Προς το περιεχόμενο

προβλημα με μεικτη (vmx100)


paixtroni

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σας, δεν ξερω αν ειμαι στην σωστη ενοτητα αλλα αφου εχει σχεση με hardware ειπα να γραψω εδω..

σήμερα πειρα εναν μεταχειρισμενο μεικτη (vmx100) και εκει που ημουν με τον ξαδερφο μου και καναμε δοκιμες δεν επαιζε καλα και τοποθετησαμε αναποδα την ασφάλεια που εχει πανω απτο power cable... επειτα ο μεικτης δεν ανοιγε με τιποτα.. ειδαμε οτι η ασφαλεια δεν ειναι καμμενη καθως δεν εχει κοπει το συρματακι μεσα... σας παρακαλω πολυ χρειαζομαι την βοηθεια σας.. τι μπορει να φταίει, μήπως κάηκε το τροφοδοτικό μεσα στον μεικτη?

 

ευχαριστω εκ των προτερων!!

 


παιδια οποιος ξερει ας μου πει γιατι σημερα το βραδυ τον μεικτη τον χρειαζομαι επιγοντως για ενα παρτυ !!!  :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να τσεκάρεις την ασφάλεια κάπως για σιγουριά; Με πολύμετρο για παράδειγμα. Μπορεί να μην φαίνεται κομμένη αλλά να είναι κομμένη στην άκρη άκρη που δε μπορείς να δεις με το μάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα τα παιδια στο παρτυ βρηκανε αλλον μεικτη..

θα τσεκαρω την ασφαλεια φιλε μου νικο και θα ξανα αναρτησω σευχαριστω παντως για την απαντηση σου!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

edit: αλλαξα ασφαλεια και δουλεψε μια χαρα (το ανοιγοκλεισα τουλαχιστον 5 φορες και τις πεντε δουλευε) μεχρι που πηγα μετα να το συνδεσω με την εξωτερικη μου καρτα ηηχου που συνδεεται με τα ηχεια και εκει που δουλευε παω να συνδεσω με αλλο καλοδιο στο λαπτοπ και παω να ανοιξω τον μεικτακο μου και δεν ανοιγε.. ξανα αλλαξα ασφαλεια και δεν εγινε τιποτα.. τι εγινε ρε παιδια ? :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν τον πας πίσω αφού είναι καινούριος; 

οπως ειπα και πανω ειναι μεταχειρισμενος.. τωρα τον πηγα να τον δει τεχνικος.. και μου ειπε αυτος που τον αγορασα οτι αν ειναι μεχρι 10 ευρω για να φτιαχτε θα τα δωσει αυτος αλλιως τον παω πισω απο εκει που τον πειρα και μου δινει τα λεφτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...