Προς το περιεχόμενο

Bitcoin - Η επανάσταση του χρήματος


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάγκες... το Bitcoin είναι μια μεγάλη φούσκα που ως σκοπό έχει την δημιουργία ενός κλίματος εμπιστοσύνης για αρκετά χρόνια και ύστερα να σκάσει και να κλέψουν τα λεφτά του κοσμάκι.

 

Αν νομίζετε ότι τα λεφτά βγαίνουν χωρίς ιδρώτα, τότε => χαχαχαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 Bitcoin is busting out   B)

 

 

''Bitcoin rallied 3.7% on Tuesday as the Trump team exchanged barbs with German Chancellor Angela Merkel over the weakness of the euro, closing the day near $955 a coin.''

 

 

screen%20shot%202017-02-01%20at%2072338%

 

 
 
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες... το Bitcoin είναι μια μεγάλη φούσκα που ως σκοπό έχει την δημιουργία ενός κλίματος εμπιστοσύνης για αρκετά χρόνια και ύστερα να σκάσει και να κλέψουν τα λεφτά του κοσμάκι.

 

Αν νομίζετε ότι τα λεφτά βγαίνουν χωρίς ιδρώτα, τότε => χαχαχαχ

Μπορεί να είναι κι έτσι, αλλά αυτό δεν αποκλείει το ότι μπορεί κάποιος να βγάλει λεφτά αν αγοράσει και πουλήσει τη σωστή στιγμή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να είναι κι έτσι, αλλά αυτό δεν αποκλείει το ότι μπορεί κάποιος να βγάλει λεφτά αν αγοράσει και πουλήσει τη σωστή στιγμή!

 

σώπα ρε. δηλαδή μόνο ο "Μήτσος" είναι ο "έξυπνος" που μπορεί να αγοράσει το ΧΥ μηχάνημα παραγωγής;

 

άμα ήταν έτσι φίλε, θα τα ακουμπάγαμε 2-3 άτομα για το πιο δυνατό μηχάνημα... και σύμφωνα με αυτά που λέτε, θα βγάζαμε τρελά λεφτά.

 

α ρε καημενε κοσμε... δεν καταλαβαίνεις ότι το bitcoin είναι το αντίστοιχο ptc. όπου ο βλάκας ο κόσμος (το έχω κάνει και εγώ μικρός) κλικάρει διαφημίσεις για 1cent, 2-3 ευρώ το μήνα.

 

είχα σκάσει κάτι λίγα λεφτά για ρεφεραλς... κατάλαβα όμως την απάτη και πόσο "απελπισμένος" ήμουν που καθόμουν με τα πι-τι-σι.

 

έτσι, κοίταξα να βγάλω τα λεφτά που έδωσα και το παράτησα. και πάλι χαμένος βγήκα. επένδυσα κοντά 70 ευρώ και πήρα πίσω 50~.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο Μήτσος αγοράσει μηχάνημα παραγωγής bitcoin αυτή την στιγμή, μόνο έξυπνος δεν είναι. Για την ακρίβεια δεν μπορεί να κάνει ούτε έναν πολλαπλασιασμό και μια αφαίρεση. Ο zio απ'ότι κατάλαβα μιλάει για trading, που πράγματι έχει περιθώρια κέρδους μιας και οι διακυμάνσεις έιναι ακόμα μεγάλες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σώπα ρε. δηλαδή μόνο ο "Μήτσος" είναι ο "έξυπνος" που μπορεί να αγοράσει το ΧΥ μηχάνημα παραγωγής;

 

άμα ήταν έτσι φίλε, θα τα ακουμπάγαμε 2-3 άτομα για το πιο δυνατό μηχάνημα... και σύμφωνα με αυτά που λέτε, θα βγάζαμε τρελά λεφτά.

 

α ρε καημενε κοσμε... δεν καταλαβαίνεις ότι το bitcoin είναι το αντίστοιχο ptc. όπου ο βλάκας ο κόσμος (το έχω κάνει και εγώ μικρός) κλικάρει διαφημίσεις για 1cent, 2-3 ευρώ το μήνα.

 

είχα σκάσει κάτι λίγα λεφτά για ρεφεραλς... κατάλαβα όμως την απάτη και πόσο "απελπισμένος" ήμουν που καθόμουν με τα πι-τι-σι.

 

έτσι, κοίταξα να βγάλω τα λεφτά που έδωσα και το παράτησα. και πάλι χαμένος βγήκα. επένδυσα κοντά 70 ευρώ και πήρα πίσω 50~.

Η εποχή της παραγωγής νομίζω έχει τελειώσει, της οικιακής τουλάχιστον. Εννοώ αυτό που είπε ο mech. Αν κάποιος είχε αγοράσει btc όταν είχαν 10€ και τα πουλούσε τώρα που έχουν 1000 ή παλιότερα που είχαν 1500 δεν θα είχε κέρδος; Άσχετα αν αποδειχτεί φούσκα ή όχι. Ακόμα και στη φούσκα του χρηματιστήριου κάποιοι έβγαλαν καλά λεφτά, το θέμα είναι η σωστή στιγμή αγοράς και πώλησης!

 

(Ούτε εμένα με έχει πείσει το btc, αυτή τη στιγμή πχ πολύ δύσκολα θα έδινα 1000€ για να πάρω έναν κωδικό, όσα και να μου περίσσευαν. Αλλά αυτό δεν έχει να κάνει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σώπα ρε. δηλαδή μόνο ο "Μήτσος" είναι ο "έξυπνος" που μπορεί να αγοράσει το ΧΥ μηχάνημα παραγωγής;

 

άμα ήταν έτσι φίλε, θα τα ακουμπάγαμε 2-3 άτομα για το πιο δυνατό μηχάνημα... και σύμφωνα με αυτά που λέτε, θα βγάζαμε τρελά λεφτά.

