Προς το περιεχόμενο

Κοστος περιτομης


Kostasspil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ τραυματιζόμουν την ώρα του σεξ κ δεδομένου ότι α) ήμουν νέοπας έφηβος κ β)έκανα μόνο πρωκτικό σεξ με άνδρες όταν επέλεγα να είμαι ενεργητικός δλδ , έλιωνα στο πόνο ενώ η φίμωση μου όταν ήμουν σε 100% στύση σχεδόν διέκοπτε τη κυκλοφορία αίματος προς τη ομολογουμένως αρκετά μεγάλη βάλανο μου ή την περιόριζε δραματικά.Ε οκ στα 17 κ όταν αρχίζεις να σαι σεξουαλικά ενεργός νιώθεις ρόμπα να σφαδάζεις στο πόνο ειδικά όταν οι σεξουαλικές σου πρακτικές αφορούν αποκλειστικά πρωκτικό σεξ που όπως κ να χει η διεισδυση είναι δυσκολότερη.Επίσης όταν η ανατομία μου είχε φτάσει στο πηκ μου έσκαγαν συνεχώς έλκη σε όλο το σώμα του πέους όσο κ τέλεια υγιεινή να προσπαθούσα να διατηρήσω.Τέτοια ζητήματα πχ δεν είχε ο μεγαλύτερος μπρο μου που επίσης είχε φίμωση αλλά αρκετά ηπιότερη κ έτσι εκείνος επέλεξε να μη κάνει περιτομή .Αν κ για μένα μέγα μπάζο που δεν έκανε.

 

Στο δια ταύτα,μετά την περιτομή α)αποθεραπεύτηκα από τα έλκη κ έχω τέλεια υγιεινή β)μπορώ να απολαύσω χωρίς πόνο το ενεργητικό σεξ γ)αισθητικά τα έσπασα με το εφε +1 με 2 εκ δ)ψυχολογικά πήρα τεράστια αυτοπεποίθηση που στην εφηβεία ήταν κρίσιμη για μένα κ τέλος είμαι σίγουρος πως η ποιότητα τόσο της σεξουαλικής όσο κ της γενικότερης ζωής μου εκτοξεύτηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να είμαστε τόσο κατά σε μια τέτοια ενέργεια από τη στιγμή που μόνο καλό μπορεί να προκαλέσει στην ανδρική γενετική περιοχή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mη ξεχναμε οτι στις 1 Ιανουαριου γιορταζουμε την περιτομη του Ιησου Χριστου...

Αυτος βεβαα δε ειχε φιμωση, οι εβραιοι το κανουν για θρησκευτικους λογους.


Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να είμαστε τόσο κατά σε μια τέτοια ενέργεια από τη στιγμή που μόνο καλό μπορεί να προκαλέσει στην ανδρική γενετική περιοχή.

 

Εγω θα το ελεγα αχρηστη κινηση, οπως και το λειζερ για τη μυωπια, δεν αξιζει το κοπο η ταλαιπωρια και η εγχειρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο άλλα κάπου είχα διαβάσει, πως αυτό το κομμάτι του δέρματος που "περισσεύει" είναι πολύτιμο σε κάποιες εγχειρήσεις που έχουν σχέση με ατυχήματα-εγκαύματα κτλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς ακόμα και κάθε μέρα να κάνεις μπάνιο μια μυρωδιά θα την έχεις ότι και να γίνει. Δεν έχω κάνει περιτομή, αλλά δεν υπάρχει τρόπος να κρατήσεις καθαρή την περιοχή αν δεν κάνεις το λιγότερο κάθε μέρα μπάνιο. Υπο αυτή την οπτική, είναι χρήσιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς ακόμα και κάθε μέρα να κάνεις μπάνιο μια μυρωδιά θα την έχεις ότι και να γίνει. Δεν έχω κάνει περιτομή, αλλά δεν υπάρχει τρόπος να κρατήσεις καθαρή την περιοχή αν δεν κάνεις το λιγότερο κάθε μέρα μπάνιο. Υπο αυτή την οπτική, είναι χρήσιμη.

 

Βαζε το τσουτσουνι σου κατω απο τη βρυση και πλενε το χωριστα τοτε, ειναι αναγκη να το κοψεις?

 

Οριστε και η εγχειριση, δειτε χωρις να τρωτε :eek:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να με πληρωνουν , δεν κανω ραμματα στο πιο ευαισθητο σημειο τους σωματος μου.Μονο που το σκεφτομαι ....

Τιποτα δεν ειναι τα ραμματα εκει, oυτε και η επεμβαση. Αλλοι κανουν εγχειρηση ανοιχτης καρδιας, αλλους τους κοβουν τα χερια/ποδια, αλλους τους ανοιγουν κεφαλια, αλλους τους βγαζουνε νεφρα, αλλοι κανουν ενεσεις καθε λιγες ωρες απλα για να επιβιωσουν, αλλοι ζουνε μια ζωη σε καροτσακι και δε το βαζουν και κατω. 15μερες ραμματα και κατι τρεχει...

