο περίπλοκο και θα το άφηνα προς το παρόν. Ισχύει πώς πρέπει να είναι στην πρίζα? Ευχαριστώ πάντως  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι το είδα αυτό και έκανα τα άλλα update. Απλά ένας φίλος μου μου είπε για ένα άλλο τρόπο πιο περίπλοκο και θα το άφηνα προς το παρόν. Ισχύει πώς πρέπει να είναι στην πρίζα? Ευχαριστώ πάντως  :-D

Ο αλλος τροπος ειναι να κατεβασεις το bios απο την σελιδα της asus,να το κανεις extract και μετα να τρεξεις την εφαρμογη winflash.

Απο αυτη θα διαλεξεις το αρχειο που εχει στο φακελο που εκανες extract και μετα θα σε ενημεροσει αν ειναι ολα ενταξη και στο τελος θα επιλεξεις την επιλογη να το flashαρεις!Παντα με το ταμπλετ στο φορτηστη!!!

 

Aν δεν εισαι εξοικιομενος με τετοιες διαδικασιες,καλυτερα να περιμενεις να στο βγαλει αυτοματα!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 32άρι είναι και λέει περιορισμένη διαθεσιμότητα. Το 64άρι δεν το έχει καθόλου.

Στη βουλγαρια δεν εχει ερθει καθολου το 32αρι.Ακομη και αυτο με τα 500gb δισκο στο πληκτρολογιο,το tablet ειναι 64αρι!!!

Πως τα κανονισαν ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, προσωπικά ήθελα να πάρω Windows τάμπλετ από την στιγμή που τα βγάλανε, 1.5 χρόνο τώρα. Όντας μόνο desktop user, φοιτητής, χωρίς laptop και το μόνο είδος φορητότητας που έχω είναι το Android 2.3 κινητό μου, ήθελα να πάρω ένα ταμπλετάκι με win8 να μπορώ να το χρησιμοποιώ στη σχολή, και γενικά να το πέρνω μαζι μου και να μπορώ να δουλεύω τα projects μου. Το κοιτάω αυτό το τάμπλετ εδώ και μερικές μέρες και πιστεύω ότι είναι πολύ καλό για να κάνω την δουλειά μου, και σε πάρα πολύ καλό price range όπως ήθελα (σε σχέση με τα άλλα που είναι >700 ευρό, και λίγα λέω). Και μετά που διάβασα καμιά 200ρια από τα δικά σας comments, αισθάνομαι πια σίγουρος για την επιλογή μου.

Οπότε, επειδή είμαστε Ελαδιστάν και προσθέτουμε 150 ευρό στο κόστος για να βγάλουμε παραπάνω κέρδος, δεν θέλω να το πάρω από εδώ. Αλλά είμαι online shopping newbie, και δεν έχω παραγγείλει ποτέ από amazon, ebay etc...  Οπότε, αν μπορεί κάποιος και έχει χρόνο ας με καθοδηγήσει να αγοράσω την 64Gb έκδοση. Φυσικά αν υπάρχει όντος ελληνικό κατάστημα που να το πουλάει στην normal τιμή του θα προτιμήσω εκείνο. Είμαι ανοιχτός σε οποιαδήποτε πρόταση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την τιμή του, αν φυσικά έλθει στην Ελλάδα το 64άρι με κανένα 400άρι ευρώ είναι οκ. Αλλά, δες το και από κοντά γιατί η οθόνη του υπολείπεται του ανταγωνισμού, γι'αυτό και η καλή τιμή του. Το περιεργάστηκα τις γιορτές όταν το είχανε demo στο "The Mall" και όταν το έβαλα όρθιο να διαβάσω κείμενο...οκ...όχι και τόσο καλό...1366x768 σε 10.1"....155 ppi....λίγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...