Προς το περιεχόμενο

Παρουσίαση Apple iPhone 5S


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξεκινάει πάλι η ίδια ιστορία με τα σχόλια τύπου "τα προϊόντα Apple δεν αξίζουν τα λεφτά τους και τα αγοράζουν μόνο τα πρόβατα και οι δήθεν, για να τα δείχνουν στο Κολωνάκι."

 

Αν δεν υπάρχει κάτι ουσιώδες να ειπωθεί, ας προσπαθήσουμε πολύ να μη γεμίσουμε με 10 σελίδες μιζέριας...

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, λοιπόν.

Εγώ που έδωσα 989€ και πήρα το iPhone 5S 64GB σε λευκό και δεν μου έχει κολλήσει ΠΟΤΕ (και το εννοώ γιατί Apple Funboy δεν είμαι) ενώ το έχω γεμίσει με 12 σελίδες εφαρμογές -και δεν κάνω πλάκα- να το δώσω στην μάνα μου και να μου δώσει εκείνη το δικό της πλαστικό Samsung Galaxy S3 που έχει στη θεωρία πολύ πιο γρήγορο επεξεργαστή αλλά όταν μπαίνουν στην μέση τα benchmarks βλέπουμε άλλα. Πολύ καλό κινητό αλλά όταν ανοίγεις την μία εφαρμογή μετά την άλλη, αρχίζει να τα παίζει.

Σταματήστε να κρίνετε συνέχεια κάτι που δεν έχετε ασχοληθεί πρακτικά μαζί του. Όλο η ίδια ιστορία.

BTW, είχα το LG Nexus 4  -και πριν από αυτό το iPhone 4S αλλά όταν μου το έκλεψαν δεν είχα τα χρήματα για να πάω σε iPhone πάλι- πριν το iPhone 5S. Ωραία κατασκευή, καλή κάμερα, η ταχύτητα οκ, αλλά βλέπω την διαφορά.

Ναι, είναι λίγο δύσκολο στην αρχή από την άποψη του περιορισμού που έχεις σε σχέση με τα ανοιχτά Android, αλλά εμένα προσωπικά δεν με νοιάζει καθόλου γιατί είναι ελάχιστα αυτά που θυσιάζω και εν μέρει γλιτώνω.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

749 €, σαν να παίρνεις δηλαδή μια μητρική, έναν επεξεργαστή και μια κάρτα γραφικών τελευταίων επιδόσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης κατι που δεν αναφερατε ειναι και το χρυσο χρωμα! Κερδισε πολυ κοσμο πιστευω..αν δειτε ολοι ψαχνουν το συγκεκριμενο χρωμα πρωτο-πρωτο..αλλα μυριζει και λιγο μοστρα ! Το λεω με την αποψη οτι ξεχωριζει οτι ειναι το 5ς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι..Δεν φτασαμε καν στην 3 σελιδα σχολιων και αρχισανε απο τωρα οι χαρακτηρισμοι ορισμενων..

 

απλα οποιος μπορεί το παιρνει και το χαιρεται!

οι υπολοιποι ας κάνουν τις αλεπουδες!

 

πολύ ακριβή μπανάνα.. :(

 

Αν κλειδωναν οι Moderatos το topic απο την αρχη για αποφυγη τετοιων σχολιων ,θα τους κραζανε μερικοι γιατι δεν μπορουν να σχολιασουν

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, λοιπόν.

Εγώ που έδωσα 989€ και πήρα το iPhone 5S 64GB σε λευκό και δεν μου έχει κολλήσει ΠΟΤΕ (και το εννοώ γιατί Apple Funboy δεν είμαι) ενώ το έχω γεμίσει με 12 σελίδες εφαρμογές -και δεν κάνω πλάκα- να το δώσω στην μάνα μου και να μου δώσει εκείνη το δικό της πλαστικό Samsung Galaxy S3 που έχει στη θεωρία πολύ πιο γρήγορο επεξεργαστή αλλά όταν μπαίνουν στην μέση τα benchmarks βλέπουμε άλλα. Πολύ καλό κινητό αλλά όταν ανοίγεις την μία εφαρμογή μετά την άλλη, αρχίζει να τα παίζει.

Σταματήστε να κρίνετε συνέχεια κάτι που δεν έχετε ασχοληθεί πρακτικά μαζί του. Όλο η ίδια ιστορία.