 

Αλλα για να μη το παω τοσο μακρια, πολλοι κανουν σε αλλο "ευαισθητο σημειο του σωματος" συχνα πυκνα εγχειρησεις και οχι μονο μια φορα aka κυστη κοκκυγος, οποτε there is no point.

 

Απο εκει και περα, κι εγω αν δεν ειχα κανει την επεμβαση τα ιδια θα ελεγα, αλλα επειδη εκανα και την επεμβαση, ειδα και το πριν, ειδα και το μετα, ξαναλεω οτι και λογος υγειας να μην υπηρχε (φιμωση) θα δεχομουν ΑΝΕΤΑ τον πονο και θα εκανα την επεμβαση αν ηξερα ποσο πολυ βελτιωνει καποια πραγματα. Πραγμα που καταλαβαινουν μονο οσοι κανανε την επεμβαση αυτη (και ενδεχομενως και οι συντροφοι τους), oι υπολοιποι (δεν εννοω εσενα-ασχετα που σε quot-αρα) απλα γυροφερνουν στο τοπικ για να δειξουν οτι εχουν αποψη, ασχετως αν πρακτικα δεν ειναι σε θεση να κατανοησουν την αλλαγη.

 

Τελος , η επεμβαση με laser δεν νομιζω οτι ειναι τοσο επιπονη οσο το φανταζεστε, ασχετα που εγω εκανα με την κλασσικη συμβατικη μεθοδο του ψαλιδιου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιποτα δεν ειναι τα ραμματα εκει, oυτε και η επεμβαση. Αλλοι κανουν εγχειρηση ανοιχτης καρδιας, αλλους τους κοβουν τα χερια/ποδια, αλλους τους ανοιγουν κεφαλια, αλλους τους βγαζουνε νεφρα, αλλοι κανουν ενεσεις καθε λιγες ωρες απλα για να επιβιωσουν, αλλοι ζουνε μια ζωη σε καροτσακι και δε το βαζουν και κατω. 15μερες ραμματα και κατι τρεχει...

 

Ναι αλλα αυτα τα κανουν υποχρεωτικα, οχι για πλακα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε η περιτομη γινεται "για πλακα".

Το επιχειρημα "δεν κανω κατι που θα ωφελησει την υγιεινη μου - και αποδεδειγμενα και την υγεια μου επειδη μπορει να πονεσω λιγακι" δεν εχει θεση, καθως αλλοι για την υγεια τους κανουν πιο επιπονα πραγματα (να μην αναφερω καν το τι πονους υπομενουν καποιοι/καποιες για την ματαιοδοξια τους, πχ για λογους ομορφιας).

 

Επισης συνεχιζετε να αγνοειτε οτι υπαρχει η επιλογη του Laser που δεν ειναι επιπονη.

 

btw ο καθενας κανει κουμαντο στο σωμα του, οποτε δεν μου πεφτει και ιδιαιτερος λογος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαζε το τσουτσουνι σου κατω απο τη βρυση και πλενε το χωριστα τοτε, ειναι αναγκη να το κοψεις?

 

Οριστε και η εγχειριση, δειτε χωρις να τρωτε :eek:

 

Μολις εξασφαλισα τον εφιαλτη για το βραδυ!

Ανατριχιασα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να είμαστε τόσο κατά σε μια τέτοια ενέργεια από τη στιγμή που μόνο καλό μπορεί να προκαλέσει στην ανδρική γενετική περιοχή.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε η περιτομη γινεται "για πλακα".

Το επιχειρημα "δεν κανω κατι που θα ωφελησει την υγιεινη μου - και αποδεδειγμενα και την υγεια μου επειδη μπορει να πονεσω λιγακι" δεν εχει θεση, καθως αλλοι για την υγεια τους κανουν πιο επιπονα πραγματα (να μην αναφερω καν το τι πονους υπομενουν καποιοι/καποιες για την ματαιοδοξια τους, πχ για λογους ομορφιας).

 

Επισης συνεχιζετε να αγνοειτε οτι υπαρχει η επιλογη του Laser που δεν ειναι επιπονη.

 

btw ο καθενας κανει κουμαντο στο σωμα του, οποτε δεν μου πεφτει και ιδιαιτερος λογος.

 

Οταν ο αλλος λεει "βαριεμαι να το πλενω", προφανως και γινεται για πλακα. Οταν λεει οτι βαριεται να φοραει γυαλια και μπαινει στη διαδικασια της εγχειρισης στα ματια-εστω και με lazer-προφανως δε κανει και τη πιο εξυπνη κινηση.

 

Δεν ειναι μονο ο στιγμιαιος πονος. Η καθε εγχειριση και τα τα συμπαρομαρτουντα της γενικα μπορει να εχει επιπλοκες. Υπαρχει και η θεωρια οτι καθε εγχειριση φθειρει τον οργανισμο σου.

Κι αν ο γιατρος κανει καποιο λαθος μπορει και να σ αφησει αναπηρο...

 

Καποις που δεν εχει προβλημα δεν πιστευω πως χρειαζετε.Τωρα αν εχεις φιμωση και ποναει [πχ στο sex]ok

 

Για τη φιμωση υπαρχει και πιο απλος τροπος, η μεθοδος του προοδευτικου τραβηγματος προς τα πισω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...