Προς το περιεχόμενο

Το Flipboard διαθέσιμο από σήμερα και για τα Windows 8.1


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια από τις καλύτερες εφαρμογές για tablets, αποκτά από σήμερα και η πλατφόρμα των Windows 8.x, το δημοφιλές Flipboard.Το Flipboard κυκλοφόρησε αρχικά το Δεκέμβριο του 2010 για το iPad, γνωρίζοντας μεγάλη επιτυχία εξαιτίας του περιβάλλοντος του το οποίο επέτρεπε την ανάγνωση υπό μορφή περιοδικού, ιστοσελίδων και ενημερώσεων που αφορούν το χρήστη από τους λογαριασμούς του στο Facebook και το Twitter,. Στη συνέχεια η εφαρμογή κυκλοφόρησε για την πλατφόρμα του Android αλλά και για smartphones (iOS και Android) φέρνοντας την ίδια εμπειρία στις μικρότερες οθόνες.

 

Η έκδοση του Flipboard για το μοντέρνο περιβάλλον των Windows 8.1 είναι συμβατή και με Windows RT tablets όπως το Surface 2 και το Lumia 2520 ενώ κάνει χρήση των χαρακτηριστικών της πλατφόρμας της Microsoft όπως η παρουσία Live Tile και η δυνατότητα snapview.

 

Η περιήγηση μεταξύ των άρθρων γίνεται με απλές κινήσεις (gestures), με το χρήστη να μπορεί να δημιουργήσει live tile στο μενού έναρξης των Windows 8, το οποίο να τον ενημερώνει για τυχόν νέα ανάρτηση στο περιοδικό που έχει δημιουργήσει ο ίδιος, χωρίς να χρειάζεται να ανοίξει την εφαρμογή.

 

Ήδη το Flipboard ετοιμάζει σύντομα να κυκλοφορήσει και στην πλατφόρμα των Windows Phone 8 τις επόμενες εβδομάδες.

 

Link.png Site: Flipboard για Windows 8

Link.png Site: CNET

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πω ρε φιλε νιώθω πολύ αρχαίος... εγώ ακόμα μπαίνω σε ιστοσελίδες για να δω νέα και ειδήσεις...

βασικά με βολευει και γι αυτο δεν έχω ψάχτει για κάποια διαφορετική μέθοδο.
βασικά το ίδιο κάνω και με τα προγράμματα στο pc αν δεν μου κάνει νερά δεν ψαχνω για κάτι πιο καινούριο. αλλα και με τις κοπέλες το ίδιο κάνω.....
μάλλον πρεπει να πάρω κανένα service pack για δεν με βλέπω καλά!

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το flipboard πάντα θα είναι ένα ωραίος και εναλλακτικός τρόπος να βλέπεις τα νέα και να βρίσκεις νέα πράγματα να διαβάσεις. ειδικά σε 8.1 tablet είναι πανέμορφο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ, δεν ήξερα καν ότι υπάρχει! Θα το δοκιμάσω στο iPad να δω τι λέει γιατί δεν με πολυβολεύει το browsing σελίδων.. Ή κατεβάζω το app του site αν υπάρχει (πχ Sport.gr, πρώτο θέμα κλπ) ή αλλιώς δεν μπαίνω καν απτο ipad στο συγκεκριμένο site...

 

Και μιας που ανέφερα τα apps για τα site... του insomnia είναι για τα μπάζα... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...