Προς το περιεχόμενο

fan 12αρης-slk900-adaptoras


kjj

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια εχω την slk900 και πανω της ενα φαν ystec 90αρη.

Σκεφτομαι να βαλω ανταπτορα και να βαλω στην slk900 120αρη φαν(παρολλο που κανονικα δεν γινεται)

Υπαρχει κανεις που να το εκανε;Ποια τα αποτελεσματα;

Επισης ας πειτε και αλλοι τη γνωμη σας για 12αρη φαν που ριχνει αερα στην ψυκτρα.Πιστευετε θα δω διαφορες μεγαλες;(παντως το airflow ειναι σιγουρα μεγαλυτερο..)

Πειτε τη γνωμη σας και την εμπειρια σας γιατι φοβαμαι μην το κανω τσαμπα.(κοστος ανταπτορας 17ευρω και ανεμιστηρας 40ευρω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά χαρά φίλε, πώς πάει;;;

Ακόμα την παιδεύεις την slk; :P

 

Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις και άλλους παράγοντες όπως κουτί, έξτρα ανεμιστήρες κλπ.

Εγώ άλλαξα το παλιό μου κουτί με ένα Xaser :P με 7 (ζωή να έχουν) ανεμιστήρες και αν και δεν έχω κάνει ακόμα εκτενή τέστ είδα διαφορές.

Π.Χ. σε Idle από CPU 36, M/B 43 που είχα, έπεσα στα CPU 34,M/B 33.

 

Θα σου πώ σύντομα νέα μετά από τις απαραίτητες δοκιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου εισαι καλα;

Απο κουτι δεν εχω προβλημα.Εχω το θηριο της antec "plusview1000 amg" που εχει αποσποσει απο τις καλυτερες κριτικες σαν κουτι.

Και θερμοκρασιες καλες εχω:idle 33-34(cpu) και 34-35(m/b).

Ανεμιστηρες εχω 4 laitronic αθορυβους και εναν akasa στο πλαι με φως xeon(για μοστρα...).

Οπως καταλαβαινεις ειμαι καλα(ιδιως σε cpu που εχω αθορυβο και αδυναμο ανεμιστηρα 2300rpm),απλα κοιταζω για το ακομα καλυτερο.:)

Σε full load πως πας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις 1 βαθμο διαφορα CPU με mobo και θες κατι καλυτερο???

Μην πειραζεις τιποτα φιλε μου.Μην χωνεις αλλα λεφτα!!

Καλυτερα δεν γινεται με αερα και μπορει να χαλασεις και οτι εχεις απο θεμα airflow.

Απο εκει και περα αν σε ενδιαφερει να υπερχρονισεις πας για νερο.

Αν οχι, αστο οπως ειναι, το μονο που θα καταφερεις ειναι να αυξησεις τον θορυβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν εγραφα εδω τις θερμοκρασιες ειχα 28 βαθμους.

Σημερα με 26 στο δωματιο εχω cpu 33 σταθερα σε idle.

 

Mε τον καυσωνα(33 βαθμοι στο δωματιο) ειχα idle cpu 36-38 και full load 55.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ύστερα από ένα γερό 4ώρο+ τρέξιμο του prime95 το ASUS Probe έδειχνε CPU 49 και M/B 36... :):):):)

Με το παλιό κουτί είχα CPU 51, M/B 47.

 

Bέβαια η θερμοκρασία του δωματίου σε σχέση με το τέστ του Αυγούστου θα πρέπει να ήταν τουλάχιστον 3-4 βαθμούς κάτω αλλά και πάλι η διαφορά είναι αρκετή. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αυτα τα προγραμματα που αναφερετε οτι τρεχετε δεν τα πολυεμπιστευομαι γιατι ετρεχα το cpu burn του sisoftsandra και με ανεβαζε το πολυ μεχρι 44-45 βαθμους μετα απο ωρες και ωρες λειτουργιας.Για να συννενοουμαστε καλυτερα σας αναφερω οτι full load εννοω τη συμπιεση ταινιας που νομιζω οτι στρεσσαρει πιο πολυ απο ολα τον υπολογιστη.

Τι πιστευετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 κατασκευαστες πλυντηριων τα εμπιστευονται.Αυτοι ξερουν.

 

Συμφωνώ :) :lol: :)

 

Για να το λετε κατι ξερετε. :)

Αν μπορειτε στειλτε μου μια διευθυνση για να τα κατεβασω και να τα δοκιμασω και εγω και μετα θα σας πω τα αποτελεσματα για να μιλαμε ολοι με ιδια κριτηρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...