BTW, είχα το LG Nexus 4  -και πριν από αυτό το iPhone 4S αλλά όταν μου το έκλεψαν δεν είχα τα χρήματα για να πάω σε iPhone πάλι- πριν το iPhone 5S. Ωραία κατασκευή, καλή κάμερα, η ταχύτητα οκ, αλλά βλέπω την διαφορά.

Ναι, είναι λίγο δύσκολο στην αρχή από την άποψη του περιορισμού που έχεις σε σχέση με τα ανοιχτά Android, αλλά εμένα προσωπικά δεν με νοιάζει καθόλου γιατί είναι ελάχιστα αυτά που θυσιάζω και εν μέρει γλιτώνω.

 

 

Συγκρινεις κινητο τεχνολογιας 2 ετων (γιατι τοσο ειναι το cpu του σχεδον) με το iphone 5S που εχει ο,τι πιο τελευταιο σε cpu υπαρχει. εγω με Z1 και με asus infinity 2 δεν εχω το παραμικρο λαγκαρισμα οσο και να τα φορτωσω. δεν τα εχω φτασει οσο λες σε εφαρμογες (αν και οι 12 σελιδες στην οθονη του δικου σου ειναι 5 σελιδες δικες μου που λεει ο λογος, αλλα τελος παντων).

Επισης, γιατι ειστε ολοι των ακρων?

το 5S το πηρε η αδερφη μου. οκ, ειναι ισως πιο το ομορφο σε εμφανιση κινητο που κυκλοφορει, κομψο, και πανω απολα τηλεφωνο. 

για ολα τα αλλα ομως δεν κανει! εγω απλα εχοντας 5" κινητο αλλα και με το xperia T των 4,5" δεν μπορουσα να το χειριστο με τιποτα! ουτε να γραψω (δεν ξερω αν υπαρχει swype για iphone αλλα μονο με αυτο θα σωνοταν το πραγμα, ειναι φτιαγμενο για δαχυτλα γκομενας, οχι αντρικα), ιντερνετ δε βολευει να διαβασεις ουτε μια ειδηση, το ιδιο mail, οταν ολα αυτα τα κανω με τα δικα μου κινητα απροβληματιστα, τα οποια παιρνουν SD και εχουν και 16GB Μνημη, κανουν 500 ευρω (το Ζ1 τουλαχιστον), το asus ειναι και ταμπλετ και εκανε 620!!, και εχω πολυ καλυτερες καμερες απο το iphone!

και αυτο το παραμυθι με την καλη καμερα του αι φον, καταλαβετε το, οτι απλα εχει μια καλη και μικρη οθονη που ολα φαινονται καλα. εγω ποτε δεν ειδα καλυτερη φωτο σε iphone, απο το Ν8 που ειχα το οποιο ηταν 100 χρονια μπροστα στην καμερα, μεχρι το Ζ1 και asus infinity 2 τα οποια ειναι κλασσεις ανωτερα απο το 5S..

Επομενως ναι, να δεις στην ελλαδα 830 ευρω, αλλα για ναχεις απλα ενα πανεμορφο κινητο?? το θεωρω τραγικο!

(δεν αρχιζω να λεω για περιορισμους σε  ΒΤ, μουσικη κτλ με το itunes...αυτα πες οτι δε μας απασχολουν!)

Δεν ειμαι android fan, απλα δεν μπορει να με πεισει η apple να δωσω τοσα λεφτα για να κανω αυτα που θελω. στο ανδροιδ πλεον τα κανεις τελεια, γιατι φυσικα και ηταν τραγικο λειτουργικο οσο το HW δεν ηταν τερας, σερνοταν, δεν αμφιβαλω και δεν το αμφισβητο, ομως τωρα δουλευει σωστα και κανει τα παντα!

Το 5αρι λοιπον θα το επαιρνα μεχρι 300 ευρω απλα για τηλεφωνο, αν δεν ηθελα να δουλευω ιντερνερτ,μηνυματα, μαιλ κτλ κτλ!

  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο θεμα μας τωρα οποιος ειναι κατοχος Iphone 4s 16gb και Iphone 5,προφανως τον αφηνει αδιαφορο.Οπως αφηνει αδιαφορο και αυτον που κοιταζει για μειωση τιμης οπως σε  Android και Windows phone συσκευες για αγορα μετα απο καποιους μηνες/χρονο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα η Nokia κατέβαλε σημαντική προσπάθεια και κατάφερε τελικά να... καινοτομήσει παρουσιάζοντας μια συσκευή βάρους 185 gr!

 

Θα σου πιαστεί το χέρι δηλαδή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...