Προς το περιεχόμενο

Υγρασια ( μουχλα) στους τοιχους-Υλικο για να φυγει ;;;


Salonikios933

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω σου ειπα να δεις τι επιπτωσεις εχει στην υγεια....

 

Δεν το ξερω το μαγαζι, μην κατηγορηθω οτι κανω κσι διαφιμιση.

 

Αν το προβλημα ειναι εξωτερικο, οτι και να κανεις μεσα η υγρασια/μουχλα θα υπαρχει...

 

Αν ειναι της πολυκατοικια, απαιτησε να το φτιαξουν, αλλωστε γιατι πληρωνεις κοινοχρηστα... Το προβληαμα τωρα μπορει να εμφανιζεται μονο σε σενα αλλα απο τι πιστευω αν ο τοιχος δεν εχει μονωση πουθενα θα επηρεαστουν και οι αλλοι αργα ή γρηγορα..

 

Καλυτερα να το φτιαξετε τωρα που ειναι μικρο το κακο...

 

Υ.Γ:Την σελιδα απλα με μια αναζητηση στο google την βρηκα και την παραθεσα για να δειξω τις επιπτωσεις στην υγεια και τιποτα αλλο.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγω σου ειπα να δεις τι επιπτωσεις εχει στην υγεια....

 

Δεν το ξερω το μαγαζι, μην κατηγορηθω οτι κανω κσι διαφιμιση.

 

Αν το προβλημα ειναι εξωτερικο, οτι και να κανεις μεσα η υγρασια/μουχλα θα υπαρχει...

 

Αν ειναι της πολυκατοικια, απαιτησε να το φτιαξουν, αλλωστε γιατι πληρωνεις κοινοχρηστα... Το προβληαμα τωρα μπορει να εμφανιζεται μονο σε σενα αλλα απο τι πιστευω αν ο τοιχος δεν εχει μονωση πουθενα θα επηρεαστουν και οι αλλοι αργα ή γρηγορα..

 

Καλυτερα να το φτιαξετε τωρα που ειναι μικρο το κακο...

 

Υ.Γ:Την σελιδα απλα με μια αναζητηση στο google την βρηκα και την παραθεσα για να δειξω τις επιπτωσεις στην υγεια και τιποτα αλλο.... 

Δεν το φτιαχνουν εχουμε μιλησει-μαλωσει ηδη!!!

αν βαλω ταπετσαρια θα κανει δουλεια ; πως το βλεπεις ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να στο πω αυτο εγω με σιγουρια...

 

Αμα δεν γινει πρωτα εκτιμηση, ποσο μεγαλο ή μικρο ειναι το προβλημα..

 

Οτι και να σου πω ρισκο θα ναι..

 

Καλυτερα να φωναξεις ενα ειδικο να στο δει, αυτος αναλογα με την κατασταση θα σου δωσει και την καταλληλη λυση..

 

 

Με την ταπετσαρια νομιζω οτι μονο θα την κρυψεις προσωρινα...

 

Μπες στο www.michanikos.gr και θεσε το ερωτημα σου υπαρχουν εκει πολλοι σωστοι και αξιολογοι επαγγελματιες που θα σε κατατοπησουν πολυ καλυτερα.....

 

Δοκιμασε με το σφουγγαρι να δεις αν φευγει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να στο πω αυτο εγω με σιγουρια...

 

Αμα δεν γινει πρωτα εκτιμηση, ποσο μεγαλο ή μικρο ειναι το προβλημα..

 

Οτι και να σου πω ρισκο θα ναι..

 

Καλυτερα να φωναξεις ενα ειδικο να στο δει, αυτος αναλογα με την κατασταση θα σου δωσει και την καταλληλη λυση..

 

 

Με την ταπετσαρια νομιζω οτι μονο θα την κρυψεις προσωρινα...

 

Μπες στο www.michanikos.gr και θεσε το ερωτημα σου υπαρχουν εκει πολλοι σωστοι και αξιολογοι επαγγελματιες που θα σε κατατοπησουν πολυ καλυτερα.....

 

Δοκιμασε με το σφουγγαρι να δεις αν φευγει....

