Προς το περιεχόμενο

Windows tablets/hybrids γενικά.


ektor7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπαρχει καποια τετοιου ειδους λυση με max τα 300ευρο με κανονικα windows κ οχι rt; Αν οχι εστω μεταχειρισμενο ποιο να ψαξω;

Επεξ/σία από pigos23
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νομίζω το toshiba encore 8" είναι στα όρια των 300€ και κανένα μεταχειρισμένο t100 ίσως βρεις με αυτά τα χρήματα. Επίσης και η dell έχει οικονομικό 8" στα χρήματα που δίνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποια τετοιου ειδους λυση με max τα 300ευρο με κανονικα windows κ οχι rt; Αν οχι εστω μεταχειρισμενο ποιο να ψαξω;

 

 

Dell Venue 8 Pro 32GB  300€ - skroutz

Toshiba Encore 8 32GB - 299€ - skroutz

Lenovo Miix 2 32GB - 320€ - skroutz

 

Σε δεκάρι δεν είδα κάτι καλό, αν πάρεις απ'εξω η καμμιά προσφορά ίσως βρείς το Asus t100 στα 350€ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ παιδια

Κ τωρα ερχετε η κρισημη ερωτηση

Ποιο απο τα 3 θεωρειτε καλυτερο;

Επισης μηπως τα 32gb ειναι λιγα;Ποσος χωρος να μενει μετα την εγκατασταση των full windows;

Επισης κανενα απο αυτα δεν εχει hdmi πωπω κηδεια με βλεπω να μην βρισκω τιποτα....

 

Το t100 πληρη ολα τα παραπανω νομιζω εεεε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ παιδια

Κ τωρα ερχετε η κρισημη ερωτηση

Ποιο απο τα 3 θεωρειτε καλυτερο;

Επισης μηπως τα 32gb ειναι λιγα;Ποσος χωρος να μενει μετα την εγκατασταση των full windows;

Επισης κανενα απο αυτα δεν εχει hdmi πωπω κηδεια με βλεπω να μην βρισκω τιποτα....

 

Το t100 πληρη ολα τα παραπανω νομιζω εεεε;

Το toshiba εχει micro hdmi!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ παιδια

Κ τωρα ερχετε η κρισημη ερωτηση

Ποιο απο τα 3 θεωρειτε καλυτερο;

Επισης μηπως τα 32gb ειναι λιγα;Ποσος χωρος να μενει μετα την εγκατασταση των full windows;

Επισης κανενα απο αυτα δεν εχει hdmi πωπω κηδεια με βλεπω να μην βρισκω τιποτα....

 

Το t100 πληρη ολα τα παραπανω νομιζω εεεε;

Και το t100 έχει micro hdmi. Επίσης έχει 10" οθόνη και το πληκτρολόγιο αλλά είναι λίγο πιο ακριβό. Στα 32gb με Office και Windows εγκατεστημένα μένουν περίπου 13-14 gb ελεύθερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ παιδια

Κ τωρα ερχετε η κρισημη ερωτηση

Ποιο απο τα 3 θεωρειτε καλυτερο;

Επισης μηπως τα 32gb ειναι λιγα;Ποσος χωρος να μενει μετα την εγκατασταση των full windows;

Επισης κανενα απο αυτα δεν εχει hdmi πωπω κηδεια με βλεπω να μην βρισκω τιποτα....

 

Το t100 πληρη ολα τα παραπανω νομιζω εεεε;

 

Εξαρτάτε καθαρά απο το τι χρειάζεσαι. Όλα είναι το ίδιο chipset με αξιόλογες οθόνες. Σαν VFΜ το T100 είναι ανώτερο όλων μιας και έχει 10άρα οθόνη, πολύ ωραίο πληκτρολόγιο πακέτο +USB3 και HDMI.

 

Απο τα 8άρια to Τοσίμπα έχει HDMI όπως είπε και ο φίλος Ektor ενώ το Dell υποστηρίζει stylus που όμως τον πουλάει σαν έξτρα.

 

Για τα 32 η 64 GB τώρα αν είναι να το δουλέψεις σαν τάμπλετ απλά, λογικά θα σου φτάσουν τα 32 +(64 κάρτα). Αν έχεις σκοπό να κάνεις δυο τρία πραματάκια παραπάνω δώσε το 50ρικο και πάρε 64άρι.

