Προς το περιεχόμενο

Lenovo Vibe Z με οθόνη 5.5 ιντσών, ανάλυση 1080p, και δυνατότητα dual-SIM


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μου κάνει εντύπωση που είμαι ο μόνος που βλέπει τί είναι το "smartphone", λες και είμαι καμία σούπερ διάνοια ενώ είναι τόσο απλό το θέμα. Περίμενα πως με τετραπύρηνους στα 2.2Ghz, 2GB ram και γραφικά που πλησιάζουν κονσόλες δε θα υπήρχε καν θέμα αλλά έκανα λάθος. Ίσως του χρόνου με τους οχταπύρηνους και τα 4 γίγα ραμ που έρχονται; Αν όχι τότε οπωσδήποτε σίγουρα με τις αναδιπλούμενες οθόνες σε 3 χρόνια θα καταλάβουμε περί τίνος πρόκειται με φοβερή καθυστέρηση. Μέχρι τότε υπομονή να έχω να διαβάζω άρες μάρες κουκουνάρες και να μη τις σχολιάζω. Θα σας βγάλουν 8πύρηνο του χρόνου με 2 ίντσες οθόνη, βαστάτε και έρχεται.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμάν με την γκρίνια για τις μεγάλες οθόνες. Μη τις περνετε με το ζόρι. Εκεί πάει η ανάγκη του κόσμου όμως και φαίνεται.

Καλοδεχουμενη πρόταση. Θέλουμε και άλλες επιλογές σε δικαρτα με 5.5 και πάνω ίντσες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ το δικό μου είναι 3.5" και δεν χωράει στην τσέπη :D τα χαρακτηριστικά αν εξαιρέσουμε το μέγεθος είναι σούπερ!! Ελλάδα και να'ρθει ποιος ξέρει ποσό θα το πουλήσουν οι απατεώνες εδώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ το δικό μου είναι 3.5" και δεν χωράει στην τσέπη :D

 

Πολλές φορές οι διαστάσεις ενός 3.5" και ενός 4.3" κινητού είναι παρόμοιες λόγω του μεγαλύτερου και μικρότερου αντίστοιχα bezel.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμάν με την γκρίνια για τις μεγάλες οθόνες. Μη τις περνετε με το ζόρι. Εκεί πάει η ανάγκη του κόσμου όμως και φαίνεται.

Καλοδεχουμενη πρόταση. Θέλουμε και άλλες επιλογές σε δικαρτα με 5.5 και πάνω ίντσες.

 

Η Κινα (απο κει ειναι και η lenovo), ειναι τιγκα στα δικαρτα με 5-6 ιντσες, δεν εκανε καμμια πρωτοπορια σε αυτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μηχάνημα μου είναι αδιάφορο λόγω όγκου. Το σημαντικό κομμάτι για εμένα είναι η διάθεση όλης της σειράς των Lenovo στην ελληνική αγορά. Αν κυκλοφορήσουν κάποιο μοντέλο στις προδιαγραφές μου (σβέλτο επεξεργαστή, 2GB RAM, οθόνη γύρω 4.3") με λογική τιμή, δηλαδή ακριβότερο από τα καλά κινέζικα, αλλά 20% φθηνότερο από τις τιμές των "καλών" εταιριών, θα είναι πρώτο στη λίστα μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω από 5 ίντσες χωρίς πενάκι είναι παντελώς άχρηστο για σοβαρή χρήση. Μόνο για βιντεακια στο YouTube και ταινίες κάνει.

 

Για αυτό δεν θα κινδυνεύσει ποτέ η Samsung από τέτοιες συσκευές

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Κινα (απο κει ειναι και η lenovo), ειναι τιγκα στα δικαρτα με 5-6 ιντσες, δεν εκανε καμμια πρωτοπορια σε αυτο. 

Δεν έχουν ερθει εδω ομως και εγω δεν εχω παρτίδες με Κίνα. Συμφωνα με το αρθρο λεει το 14 θα κυκλοφορει και Ελλάδα. Γιαυτο και το σχολιο μου. Οντως στις ασιάτικες χωρες ειναι must το δικατρτο, μας βολευει και εδω ομως πολυ και δεν εχουμε μεγαλη γκαμα απο τοπ συσκευες.

