Προς το περιεχόμενο

AMD A10-7850K, προσεχώς ο γρηγορότερος APU


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα σου πω, 17 ευρώ παραπάνω κάνουν οι 2400 και δεν είπα = ,  είπα λίγο παραπάνω. όσο για τις 1600 σου έχουν ήδη χάσει την αξία τους το ξέρεις αυτό ήδη φαντάζομαι...

Εγω βλεπω τις δικιες μου στα 102 ενω τις πηρα 50

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο άλλος λέει APU τουμπανιασμένο που να το πουλάει 1000$, ότι θες ακούς εδώ...

 

Εάν έκανε τέτοια καραγκιοζηλίκια θα βλεπες AMD επεξεργαστές μόνο εδώ...

 

11.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τις πήρες για χρήση Phenom αδερφέ, αν έπαιρνες σήμερα RAM και ένα FM2+ mobo( έχουν και pciex3) και έστω έναν Α4 5300 με σκοπό να βάλεις έναν kaveri αργότερα δε νομίζω να έπαιρνες ξανά 1600 RAM..

 

Εγω βλεπω τις δικιες μου στα 102 ενω τις πηρα 50


http://www.overclockarena.com/kaveri-benchmarks-revealed-amd-kaveris-gpu-is-r9-200m-up-to-500-performance-over-iris/

 

And Now that Kaveri motherboards have entered the enthusiast field, I’d love to see 2400-2600 Mhz DDR3 testing! This is a GREAT time for 2400 Mhz purchasing aswell, as the price is only marginally higher than 1866 or 2133 Mhz options. Asus claims a +30% increase in performance on their Kaveri FM2+ page here going from 1333-2133 Mhz! So compare the above results at 1600 Mhz to a theoretical system with 2600 Mhz DDR3!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλε, οπως και να το δεις, ο Α10 αυτη τη στιγμη δεν ειναι για budget gaming. Πιαστηκες εσυ που εδω και 2 μηνες ανεβηκαν οι τιμες των 1600αρων μνημων για να μου πεις τι? Οτι συμφερει ο Α10 + 2400 μνημες για budget gaming? Σε κανα 2-3 μηνες που θα επανελθουν και οι τιμες των μνημων, καλυνηχτα.

Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω σε ποια desktop κατηγορια αναφερετε ο Α10. Για τους υπολοιπους (πχ. Α4) οκ, ειναι για οσους θελουν entry level PC, αλλα αυτος ο Α10 τι ρολο βαραει ακριβως ? Για gaming δεν κανει, για general purpose ειναι ακριβος, αρα τι διαολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο Α-10 6800 σαν FM2 ναι είναι ακριβώς γιατί ήταν στο τέλος ενός socket production. Με το FM2+ όμως και τον Α10-7850k γεφυρώνετε το χάσμα στους Α-10 και παίρνει την σκυτάλη για ένα αξιόλογο πια gaming και general purpose use, με απότερο σκοπό την αλματώδης εξέλιξη των APU.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο Α-10 6800 σαν FM2 ναι είναι ακριβώς γιατί ήταν στο τέλος ενός socket production. Με το FM2+ όμως και τον Α10-7850k γεφυρώνετε το χάσμα στους Α-10 και παίρνει την σκυτάλη για ένα αξιόλογο πια gaming και general purpose use, με απότερο σκοπό την αλματώδης εξέλιξη των APU.

Αει να δουμε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MΙα χαρά είναι για Gaming, εχω τον 6800Κ με μία 7970dc2t και το minimum στα 1080p είναι 60Fps. Γιατι να έδινα 100 ευρω παραπάνω για ένα i5 ή i7? για να παιζω από τα 70-80fps στα 75-85? H διαφορά στην απόδοση των επεξεργαστών είναι μικρη όταν μπορείς να καλύψεις το όποιο χαμένο έδαφος με μία Gpu της προκοπής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MΙα χαρά είναι για Gaming, εχω τον 6800Κ με μία 7970dc2t και το minimum στα 1080p είναι 60Fps. Γιατι να έδινα 100 ευρω παραπάνω για ένα i5 ή i7? για να παιζω από τα 70-80fps στα 75-85? H διαφορά στην απόδοση των επεξεργαστών είναι μικρη όταν μπορείς να καλύψεις το όποιο χαμένο έδαφος με μία Gpu της προκοπής.

