Προς το περιεχόμενο

ΕΛΤΑ και αντικαταβολή


arsenal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απο προσωπικη εμπειρια που εχω στειλει αρκετες αντικαταβολες με ελτα εδω μεσα σου λεω οτι μπορει να κανει και 20 εργασιμες για να τα παρεις... ΑΥτα ειναι θεμα το ποτε θα επεξεργαστουν την αντικαταβολη και θα τους εμφανιστει αργοτερα στο συστημα.

 

Οποτε οπως φανταζεσαι μπορει να σου ερθει ειδοποιηση και τελη του μηνα. Τα χρηματα δεν τα χανεις απλα καθυστερουν πολυ.

Αυτος αλλωστε ηταν και ο λογος που οταν εγινα αξιοπιστος εδω μεσα και αλλου, απαιτω πρωτα καταθεση του ποσου και μετα αποστολη.

 

Τα ελτα κουριερ ειναι στην ουσια των ελτα υπηρεσια. Τα χρηματα σου οταν σου ερθει η ειδοποιηση θα τα παρεις απο καταστημα των ελτα και οχι απο ελτα κουριερ.

 

Υπομονη και ερχονται :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σημερα το πρωι πηρα στον αριθμο που μου εδωσαν απο τις ταχυμεταφορες για να μου πουν με την σειρα τους οτι δεν υπαρχει κατι και να παρω στα κεντρικαι με τηνσ ειρα τους αν μου πουν να παρω στις ταχυμεταφορες ο ανρθωπος ναι μεν ειναι ευγενικος και μου ειπε οτι σ ελιγη ωρα θα παει να κοιταξει στα κεντρικα και βλεπουμε!τι μπορω να κανω?υπαρχει περιπτωση αν χασω τα λεφτα μου?αν μου πει ενα απλο δεν ξερω εγω τι να κανω?φοβαμει οτι θα χασω την υπομονη μου αυτη την φορα πραγματικα..φιλε μου αυτοι μου ειπαν σε 5-6 εργασιμες μερες το πολυ οτι θα εχω τα χρηματα!αν διαβασες το αρχικο μηνυμα θα ειδες για καποια λεφτα που δεν εμφανιστηκαν ποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο σπίτι τα φέρνουν, έχω στείλει αντικείμενα αντικαταβολή μέχρι 900 ευρώ και αντικείμενο από 20 ευρώ πάντα στο σπίτι μου τα έφερναν μέσα σε 15 εργάσιμες. ακόμα και αντικείμενο που δεν παραλήφθηκε γύρισε πίσω, στο κατάστημα βέβαια. και με ΕΛΤΑ και με ταχυμεταφορές η ίδια διαδικασία είναι.

 

λογικά σε όσους ήρθε ειδοποίηση, έλειπαν από τον χώρο τους την ώρα της παραδώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο 8 μερες που εστειλα δεμα μου ηρθαν σημερα τα λεφτα της αντικαταβολης.

 

Το ιδιο χρονικο διαστημα πανω κατω και στο παρελθον και σε αλλη περιοχη απο αυτην που διαμενω τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπέρα αν και παλιές οι αναφορές σας θα σας πω μια προσωπική που εμπειρία . Πριν λίγες μέρες μου στειλανε κάτι με αντικαταβολή 35+4 μεταφορικά με ΕΛΤΑ με πήραν τηλέφωνο το πρωί να με ειδοποιήσουν , τους ρώτησα την τιμή κ μου είπαν πως το ποσό όλο είναι 35 (τα δικά τους μεταφορικά δε μου τα είπαν) . Όταν λοιπόν πήγα να παραλάβω το δέμα μου ζήτησε ταυτότητα έγραψα αρ.Ταυτοτητας σε ένα χαρτί , υπέγραψα ρώτησα τι χρωστά και μου είπαν τίποτα , λέω είστε σίγουρος μου λένε Ναι τίποτα και έφυγα. Το πιθανότερο είναι ότι ο υπάλληλος τον ΕΛΤΑ δεν είδε πίσω το σημείωμα για την αντικαταβολή. Τώρα με προβληματίζει ότι δε ξέρω ποιος θα ζημιωθεί , ο υπάλληλος τον ΕΛΤΑ η ο αποστολέας? Η λογική λέει ο αποστολέας από την άλλη αυτός πέρασε στον υπολογιστή που είχε μπροστά του ότι εγώ το παρέλαβα κανονικά …

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλοι,
πριν κάποιες ημέρες έκανα την πρώτη μου πώληση αντικειμένου μέσω της υπηρεσίας αντικαταβολής μέσω ΕΛΤΑ courier.
Το δέμα έχει παραληφθεί κανονικά από τον αγοραστή όμως δεν γνωρίζω τι πρέπει να κάνω από μεριάς μου για να εισπράξω το ποσό.
Παρακαλείται κάποιος γνώστης να μου δώσει τα φώτα του. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αντικαταβολή ΕΛΤΑ (όχι Κούριερ) πληρώνεσαι σε 3-4 μέρες μετά την παραλαβή πάντως

To λογικό λοιπόν δεν θα ήταν στην Κούριερ να πληρώνεσαι σε ίδιο ή μικρότερο διάστημα? Δεν καταλαβαίνω το 10-15 μέρες αν σε ΕΛΤΑ απλό πάει σε 3-4. Τεσπα αναμονή προς το παρόν και βλέπουμε λοιπόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To λογικό λοιπόν δεν θα ήταν στην Κούριερ να πληρώνεσαι σε ίδιο ή μικρότερο διάστημα? Δεν καταλαβαίνω το 10-15 μέρες αν σε ΕΛΤΑ απλό πάει σε 3-4. Τεσπα αναμονή προς το παρόν και βλέπουμε λοιπόν.

Δεν ξέρω, δεν το έχω χρησιμοποιήσει το ΕΛΤΑ Κούριερ. Με άλλο Κούριερ που έχω στείλει αντικαταβολή (Γενική ταχυδρομική) όντως κάνει 10-15 μέρες (να μπούνε στην τράπεζα, με απλό ΕΛΤΑ τα παίρνεις στο χέρι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω, δεν το έχω χρησιμοποιήσει το ΕΛΤΑ Κούριερ. Με άλλο Κούριερ που έχω στείλει αντικαταβολή (Γενική ταχυδρομική) όντως κάνει 10-15 μέρες (να μπούνε στην τράπεζα, με απλό ΕΛΤΑ τα παίρνεις στο χέρι)

 

Μάλιστα, θα πάρω ένα τηλ αύριο στον αριθμό που αναγράφεται στο αποδεικτικό να ρωτήσω στα σίγουρα. Ευχαριστώ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...