Προς το περιεχόμενο

SONY ERICSSON MH1 8.80 € @e-shop [ΤΕΛΟΣ]


leo06

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λειτουργούν κανονικά σαν hands free, καθώς και τα +/- έντασης.

θα προτιμούσα να είχαν 1-2 κλικ περισσότερη ένταση, αν ξέρει κανείς κάποιο τρικ για το moto g ας το αναφέρει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 444
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι να πω ρε παιδιά μονο εγω ειμαι ο γκαντέμης ?

Με ολες τι συσκευές ειναι πολυ υποδεέστερα με τα samsung που ανεφερα.Σιγουρα παίζουν πολύ χαμηλά,τα εχω δοκιμάσει σε Xperia SP σε ενα μεγάλο stereo και στα sansa fuze(αυτο player πρεπει να αποδιδει οσο το clip , το οποίο ειχα διαβάσει οτι αποδίδει καταπληκτικά με αυτα τα ακουστικά...).

Για ελαττωματικά ακουστικά ουτε που μου χε περάσει απο το μυαλό(αν και δεν νομίζω...τι να πω...ευχαριστώ πάντως)θα τα παω την Δευτέρα και θα χαρω πολυ να ειναι ελαττωματικά γιατι θα σημαίνει οτι ΔΕΝ εχω πρόωρη  κώφωση.

Ίδωμεν λοιπόν :ph34r:  .

Συγκεκριμένα για το κλιπ θέλει ρύθμιση τοποθεσίας η κάπως έτσι. Δοκίμασε τις επιλογές αυτές. Επίσης υπάρχει και το rockbox δεν έχω τσεκάρει αν βγαίνει και για το δικό σου player,(http://www.rockbox.org/

Υπάρχει και για το δικό σου, μόλις μπήκα στην ιστοσελίδα, δοκίμασε με rockbox,αν δεν παίζουν δυνατά τότε σίγουρα έχουν θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λειτουργούν κανονικά σαν hands free, καθώς και τα +/- έντασης.

θα προτιμούσα να είχαν 1-2 κλικ περισσότερη ένταση, αν ξέρει κανείς κάποιο τρικ για το moto g ας το αναφέρει

 

Το on-off για απάντηση κλήσης δουλεύει?

Με το κουμπί σε πάει στο επόμενο τραγούδι?

Από ποιότητα ήχου τι λένε?

Διότι κάποια άλλα που δοκίμασα δεν μου βγάζουν καλό ήχο και έχουν αναφερθεί κάποια προβληματάκια στον ήχο του moto g.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το on-off για απάντηση κλήσης δουλεύει?

Με το κουμπί σε πάει στο επόμενο τραγούδι?

Από ποιότητα ήχου τι λένε?

Διότι κάποια άλλα που δοκίμασα δεν μου βγάζουν καλό ήχο και έχουν αναφερθεί κάποια προβληματάκια στον ήχο του moto g.

Σε μένα σε Moto G το κουμπί των κλήσεων δουλεύει, τα κουμπιά της έντασης όμως όχι. Στο επόμενο τραγούδι δεν πάει κανένα κουμπί. Το μόνο που κάνει είναι να ξεκινάει και να σταματάει τον music player. Η ένταση τους είναι πράγματι χαμηλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγκεκριμένα για το κλιπ θέλει ρύθμιση τοποθεσίας η κάπως έτσι. Δοκίμασε τις επιλογές αυτές. Επίσης υπάρχει και το rockbox δεν έχω τσεκάρει αν βγαίνει και για το δικό σου player,(http://www.rockbox.org/

Υπάρχει και για το δικό σου, μόλις μπήκα στην ιστοσελίδα, δοκίμασε με rockbox,αν δεν παίζουν δυνατά τότε σίγουρα έχουν θέμα.

Η ρυθμιση τοποθεσιας και η ρυθμιση της εντασης ειναι εντάξει. Τωρα για Rockbox φοβάμαι λιγάκι να "θυσιάσω" την σταθερότητα του player μου και αν κατι παει στραβα...και γενικως δεν εχω κανεναν λόγο να το κάνω αυτό εκτός απο αυτά τα ακουστικά.., αφου σε ολες τις συσκευες ειναι χαμηλη η ενταση λογικα το θεμα θα ειναι στα ακουστικά(?).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την χαμηλη ενταση δεν ξερω παιδια.. αν δεν σκοπευετε να παρετε αλλη πηγη τοτε μπορειτε να αφαιρεσετε το φιλτρο και το foam που εχει, απλα το μπασο θα πεσει και το tremble θα γινει πιο "μεταλικο" η ενταση ομως αυξανει.
Εγω παντως και στο κινητο μου(xperia sole με V4A)και στο laptop(Samsung ativ 4) δεν μπορω να τα ακουσω σε 100% γιατι κουραζουν.


Edit:Για καθε android συσκευη κοιταξτε εδω , σιγουρα το καλυτερο "mod" για ηχο σε android συσκευες.

Τωρα για pc τα κλασσικα Foobar2000 με WASAPI plugin και καλες ηχογραφησεις.

Επισης κοιταξτε αν η καρτα ηχου βγαζει 24bit "σημα" ισως δειτε αλλαγη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει τεράστιο ρόλο η πηγή για την ένταση (και τη ποιότητα). Βλέπω διαφορές από pc σε pc και από κινητό σε κινητό. Σε ένα desktop που δοκιμάζω αντέχονται μέχρι τη μέση, μετά είναι υπερβολικά δυνατά ενώ σε laptop που δοκιμάζω ακούω στο τέρμα και είναι απλά ΟΚ. Κάτι αντίστοιχο σε μικρότερη κλίματα είδα και από κινητό σε κινητό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την χαμηλη ενταση δεν ξερω παιδια.. αν δεν σκοπευετε να παρετε αλλη πηγη τοτε μπορειτε να αφαιρεσετε το φιλτρο και το foam που εχει, απλα το μπασο θα πεσει και το tremble θα γινει πιο "μεταλικο" η ενταση ομως αυξανει.

Εγω παντως και στο κινητο μου(xperia sole με V4A)και στο laptop(Samsung ativ 4) δεν μπορω να τα ακουσω σε 100% γιατι κουραζουν.

 

 

Edit:Για καθε android συσκευη κοιταξτε εδω , σιγουρα το καλυτερο "mod" για ηχο σε android συσκευες.

Τωρα για pc τα κλασσικα Foobar2000 με WASAPI plugin και καλες ηχογραφησεις.

Επισης κοιταξτε αν η καρτα ηχου βγαζει 24bit "σημα" ισως δειτε αλλαγη.

στο foobar στον equalizer τα πας ολα στο +20?

Γιατι αλλιως παλι πολυ χαμηλα ακουγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο foobar στον equalizer τα πας ολα στο +20?

Γιατι αλλιως παλι πολυ χαμηλα ακουγεται.

Οχι ουτε καν, δεν πειραζω τιποτα στον equalizer,μονο wasapi plugin και η ενταση στο 70-80% και ειναι υπεραρκετη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...