Προς το περιεχόμενο

Ευρωπαϊκό ντεμπούτο του PlayStation 4 με προσωρινή απενεργοποίηση λειτουργιών του PSN


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Ευρωπαϊκό ντεμπούτο του PlayStation 4 ξεκινάει σήμερα σε αρκετές χώρες, με τη Sony όμως να ανακοινώνει προσωρινούς περιορισμούς στα χαρακτηριστικά του PlayStation Network.Με άρθρο της στο επίσημο ευρωπαϊκό blog του PlayStation, η Sony ενημερώνει τους υποψήφιους αγοραστές της κονσόλας ότι εξαιτίας της μεγάλης επιτυχίας που γνώρισε το λανσάρισμα της κονσόλας τις πρώτες ημέρες κυκλοφορίας του στη Βόρεια Αμερική, η εταιρεία βρέθηκε αντιμέτωπη με μια πρωτοφανή εισροή παικτών στο PSN.

 

Εξαιτίας και της σημερινής κυκλοφορίας του PlayStation 4 σε 20 χώρες, η Sony περιμένει νέα ρεκόρ πωλήσεων όπως επίσης και ρεκόρ ταυτόχρονων συνδεδεμένων gamer στο PlayStation Network, παράλληλα με τους κατόχους της κονσόλας από τις Ηνωμένες Πολιτείες.

 

Προκειμένου η online εμπειρία όλων των χρηστών να παραμείνει απροβλημάτιστη, η Sony προχωρά στην απενεργοποίηση χαρακτηριστικών του PSN μόνο για τους Ευρωπαίους χρήστες έτσι ώστε να μη δημιουργηθεί πρόβλημα με την ομαλή λειτουργία της υπηρεσίας. Τα χαρακτηριστικά αυτά είναι η οθόνη What's New η οποία εμφανίζει όλες τις ενέργειες των φίλων σας στην υπηρεσία όπως τι παιχνίδια παίζουν ενώ η δεύτερη λειτουργία έχει την ονομασία Content Information Screen και αφορά πληροφορίες που εμφανίζονται κάτω από κάθε παιχνίδι στο κεντρικό μενού του PS4.

 

Πάντως και τα δύο αυτά χαρακτηριστικά θα ενεργοποιηθούν όπως αναφέρει η Sony τις επόμενες ημέρες μόλις ομαλοποιηθεί η κίνηση στην υπηρεσία. Όλα τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά όπως το multiplayer gaming, chat, διαμοιρασμός videos και τα trophies, θα υποστηρίζονται κανονικά από την πρώτη μέρα.

 

Το PlayStation 4 αναμένεται στη χώρα μας και σε 9 επιπλέον χώρες στις 13 Δεκεμβρίου με τιμή €409, με περιορισμένη όμως διαθεσιμότητα όπως αναφέρουν οι πρώτες πληροφορίες.

 

Link.png Site: PlayStation Blog

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιορισμενη διαθεσιμοτητα για την Ελλαδα ειναι λογικο. Θα τρεξουν πολλοι να δωσουν 400 ευρω που ειναι ενα μηνιατικο.

Εσύ το λες ειρωνικά αλλά δυστυχώς 400 ευρώ για τον Έλληνα είναι "μικρό" ποσό για δώσει για την ψυχαγωγία του.

 

είναι πολλοί αυτοί που θα το πάρουν και απλά θα κόψουν από το φαγητό τους.

 

Δυστυχώς έτσι είναι!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω σου λεω οτι θα τρεξουν,

ΗΔΗ υπαρχουν ποσα pre-orders.

 

δωσε στον λαο gadgetaki και παρτου την ψυχη

Ε κοίτα παλιά πήγαιναν μπουζούκια. 4 Φορές τα μπουζούκια είναι ένα Playstation που θα σου κρατήσει 10 χρόνια ενώ τα μπουζούκια 4 βράδια. Αξίζει σαν επένδυση διασκέδασης.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρκει να μην τους ξαναχακαρουν παλι το δικτυο..

Δεν ξέρω τι ακριβώς παίχτηκε αλλά και να χακαρει κάποιος το δίκτυο όπως λες, να σου πάρει τα δεδομένα... δεν σημαίνει πολλά γιατί είναι κρυπτογραφημένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω σου λεω οτι θα τρεξουν,

ΗΔΗ υπαρχουν ποσα pre-orders.

 

δωσε στον λαο gadgetaki και παρτου την ψυχη

Σύμφωνοι. Εγώ μιλάω για τους ανθρώπους που έχουν όντως πρόβλημα οικονομικό και έχουν συνείδηση των πράξεών τους. Οι υπόλοιποι που ζουν σε φαντασιακό νεοπλουτισμό δε μ'ενδιαφέρουν καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνοι. Εγώ μιλάω για τους ανθρώπους που έχουν όντως πρόβλημα οικονομικό και έχουν συνείδηση των πράξεών τους. Οι υπόλοιποι που ζουν σε φαντασιακό νεοπλουτισμό δε μ'ενδιαφέρουν καθόλου.

