Προς το περιεχόμενο

Windows tablets/hybrids γενικά.


ektor7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To καταστημα ειναι αξιοπιστο?Στελνει στο εξωτερικο?

Βεβαίως στέλνει,απο εκει πηρα το δικό μου και ειναι αξιόπιστο όσο το amazon.

Στέλνει και με dhl express μονο με 13ευρω μεταφορικά,θυμάμαι ήταν Δευτερα 30 Δεκεμβρίου 13 απόγευμα έφυγε απο Γαλλία και Τριτη 31 παραμονή ήταν Αθηνα και Παρελαβα Πέμπτη λόγω αργίας πρωτοχρονιάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βεβαίως στέλνει,απο εκει πηρα το δικό μου και ειναι αξιόπιστο όσο το amazon.

Στέλνει και με dhl express μονο με 13ευρω μεταφορικά,θυμάμαι ήταν Δευτερα 30 Δεκεμβρίου 13 απόγευμα έφυγε απο Γαλλία και Τριτη 31 παραμονή ήταν Αθηνα και Παρελαβα Πέμπτη λόγω αργίας πρωτοχρονιάς.

Ωραια γιατι ψαχνω ενα tablet για ενα φιλο,που δεν εχει καν pc/tablet και το t100,νομιζω οτι σε καποια φαση θα το περιορισει.Θελει να το κρατησει για 3-4 χρονια και γι'αυτο το surface pro 1 σ'αυτη τη τιμη ειναι ιδανικη λυση!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά έχει υπόψιν τα +130€ για type cover 2, πάει αρκετά μακριά η βαλίτσα εν συγκρίσει με το t100. Αυτό βέβαια αν θέλει keyboard on the go.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα εγω τωρα αντιληφθηκα οτι υπαρχουν και touch και type. Νομιζα ηταν το ιδιο,,,,

Η διαφορα τους ειναι οτι το ενα ειναι εντελως touch και το αλλο σου δινει μια αισθηση κανονικου keyboard;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αξιζει να ριξετε μια ματια κ στο acer w700

Το εχω απο μαιο 13 με τον i5 3337 στα 1.8 κ 128 gb κ πραγματικα ειναι οτι καλυτερο σε ολα ειχα ποτε

Περιτο να πω οτι το desktop pc μου κ το ipad 3 πουληθηκαν αμεσως γιατι το tabletακι με καλυπτει σε ολα

 

Επεξ/σία από pigos23
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιζει να ριξετε μια ματια κ στο acer w700

Το εχω απο μαιο 13 με τον i5 3337 στα 1.8 κ 128 gb κ πραγματικα ειναι οτι καλυτερο σε ολα ειχα ποτε

Περιτο να πω οτι το desktop pc μου κ το ipad 3 πουληθηκαν αμεσως γιατι το tabletακι με καλυπτει σε ολα

Eγω περιμενα να δω απο την acer τον αντικαταστατη του w700,αλλα δυστυχως μ'αλλον δεν...!!!

Κριμα γιατι θα ηταν και αυτο ενα απο καλυτερα vfm για τη high end κατηγορια των windows tablets,οπως ηταν το w700 περσι!

 

Παρα πολυ καλη αγορα,φιλε μου.Να το χερεσαι!;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιρλανδικό M$ store τήρησε το next business day shipping btw, Σάββατο έκανα την παραγγελία, σήμερα το απόγευμα ήρθε το e-mail με UPS tracking number και ημερομηνία παράδοσης 10/02 (5 εργάσιμες δηλάδη, ενώ στη σελίδα τους έλεγε 7-10).

 

Δεν ξέρω αν θα 'πρεπε να με εντυπωσιάζει ή όχι, αλλά δεν την περίμενα τόσο οργανωμένη την M$ και με δωρεάν shipping για Ελλάδα.

 

Το w700 καλό φαίνεται, αλλά δεν βρήκα το 128άρι σε τιμές αντίστοιχες του Surface Pro 128 και 64άρι με Win8 είναι λίγο deal-breaker, αφού έρχεται με <30GB ελεύθερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βγηκαν και οι πρωτες επισημες τιμες στην Ευρωπη του ThinkPad 8 64αρα version που ειναι στα 439 ευρω.

 

http://www.cyberport.de/?DEEP=1H02-226&APID=14

Σε σχεση με τα 600 στο 128αρι ειναι σαφως πιο value for money.


Το ιρλανδικό M$ store τήρησε το next business day shipping btw, Σάββατο έκανα την παραγγελία, σήμερα το απόγευμα ήρθε το e-mail με UPS tracking number και ημερομηνία παράδοσης 10/02 (5 εργάσιμες δηλάδη, ενώ στη σελίδα τους έλεγε 7-10).