 

Σαν κάτοχος του T100 στο προτείνω ανεπιφύλακτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά μιλώντας συσκευή που τη δουλεύεις τόσο κοντά στα μάτια με λιγότερο από 200 ppi δεν θα αγόραζα με τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός...εγώ πήγαινα για το Τ100 όταν το είχε το media markt στα 360, τις γιορτές, αν θυμάμαι καλά, αλλά με απέτρεψε τελικά η οθόνη...1366 x 768 είναι λίγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,  
  
Τον επόμενο μήνα θα πάω Αμερική και σκέφτομαι να αγοράσω ένα windows tablet. Το θέλω ως 2ο pc (το βασικό μου είναι macbook) και για να το κουβαλάω μαζί μου στα ταξίδια (μένω εκτός Ελλάδας). Θα ήθελα να είναι αρκετά δυνατό, για καθημερινή χρήση, φώτο και βίντεο και για ελαφρύ gaming. Εκεί που προσανατολίζομαι είναι ένα Surface pro 2 με 256gb και 8gb ram. Το μειονέκτημα που έχει, για εμένα, είναι ότι δεν έχει 3g. Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο? Ίσως κάτι με 3g? Μήπως να περιμένω να βγει κάτι με AMD APU?  
  
Επίσης, η χρήση του θα είναι κατά κύριο λόγο ως tablet, δεν θέλω να έχει μεγάλο και βαρύ πληκτρολόγιο όπως το π.χ. Asus, θέλω κάτι με λεπτό πληκτρολόγιο και κάλυμμα, όπως το Surface. Και αν έχει τη δυνατότητα κάποια στιγμή να γίνει hackintosh ακόμα καλύτερα (αλλά όχι απαραίτητο).  
  
Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα μονα που εχουν λεπτο και ελαφρυ πληκτρολογιο ειναι το surface pro2 και το venue pro 11!

Αλλα το μονο που μπορεις να μεταφερεις την εγγυηση στη ελλαδα ειναι το venue pro,λογο dell,που εχει international εγγυηση!

 

Σκεφτικες καθολου το ipad air,που θα συνεργαζεται πολυ καλα με το macbook,γιατι οπως βλεπω η χρηση κυριως για tablet και να παιζεις παιχνιδια με touch controler ειναι πιο ιδανικα στο ipad παρα σε ενα βαρυ windows tablet με λιγα παιχνιδια ακομη στο store!

 

Eπισης το osx δεν υποστηριζει touchscreen δυνατοτητες και μενεις μονο στο laptop mode!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μονα που εχουν λεπτο και ελαφρυ πληκτρολογιο ειναι το surface pro2 και το venue pro 11!

Αλλα το μονο που μπορεις να μεταφερεις την εγγυηση στη ελλαδα ειναι το venue pro,λογο dell,που εχει international εγγυηση!

 

Σκεφτικες καθολου το ipad air,που θα συνεργαζεται πολυ καλα με το macbook,γιατι οπως βλεπω η χρηση κυριως για tablet και να παιζεις παιχνιδια με touch controler ειναι πιο ιδανικα στο ipad παρα σε ενα βαρυ windows tablet με λιγα παιχνιδια ακομη στο store!

 

Eπισης το osx δεν υποστηριζει touchscreen δυνατοτητες και μενεις μονο στο laptop mode!

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, θα ρίξω μια ματιά στο Dell. Ο λόγος που θέλω ένα windows tablet είναι γιατί έχω παρατηρήσει πως αραιά και που χρειάζομαι ένα windows pc και δεν έχω μείνει ικανοποιημένος με το bootcamp η το parallels. Επίσης το ios δεν μου πολυαρέσει ως λογισμικό...

 

Μεταξύ του Surface και του Dell, τι θα μου πρότεινες? Θα διαθέσω περίπου στα 1000Ε οπότε μπορώ να ανέβω στα χαρακτηριστικά. Η μήπως να περιμένω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θα το παρεις απο αμερικη κοιτας μονο στο dell,γιατι με το surface μενεις χωρις εγγυηση στην ευρωπη.

Αν θα το παρεις απο Ευρωπη νωμιζω οτι και τα δυο θα κανουν με το παραπανω αυτο που ζητας!Το surface μπορεις να το παρεις απο οποιοδηποτε ευρωπαικο store της ms με δωρεαν μεταφορικα για Ελλαδα ή οποιοδηποτε ευρωπαικο κρατος!

 

Δες μερικα reviews για το dell με i5 και με το surface pro 2 και δες ποιο πιστευεις οτι σ'αρεσει περισσοτερο.Για χρηση stylus το surface pro 2 ειναι καλυτερη λυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...