βρε με το σφουγγαρι φευγει , το προβλημα ειναι μικρο. Ειναι στη γωνια και λιγο στο ταβανι ( υπαρχει μονωση στην ταρατσα).

Το θεμα μου ειναι να μην ξαναβγαλει.. θα κανω αυτο που ειπες Η θα φωναξω την εταιρια αυτη για εκτιμηση και μετα βλεπω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

 

Με δεδομένο το ότι το πρόβλημα είναι μικρό όπως λες, αφού πλύνεις το σημείο με νερό χωρίς καθαριστικά πέρασέ το ένα χέρι με ακρυλικό αστάρι και δυο χέρια  με μυκητοκτόνο πλαστικό χρώμα (της βίβεχρωμ λέγεται "kitchen & bath" και είναι ιδανικό υλικό για χώρους με μόνιμη υγρασία και υδρατμούς).

 

Υπόδειξη: Τώρα είναι ήδη χειμώνας και αρχίσαν και οι βροχές, στο τέλος του ερχόμενου καλοκαιριού διόρθωσε την πηγή της υγρασίας (εν ανάγκη με δικά σου έξοδα εξ ολοκλήρου. Στο κάτω κάτω της γραφής, το δικό σου σπίτι θα καταστραφεί...) γιατί ό,τι και να κάνεις, κάθε φορά τα ίδια θα 'χεις με επιδείνωση για κάθε χρόνο που θα περνάει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Καλησπέρα</p>

<p> </p>

<p>Με δεδομένο το ότι το πρόβλημα είναι μικρό όπως λες, αφού πλύνεις το σημείο με νερό χωρίς καθαριστικά πέρασέ το ένα χέρι με ακρυλικό αστάρι και δυο χέρια  με μυκητοκτόνο πλαστικό χρώμα (της βίβεχρωμ λέγεται "kitchen & bath" και είναι ιδανικό υλικό για χώρους με μόνιμη υγρασία και υδρατμούς).</p>

<p> </p>

<p><strong>Υπόδειξη:</strong> Τώρα είναι ήδη χειμώνας και αρχίσαν και οι βροχές, στο τέλος του ερχόμενου καλοκαιριού διόρθωσε την πηγή της υγρασίας (εν ανάγκη με δικά σου έξοδα εξ ολοκλήρου. Στο κάτω κάτω της γραφής, το δικό σου σπίτι θα καταστραφεί...) γιατί ό,τι και να κάνεις, κάθε φορά τα ίδια θα 'χεις με επιδείνωση για κάθε χρόνο που θα περνάει.</p>

 

Το θέμα είναι το εξωτερικό . Το σπίτι δεν είναι δικό μου. Νοικιάζω. Δεν εχω την δυνατότητα να φύγω αυτή τη στιγμή παιδιά. Τα έξοδα για τον εξωτερικό τοίχο είναι πάνω από 1.000 ευρώ οπότε οι ενοικιαστες δεν βάζουν φράγκο.

 

Αποστολή από το GT-I9300 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε, αν το πρόβλημα είναι σε εξωτερικό τοίχο, ενημερώνεις τον διαχειριστή ότι πρέπει να διορθωθεί, κάνεις υπομονή μέχρι να φτιάξει ο καιρός και να μην υπάρχουν έξοδα θέρμανσης, ξαναενημερώνεις και αν δεις ότι δεν κάνει τίποτα, του δηλώνεις ότι θα φέρεις μάστορα, θα τα πληρώσεις αλλά δεν ξαναδίνεις κοινόχρηστα μέχρι να κάνεις απόσβεση.

 

Τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε, αν το πρόβλημα είναι σε εξωτερικό τοίχο, ενημερώνεις τον διαχειριστή ότι πρέπει να διορθωθεί, κάνεις υπομονή μέχρι να φτιάξει ο καιρός και να μην υπάρχουν έξοδα θέρμανσης, ξαναενημερώνεις και αν δεις ότι δεν κάνει τίποτα, του δηλώνεις ότι θα φέρεις μάστορα, θα τα πληρώσεις αλλά δεν ξαναδίνεις κοινόχρηστα μέχρι να κάνεις απόσβεση. <br><br>

Τέλος.