Για τα apu λεμε, οχι για τα cpu της APU. Btw, αμα ειναι να παρεις ξεχωριστη καρτα τοτε γιατι αγορασες APU? Υπαρχουν καλυτεροι επεξεργαστες στα ιδια χρηματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mille δηλαδή αυτός θα είναι ο καλύτερος για fm2+ apu?

Και έχεις τις δυνατότες μιας 7750?

 

Επίσης είναι πολύ χειρότερη η 7750 από 7770?

Περίμενα κάτι σε 7770 να πω την αλήθεια...

 

Ευχαριστώ!

 

Υ.Γ.Αλλη μια ερώτηση :D

Παίζει να κάνει πάνω από 200 ευρώ όταν πρωτοβγει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MΙα χαρά είναι για Gaming, εχω τον 6800Κ με μία 7970dc2t και το minimum στα 1080p είναι 60Fps. Γιατι να έδινα 100 ευρω παραπάνω για ένα i5 ή i7? για να παιζω από τα 70-80fps στα 75-85? H διαφορά στην απόδοση των επεξεργαστών είναι μικρη όταν μπορείς να καλύψεις το όποιο χαμένο έδαφος με μία Gpu της προκοπής.

για αρχή μιλάμε για διαφορά 25-40 ευρώ...καλά αν το έχεις κάνει αυτό μιλάμε για epic fail -για εμένα-...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mille δηλαδή αυτός θα είναι ο καλύτερος για fm2+ apu?

Και έχεις τις δυνατότες μιας 7750?

 

Επίσης είναι πολύ χειρότερη η 7750 από 7770?

Περίμενα κάτι σε 7770 να πω την αλήθεια...

 

Ευχαριστώ!

 

Υ.Γ.Αλλη μια ερώτηση :D

Παίζει να κάνει πάνω από 200 ευρώ όταν πρωτοβγει?

 

Μέχρι τώρα αυτόν έχουνε δείξει.Η ονομασία πάντως αφήνει χώρο και για γρηγορότερα μοντέλα.

 

Περίπου σαν μια 7750 ddr3 φαίνεται η ενσωματωμένη αν και υπάρχει αστερίσκος λόγω HSA/hUMA και έκδοσης GCN.

 

Δεν τον περιμένω τόσο ακριβό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

έχω τον 5800Κ και τον αγαπώ, σε συνδιασμό με την 6670 μπορώ να πάιξω τα περισότερα παιχνίδια αξιοπρεπώς.. Είδα πιο πάνω ότι θα αλλάξειο το socket σε fm2+..

Αν είναι έτσι τότε δεν ξέρω αν θα έδινα για να αναβαθμήσω από τον A10 μου σε αυτόν , μιας και πρεπει ναπάρω και μητρική.. αν κάποιος κάνει καινούριο Pc τώρα kai δεν έχει σκοπό να ξοδέψει πολλά , αλλά και θέλει να πάιζει αξιοπρεπώς κάποια παιχνίδια, τότε η συμβουλή μου ειναι να πάει σφαίρα για αυτον!

 

Φίλε μου έχω ακριβώς τα ίδια με σένα και θέλω να σε ρωτήσω κάτι άσχετο με το θέμα.

Όταν δουλέυεις και με τις δύο κάρτες μαζί έχει δει διαφορά πάνω από 4 fps?Αν ναι σε ποιό παιχνίδι?Λογικά έχω κάποιο πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://pclab.pl/art51168-4.html

Εδώ βλέπεις ότι σε παιχνίδια που εκμεταλλεύονται πολλούς πυρήνες(battlefield/diablo/max payne) έχει καμιά 10fps διαφορά,στα άλλα που θέλουν δυνατούς και όχι πολλούς πυρήνες βλέπεις αυτό που λες εσύ,ελάχιστα παραπάνω fps.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...