δηλαδή ρε φιλαράκι κατα την γνώμη σου όσοι το αγοράσουν δεν θα έχουν συνείδηση των πράξεων τους; Τι θα είναι δηλαδή ασυνείδητοι; Οντως υπάρχουν πάρα πολλοί άνθρωποι που έχουν πρόβλημα οικονομικό....και ξέρουμε όλοι ποιοι φταίνε για αυτό....ο μόνος που δεν φταίει είναι κάποιος που ενδεχομένως μπορεί να μαζεύει χρήματα τον τελευταίο χρόνο 10ευρω 10ευρω για να αγοράσει αυτό που θέλει.

Φτάσαμε να φθονεί ο ένας τον άλλον ακόμα και για τα πιο μικρά πράγματα.

Εαν κάποιος δεν έχει οικονομική δυνατότητα φυσικά και ΔΕΝ θα αγοράσει ps4

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει τι κάνει η SONY , την αμερική δεν την αγγιζει έστω και προσωρινά για ένα και μόνο λόγο, γιατί δεν έχει καθιερωθεί εκεί όπως στην ευρωπαική αγορά, όπότε θα δημιουργήσει πολύ κακές εντυπώσεις μιας και από ότι έιδα έχει αρχίσει για πρώτη φορά να ττραβάει αρκετούς αγοραστε΄ς από το XBOX.

 

Οπότε οι ευρωπαίοι μπορούν να περμένουν λίγο.. Βέβαια το θεωρώ λίγο ανόητο το ότι δεν ήταν προετοιμασμένοι μιας κια μόνο από τις προπαραγγελίες θα έπρεπε να έχουν καταλάβει το πόσος κόσμος θα μπεί στους servers τους kai να εχουν και περισσότερους servers ετοιμους kai ποιο δυνατούς.

 

Το καλό είναι ότι θα διορθωθεί, μιας και δεν γίνεται να μην διορθοβθεί, απλά χρειάζεται μια Α υπομονή την οποία για  να πω την κακία μου ρπεπει  να κάνουν αυτοί που έιναι πιο σταθερό αγοραστικό κοινό από τους καινουριους...Anyway ας μην επετκαθούμε, απλά υπομονή..Εδώ κάνει ο κόσμος σε αλλα και αλλα , για ένα παιχνίδι δεν θα μπορέσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι ακριβώς παίχτηκε αλλά και να χακαρει κάποιος το δίκτυο όπως λες, να σου πάρει τα δεδομένα... δεν σημαίνει πολλά γιατί είναι κρυπτογραφημένα.

 

Πλέον ναι, αλλά την πρώτη φορά που χακάρανε το δίκτυο της τα usernames\passwords δεν ήταν κρυπτογραφημένα!

Google it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι ακριβώς παίχτηκε αλλά και να χακαρει κάποιος το δίκτυο όπως λες, να σου πάρει τα δεδομένα... δεν σημαίνει πολλά γιατί είναι κρυπτογραφημένα.

 

την πρωτη φορα που της χακαρανε το δικτυο, μονο κρυπτογραφημενα δεν ηταν τα προσωπικα δεδομενα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή ρε φιλαράκι κατα την γνώμη σου όσοι το αγοράσουν δεν θα έχουν συνείδηση των πράξεων τους; Τι θα είναι δηλαδή ασυνείδητοι; Οντως υπάρχουν πάρα πολλοί άνθρωποι που έχουν πρόβλημα οικονομικό....και ξέρουμε όλοι ποιοι φταίνε για αυτό....ο μόνος που δεν φταίει είναι κάποιος που ενδεχομένως μπορεί να μαζεύει χρήματα τον τελευταίο χρόνο 10ευρω 10ευρω για να αγοράσει αυτό που θέλει.

Φτάσαμε να φθονεί ο ένας τον άλλον ακόμα και για τα πιο μικρά πράγματα.

Εαν κάποιος δεν έχει οικονομική δυνατότητα φυσικά και ΔΕΝ θα αγοράσει ps4

Δεν ειναι θεμα φθονου και δεν το πηγα καθολου εκει. Αυτα τα σεναρια δημοσιος-ιδιωτικος υπαλληλος δεν τα ανεχομαι στην κοινη λογικη μου. Μιλαω γι'αυτους που συνειδητα ξερουν οτι μπορουν να βγουν απο την επαρχιωτικη μιζερια τους δανειζομενοι χρηματα (παντι τροπω) προκειμενου να εκπληρωνουν καθημερινα το ονειρο του μικροαστου.

Τελος ομως τωρα γιατι ειμαστε οφφ τοπικ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...