Δεν γίνεται ρε φίλε. Τους εχω κάνει ηδη μήνυση. Δεν το φτιάχνουν. Η μόνη λύση είναι να φύγω όμως δεν υπάρχουν 1.000 ευρώ αυτή τη στιγμή. Έχω πολλά έξοδα. Είμαι σε δύσκολη φάση δεν είναι τόσο απλό. Οι υπόλοιποι ένοικοι δηλαδή οι ιδιοκτήτες δεν δίνουν λεφτά με τίποτα διότι δεν είναι το πρόβλημα σπίτι τους. Απλο. Κλασσικοί Έλληνες.

 

Αποστολή από το GT-I9300 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γίνεται ρε φίλε. Τους εχω κάνει ηδη μήνυση. Δεν το φτιάχνουν. Η μόνη λύση είναι να φύγω όμως δεν υπάρχουν 1.000 ευρώ αυτή τη στιγμή. Έχω πολλά έξοδα. Είμαι σε δύσκολη φάση δεν είναι τόσο απλό. Οι υπόλοιποι ένοικοι δηλαδή οι ιδιοκτήτες δεν δίνουν λεφτά με τίποτα διότι δεν είναι το πρόβλημα σπίτι τους. Απλο. Κλασσικοί Έλληνες.

Αποστολή από το GT-I9300 με τη χρήση Insomnia App

Δεν πληρώνεις κοινόχρηστα.

 

Τι μήνυση έκανες και γιατί να πληρώνεις δικηγόρους; Αφού λες δεν έχεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πληρώνεις κοινόχρηστα.

 

Τι μήνυση έκανες και γιατί να πληρώνεις δικηγόρους; Αφού λες δεν έχεις....

Δικηγορος ειναι ο ιδιοκτητης του διαμερισματος αυτος τα κανονισε ολα. 

Εννοειται οτι δεν πληρωνω κοινοχρηστα,τα οποια ειναι μονο 10 ευρω τον μηνα ομως. Δεν βγαζεις τα λεφτα ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια στιγμή θα γίνει ζημιά, πολυκατοικία είναι, δεν υπάρχει περίπτωση, βάψιμο θα είναι, συντήρηση ανελκυστήρα, πάντα κάτι βγαίνει.

Δεν πληρώνεις μέχρι να κάνεις απόσβεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μπανιο που ειχα προβλημα με υδρατμους και μαυριζε για πλακα μολις το εβαφα μου ειπαν απο χρωματοπωλειο καθαρισμα καλο με χλωρινη μετα αντιμουχλικο (δε θυμαμαι ποιο) και μετα βαψιμο Εδω και 7 χρονια δεν εχει ξαναμαυρισει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Στο μπανιο που ειχα προβλημα με υδρατμους και μαυριζε για πλακα μολις το εβαφα μου ειπαν απο χρωματοπωλειο καθαρισμα καλο με χλωρινη μετα αντιμουχλικο (δε θυμαμαι ποιο) και μετα βαψιμο Εδω και 7 χρονια δεν εχει ξαναμαυρισει </p>

 

Το δικό μου πρόβλημα είναι μεγαλύτερο. Ρετιρέ με τον έναν τοίχο στο κενό. Τρώει πολυ βροχη κλπ.

 

Αποστολή από το GT-I9300 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα με τη μούχλα είναι και εσωτερικό. Όταν μεταφέρεται η υγρασία από έξω, το χρώμα φουσκώνει και σκάει, γίνεται σαν αλεύρι. Όταν εμφανίζεται μούχλα σημαίνει ότι υπάρχει υγρασία από τη μέσα πλευρά. Οι υδρατμοί που υπάρχουν μέσα στο δωμάτιο υγροποιούνται εκεί που οι τοίχοι είναι πιο κρύοι. Μια πρόταση θα ήταν η τοποθέτηση ενός αφυγραντύρα, όχι ρεύματος, έναν απλό των 20€ κάνει για χώρο μέχρι 20τμ. Ίσως να βοηθήσει στο να μην ξαναεμφανιστεί.

 

Εγώ με αυτό καθάρισα την μούχλα που είχε εμφανιστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...