 

Δεν ξέρω αν θα 'πρεπε να με εντυπωσιάζει ή όχι, αλλά δεν την περίμενα τόσο οργανωμένη την M$ και με δωρεάν shipping για Ελλάδα.

 

Το w700 καλό φαίνεται, αλλά δεν βρήκα το 128άρι σε τιμές αντίστοιχες του Surface Pro 128 και 64άρι με Win8 είναι λίγο deal-breaker, αφού έρχεται με <30GB ελεύθερα.

Στελνει κανονικα το ιρλανδικο ms store!!;; :confused: :blink:

Ειχα την εντυπωσει οτι απο ms store γενικα δεν στελνουν καν εδω

Επεξ/σία από alextrela172
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιζει να ριξετε μια ματια κ στο acer w700

Το εχω απο μαιο 13 με τον i5 3337 στα 1.8 κ 128 gb κ πραγματικα ειναι οτι καλυτερο σε ολα ειχα ποτε

Περιτο να πω οτι το desktop pc μου κ το ipad 3 πουληθηκαν αμεσως γιατι το tabletακι με καλυπτει σε ολα

 

Αργα η γρηγορα ολοι σε κατι τετοιο θα καταληξουμε.......εγω περιμενω να πεσουν λιγακι οι τιμες , γιατι αν θελεις να τα αντικαταστησεις ολα οπως και εγω, θελεις κατι σε i3/5 και 128gb τουλαχιστον,

 

Ωραια αγορα αλλα δεν μας ειπες τιμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αμεσα διαθεςιμο το 32/ 64αρι Asus Vivo Tab Note 8 με Wacom digitazer στο αμαζον προς 299 και 349 ευρω αντιστοιχα.

http://www.amazon.de/VivoTab-M80TA-DL001H-Tablet-PC-Intel-schwarz/dp/B00HWQSFOI/ref=sr_1_34?s=computers&ie=UTF8&qid=1391510728&sr=1-34

http://www.amazon.de/gp/product/B00HWQSFPW/ref=noref?ie=UTF8&psc=1&s=computers

 

ΑΚΥΡΟ τελικά,δοκιμαςα να παράγγειλω και 32 και 64 και προς δυσάρεστη έκπληξη μου ΔΕΝ στέλνει Ελλαδα(σε εμένα τουλαχιστον)

ΑΛΛΑ αμεσα διαθεςιμο στο ιταλικό αμαζον που στέλνει κανονικα εδω το 32αρι προς 310 ευρω

http://www.amazon.it/Asus-90NB04G2-M00700-ASUS-VivoTab-M80TA/dp/B00HWQSFOI/ref=lh_ni_t?ie=UTF8&psc=1&smid=A11IL2PNWYJU7H

Επεξ/σία από alextrela172
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βγηκαν και οι πρωτες επισημες τιμες στην Ευρωπη του ThinkPad 8 64αρα version που ειναι στα 439 ευρω.

 

http://www.cyberport.de/?DEEP=1H02-226&APID=14

Σε σχεση με τα 600 στο 128αρι ειναι σαφως πιο value for money.

Στελνει κανονικα το ιρλανδικο ms store!!;; :confused: :blink:

Ειχα την εντυπωσει οτι απο ms store γενικα δεν στελνουν καν εδω

H pro εκδοση του surface κανονικα πωληται μονο στα shop/site της ms,γι'αυτο σε οποιο ευρωπαικο site και να το παραγγειλεις,τα μεταφορικα ειναι δωρεαν σε ολη την ευρωπη!

Και γενικα νομιζω οτι παραγγειλεις απο το site της ms,εχει δωρεαν μεταφορικα,αλλα δεν ειμαι 100% γι'αυτα!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αργα η γρηγορα ολοι σε κατι τετοιο θα καταληξουμε.......εγω περιμενω να πεσουν λιγακι οι τιμες , γιατι αν θελεις να τα αντικαταστησεις ολα οπως και εγω, θελεις κατι σε i3/5 και 128gb τουλαχιστον,

 

Ωραια αγορα αλλα δεν μας ειπες τιμη?

650€ τρελη ευκαιρια μεταχειρισμενο 1εβδομαδας απο ενα πολυ καλο κυριο (manager του αστερα τριπολης) που δεν τον βολεψε το βαρος....

Τετοιες ευκαιριες ομολογω σπανια μου τυχαινουν....

Επεξ/σία από pigos23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξέρουμε αν θα κυκλοφορήσει τίποτα ανάλογο σε 10αρι απο την asus ? Τελικά και εγώ ψήθηκα για το microsoft surface pro από το ιρλανδικό site ! 530 euro βγαίνει με το student offer ! Απόψεις σε σύγκριση με lenovo miix 2 ?  

Επεξ/σία από Gongor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...