Προς το περιεχόμενο

Μηχανές για α2 δίπλωμα


pontiaras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι ακριβώς έγινε με τα διπλώματα βρε παιδιά? Τι είναι το Σ2? :P είμαι 23 και έχω Ζ750 άλλα το δίπλωμα μου είναι κομπλέ για αυτη την μηχανή! είναι αορίστου κυβισμού!

Γιατί δλδ τώρα δω μπορεί να πάρει ότι θέλει?

Φίλε μη πας σε ανωμάλου! κοίτα κάτι σε STREET,ΠΙΣΤΑΣ ή σε Super Motar π.χ. CRF, XT 400ri

Δες και τούτο Link.png Site: Ζ250 kawasaki

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβώς έγινε με τα διπλώματα βρε παιδιά? Τι είναι το Σ2? :P είμαι 23 και έχω Ζ750 άλλα το δίπλωμα μου είναι κομπλέ για αυτη την μηχανή! είναι αορίστου κυβισμού!

Γιατί δλδ τώρα δω μπορεί να πάρει ότι θέλει?

Φίλε μη πας σε ανωμάλου! κοίτα κάτι σε STREET,ΠΙΣΤΑΣ ή σε Super Motar π.χ. CRF, XT 400ri

Δες και τούτο Link.png Site: Ζ250 kawasaki

πριν το z750 τι ειχες?Ρωταω γιατι θελω να το παρω και εγω σε λιγο καιρο ,αλλα ειμαι με ενα ninja 250 και δεν ξερω πως θα ε ιναι η μεταβασηξ[ισως να τσεκαρω κατι πιο αδυναμο στην αρχη και μετα να παω για z750]?100 αλογατα ειναι αυτα B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν το z750 τι ειχες?Ρωταω γιατι θελω να το παρω και εγω σε λιγο καιρο ,αλλα ειμαι με ενα ninja 250 και δεν ξερω πως θα ε ιναι η μεταβασηξ[ισως να τσεκαρω κατι πιο αδυναμο στην αρχη και μετα να παω για z750]?100 αλογατα ειναι αυτα B)

 

Δεν είναι πολύ νευρικό το Z750, στις ψηλές στροφές βγάζει την δύναμή του, μόνο αν είσαι κάγκουρας θα σε τρομάξει.

Μια χαρά μετάβαση είναι από το Ninja250.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To z750 έχει πολύ καλή ροπή! μετά τις 6.000 στροφές είναι επικίνδυνα στις μικρές ταχύτητες γιατί έχει βαλβίδα ροπής!

Ένα παπάκι έχω, Honda innova και αμέσως πήγα σε Ζ750!

Να ξέρεις όμως πως αν δεν έχεις εμπειρία από τέτοιες μηχανές, θα είναι πολύ επικίνδυνα γιατί "Δεν έχει" φρένα!

Αν μένεις θεσσαλονίκη, σε πάω μια βόλτα να το δεις :P ninja 250 με ζ750 δε πιστεύω να δεις πολές διαφορές αν δεν το σπας! Το ζ750 είναι street και το ninja είναι πίστας (δλδ κουραστική)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

καλησπερα...θα ηθελα να ρωτησω για τους κοφτες που ακουσα οτι μπορεις να βαλεις στην μηχανη και να σου δικαιολογησει το α2 διπλωμα..ξερει κανεις τπτ για αυτο?θα μπορουσε να βοηθησει κανενας?ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα...θα ηθελα να ρωτησω για τους κοφτες που ακουσα οτι μπορεις να βαλεις στην μηχανη και να σου δικαιολογησει το α2 διπλωμα..ξερει κανεις τπτ για αυτο?θα μπορουσε να βοηθησει κανενας?ευχαριστω

Πρεπει να αγορασεις καινουργια μηχανη, και η αντιπροσωπεια βαζει εναν κοφτη και χαμηλωνει την ιπποδύναμη για να μπορει να οδηγηθει και με το Α2.

 

Αυτη η μειωση ισχυος ομως, αναγραφεται και πανω στην αδεια , και για να βγει ο κοφτης θελει καποια διαδικασια μετα που δεν την ξερω.

 

Το σημαντικό ειναι οτι για να παρεις τετοια μηχανη με μειωμενη ισχυ θα πρεπει να αγορασεις καινουργιο μηχανακι, και ποιος αγοραζει καινουργιο αυτες τις εποχες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 χρόνια αργότερα...

Καλησπέρα στην ομάδα. Βρίσκομαι την ίδια κατάσταση με το παιδί που ξεκίνησε το post, θα βγαλω A2 δλδ από Βδομάδα, και ήθελα να ρωτήσω πιες μηχανές μπορώ να κοιτάξω. Ενδιαφέρομαι για naked κυρίως. Χρηματικά είμαι έως 2.500€. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Γαλαζοαιματος είπε

Καλησπέρα στην ομάδα. Βρίσκομαι την ίδια κατάσταση με το παιδί που ξεκίνησε το post, θα βγαλω A2 δλδ από Βδομάδα, και ήθελα να ρωτήσω πιες μηχανές μπορώ να κοιτάξω. Ενδιαφέρομαι για naked κυρίως. Χρηματικά είμαι έως 2.500€. 

Τα naked και μάλιστα τα μικρά που είναι για Α2 είναι λίγα στην Ελλάδα. Εννοείται αναφέρομαι σε μοντέλα το πολύ 10ετίας που το ελάχιστο που πρέπει να έχουν είναι abs. Χωρίς να έχω δει σε τι τιμές παίζουν υπάρχουν τα παρακάτω.
KTM duke 250, kawasaki z250, kawasaki z300, yamaha mt03.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/5/2021 στις 7:14 ΜΜ, giorgos_di είπε

Τα naked και μάλιστα τα μικρά που είναι για Α2 είναι λίγα στην Ελλάδα. Εννοείται αναφέρομαι σε μοντέλα το πολύ 10ετίας που το ελάχιστο που πρέπει να έχουν είναι abs. Χωρίς να έχω δει σε τι τιμές παίζουν υπάρχουν τα παρακάτω.
KTM duke 250, kawasaki z250, kawasaki z300, yamaha mt03.

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Γιώργο. Τα είδα όλα ναι, και κατέληξα στο mt03. Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και πιάσαμε την κουβέντα για Α2, έχω βγάλει κ εγώ εδώ και κάποια χρόνια αλλά δεν πήρα μηχανή γιατί δεν μου χρειάστηκε, βολευόμουν με τις ανέσεις του αυτοκινήτου.

Σκέφτομαι τώρα να πάρω ένα on-off ή enduro ή κάποιο σχετικά ευκίνητο μηχανάκι για την πόλη και εκδρομές προς τα έξω.

Θα ήθελα την ευχριστία των on-off αλλά μου αρέσουν και τα SM/enduro μιας και πήρα το δίπλωμα σε ένα fmx 650 όπου μου άρεσε το στυλ οδήγησης του. Βέβαια δεν είναι καθόλου πρακτικό και άνετο για ταξίδια.

 

Τι προτείνετε να δω σε Α2 είτε μτχ είτε καινούργιο μέχρι 3,5 -4κ σκέφτομαι να δαπανήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξύ τι γίνεται με τα διπλώματα παίδες γνωρίζει κάποιος? Ρώτησα σε σχολή εδώ επαρχία, για να δώσω σήματα για μηχανή, δεν έχουν απαντήση λένε ακόμα, περιμένουν email. Παντού ίδια κατάσταση επικρατεί? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...