 

Πάνω από 5 ίντσες χωρίς πενάκι είναι παντελώς άχρηστο για σοβαρή χρήση. Μόνο για βιντεακια στο YouTube και ταινίες κάνει.

 

Για αυτό δεν θα κινδυνεύσει ποτέ η Samsung από τέτοιες συσκευές

 

Καλα ρε παιδια έχει γεμισει ο τοπος απο αρτιστες και συναδελφους με πενακια δεν εξηγειται αλλιως.

Πραγματικα εμενα σαν αρχιτεκτων δεν με εχει βολεψει και δεν χρησιμοποιω κανενα απο τα πενακια γιατι δεν κανουν αυτο που θελω σωστα.

Οι υπόλοιποι πραγματικα θαθελα να ξερα τι το θελετε το πενακι τοσο πολυ που "αν δεν εχει πενακι θα παει άπατο"!!

Ειχα και νοτε και νοτε2 και ταμπλετες πολλες με πενακια.

 

Να σου πω τι με βολεψε? Αυτό που εχω τωρα και τα σπαει. Α και θα σε κανω να εκπλαγεις ... δεν ειναι samsung!!

και δεν θελει πενακι. Γραφω με οποιο μολυβι η στυλό της δουλειας μου πανω του και ειναι μια χαρα.

Ποιο ειναι? Η απαντηση σε αλλο reply! :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραιο κινητο,πανακριβο οχι μονο για της μερες μας..αλλα ανεκαθεν τετοιες τιμες ηταν πασιεκωλο...αν η οικγενεια ειναι του δημοσιου το παιρνεις..το κρατος πληρωνει..

αλλα το ποιο κραυγαλεο ειναι πως βλεπεις μικρα παιδια η γενικα μικροκαμωμενους, με κατι παντοφλεςστο χερι τους και λες τωρα...θα βαλει και hands free στο λαπτοπ???

οτιδηποτε πανω απο 4.5 ειναι παντοφλα και μονο για εφε..

εκτος και αν ολοι πια ειναι επιχειρηματιες η το απαιτει η δουλεια τους..( ποια δουλεια??? )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτιάξτε κανένα κινητό με σοβαρά specs στις 4 ίντσες, 4,3 το πολύ και αφήστε τις βάρκες...

Αυτοί αφήνουν τις βάρκες και πάνε για κρουαζιερόπλοια. Αυτά τα κινητά που θες λέγονται "μικρά"   :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα περισσότερα κινητά που έρχονται από Κίνα κυμαίνονται γύρω στα 400 ευρώ να τονίσω των μη γνωστών εταιρειών.και η τιμή τους έπειτα πέφτει αρκετά γρήγορα δεν είναι τόσο κολλημένη στο ταβάνι. Η λενόβο έχει μπει δυναμικά στο παιχνίδι! το συγκεκριμένο μοντέλο που θα κυκλοφορήσει θα βρει αντιπαλό της , κατά πως φαίνεται, το alcatel one touch hero (αν το κυκλοφορήσει τελικά η αλκατέλ) και ότι άλλο θα έχει βγει μέχρι τότε. αναμένουμε καθότι από φωτογραφίες όλα μοιαζουν εντυπωσιακά. Τα μεγάλα κινητά είναι θέμα bezel όπως είπε παραπάνω και ένας φίλος, για τα πιτσιρδέλια είναι θέμα ποζερί (τους γονείς λειπάμε) και για κάποιους που θέλουν να κάνουν τη δουλειά τους παντού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπέροχο. Πολύ καλή σύνθεση.

 

Αλλά πραγματικά ότι ξεπερνά τις 4.3 ίντσες δεν είναι για εμένα.

 

Τώρα αυτά περί τιμής κλπ κλπ είναι όλα περιττά, όποιος θέλει αγοράζει, δεν ανάγκασε ποτέ καμία HTC Apple Samsung κανέναν μας να αγοράσει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...