 

α ρε καημενε κοσμε... δεν καταλαβαίνεις ότι το bitcoin είναι το αντίστοιχο ptc. όπου ο βλάκας ο κόσμος (το έχω κάνει και εγώ μικρός) κλικάρει διαφημίσεις για 1cent, 2-3 ευρώ το μήνα.

 

είχα σκάσει κάτι λίγα λεφτά για ρεφεραλς... κατάλαβα όμως την απάτη και πόσο "απελπισμένος" ήμουν που καθόμουν με τα πι-τι-σι.

 

έτσι, κοίταξα να βγάλω τα λεφτά που έδωσα και το παράτησα. και πάλι χαμένος βγήκα. επένδυσα κοντά 70 ευρώ και πήρα πίσω 50~.

 

τρικυμία εν κρανίο.... :D

 

122-I_agia_trikymia_i_en_kranio.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Το overstock σήμερα ανακοίνωσε πολύ καλά αποτελέσματα στα έσοδα του και η τιμή στο χρηματιστήριο έκανε ένα μικρο spike με τον ceo του Patrick Byrne να εμφανίζεται στο Fox news έτσι...  ;D

 

C3mIt5wVYAEfPUn.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σώπα ρε. δηλαδή μόνο ο "Μήτσος" είναι ο "έξυπνος" που μπορεί να αγοράσει το ΧΥ μηχάνημα παραγωγής;

 

άμα ήταν έτσι φίλε, θα τα ακουμπάγαμε 2-3 άτομα για το πιο δυνατό μηχάνημα... και σύμφωνα με αυτά που λέτε, θα βγάζαμε τρελά λεφτά.

 

α ρε καημενε κοσμε... δεν καταλαβαίνεις ότι το bitcoin είναι το αντίστοιχο ptc. όπου ο βλάκας ο κόσμος (το έχω κάνει και εγώ μικρός) κλικάρει διαφημίσεις για 1cent, 2-3 ευρώ το μήνα.

 

είχα σκάσει κάτι λίγα λεφτά για ρεφεραλς... κατάλαβα όμως την απάτη και πόσο "απελπισμένος" ήμουν που καθόμουν με τα πι-τι-σι.

 

έτσι, κοίταξα να βγάλω τα λεφτά που έδωσα και το παράτησα. και πάλι χαμένος βγήκα. επένδυσα κοντά 70 ευρώ και πήρα πίσω 50~.

 

btc = ptc οπως Λωζανη = Κοζανη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φυσικά και μερικοί θα εμφανίζουν κέρδη από αυτή την απάτη. Πως αλλιώς θα χτιστεί όλη η απάτη;

 

σε δελεάζουν και μετά... καΜΠΟΥΜ!

Επεξ/σία από Tsalikis177
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήταν απάτη είχαν πολλές ευκαιρίες μέχρι τώρα να το εκμεταλλευτουν, τι περιμένουν;

 

γιατί ποιος σου λέει εσένα ότι δεν το έχουν κάνει...

 

και όταν λέω "απάτη" εννόω ότι θα το κάνουν με τρόπο που δεν θα μοιάζει για απάτη.

 

πριν μερικά χρόνια κάποιος μπορούσε να κάνει bitcoin mining και να βγάλει τα τσιγάρα του, τώρα όχι μόνο δεν τα βγάζει ΑΛΛΑ μπαίνει και μέσα από το ρεύμα.

 

τυχαίο? δεν νομίζεις ότι ήταν μελετημένο/αναμενόμενο?

 

και ακολουθούν άλλα πολλά όπως υποτίμηση  και να σου δυσκολέψουν την ζωή.

 

είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα με τις πυραμίδες > τα κονομανε τα κεφάλια, δίνουν και μερικά ψίχουλα σε ένα ποσοστό 1-2%. Έτσι λογικό είναι από τα εκατομμύρια μέλη να υπάρχουν 1000-2000-5000 που βγαίνουν στα διάφορα σιτε και λένε "το btc δίνει λεφτά"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί ποιος σου λέει εσένα ότι δεν το έχουν κάνει...

 

και όταν λέω "απάτη" εννόω ότι θα το κάνουν με τρόπο που δεν θα μοιάζει για απάτη.

 

πριν μερικά χρόνια κάποιος μπορούσε να κάνει bitcoin mining και να βγάλει τα τσιγάρα του, τώρα όχι μόνο δεν τα βγάζει ΑΛΛΑ μπαίνει και μέσα από το ρεύμα.

 

τυχαίο? δεν νομίζεις ότι ήταν μελετημένο/αναμενόμενο?

 

και ακολουθούν άλλα πολλά όπως υποτίμηση  και να σου δυσκολέψουν την ζωή.

 

είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα με τις πυραμίδες > τα κονομανε τα κεφάλια, δίνουν και μερικά ψίχουλα σε ένα ποσοστό 1-2%. Έτσι λογικό είναι από τα εκατομμύρια μέλη να υπάρχουν 1000-2000-5000 που βγαίνουν στα διάφορα σιτε και λένε "το btc δίνει λεφτά"

Το θέμα είναι ότι αν είχαμε την έμπνευση, τη γνώση, την τύχη ή όπως θες πες το να αγοράσουμε πχ 100 btc όταν ήταν τζάμπα τώρα θα είχαμε 100 χιλιάρικα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...