Προς το περιεχόμενο

Windows tablets/hybrids γενικά.


ektor7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ καλό για τα λεφτά του.

Εχει το πλεονέκτημα οτι εχει και το dock extra μπαταρία συν οτι το tablet εχει 2 θύρες usb που δεν συναντάς σε κλασικούς επώνυμους πράγμα σημαντικό.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Ο επεξεργαστής πως σας φαίνεται;

 

Βασικά θέλω να τρέχω το XBMC (http://kodi.tv/) και να μπορώ να το συνδέσω στην τηλεόραση.

Θα μπορούσα να κάνω την δουλειά μου με ένα φθηνότερο android tablet αλλά έχω μάθει στα windows και προτιμώ ένα tablet το οποίο να μπορεί να "τρέχει" αρχεία τύπου ".exe"

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο επεξεργαστής και ενσωματωμένη GPU λογικά είναι αρκούντος ικανοποιητική για αυτη τη χρηςη,αν και προσωπικά δεν το έχω χρησιμοποιήσει για αυτη τη χρηση στο δικό μου αντίστοιχο σε specs windows tablet που έχω.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο διάδοχος του Τ100 θα ανακοινωθεί στο Λας Βεγκας ως Asus T100 Chi με Intel Core M under the hood

http://notebookitalia.it/asus-transformer-book-t100-chi-07h-20862

 

Και το Acer Aspire Switch 12 παρουσιάστηκε στην γειτονική Ιταλια με Intel Core M και απο 649 ευρώ.

http://notebookitalia.it/acer-aspire-switch-12-foto-video-presentazione-italiana-20860

 

Πολυ ενδιαφερον προταση απο κινα. Κατι αντιστοιχο με active pen υπαρχει? Ή γενικα με active pen?

Εδω είσαι απο την Toshiba με Wacom.

http://notebookitalia.it/toshiba-encore-2-write-foto-video-vendita-italia-20838

post-235346-0-91119700-1418740908_thumb.jpg

post-235346-0-58021700-1418740917_thumb.jpg

post-235346-0-33661600-1418741628_thumb.jpg

post-235346-0-92805200-1418741638_thumb.jpg

Επεξ/σία από alextrela172
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Ξερουμε αναμενομενη ημερομηνια κυκλοφοριας και τιμη?</p> <p>Ελπιζω να βγαινει και σε μαυρο.... Μηλαω για το toshiba write.</p>

Μεςα στο Γεναρη αναμένονται και σε 8 και 10 ίντσες.

Τώρα τιμή υπολόγιζε κανά 50-80 ευρώ παραπάνω απο οτι τα χωρις Wacom αδερφάκια τους που είδη κυκλοφορούν στην αγορά.

Τώρα για το χρώμα θα δούμε αν βγει και σε μαύρο.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Fujitsu launches Stylistic Q335 8 inch Windows tablet for business με Active digitazer.

http://liliputing.com/2014/12/fujitsu-launches-stylistic-q335-8-inch-windows-tablet-business.html

post-235346-0-95199000-1418799581_thumb.jpg

post-235346-0-41287800-1418799591_thumb.jpg

Επεξ/σία από alextrela172
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους παρελαβα το dell venue 8 pro απο το service και τα εβαλα διπλα διπλα με το asus vivotab note 8.

Δεν υπαρχει συγκριση, το asus φαινεται σαν φτωχος συγγενής διπλα του!

Παρολο που ειναι σχεδον ιδια τα μηχανήματα

 

Κυριως οθονη, πολυ μεγαλυτερη φωτηνοτητα και πιο ασπρο λευκο. Το λευκο στο asus ειναι πολυ κιτρινωπό.

Ηχος, ενα ηχειο το ντελ αλλα πολυ πιο δυνατο με πιο καθαρο και μπασατο ηχο απο οτι τα δυο του asus.

 

Γενικα αν καποιον δεν τον ενδιαφερει και τοσο η γραφιδα δεν υπαρχει λογος να προτιμήσει το asus.

 

Δυστυχως εγω πρεπει να διωξω ενα απο τα δυο. Και αυτο θα ειναι το dell μονο και μονο για τη γραφιδα.

Μου ειναι απαραιτητη και επειδη στο μελλον σκοπευω μαλλον να παρω το surface pro 2, μπαινει και το θεμα της συμβατοτητας μεταξυ τους.

 

Οσοι ειχατε ή εχεται το surface pro 2, πως ηταν το μηχάνημα σε χρηση ιντερνετ, youtube και note taking?

Με αυτη τη χρηση ποσο περιπου πηγαινε η μπαταρια και αν δουλευουν τα ανεμιστηρακια. Ακουγονται?

 

Επισεις πως ειναι η γραφιδα κατα τη διαρκεια σημειωσεων?

Ο δεικτης ειναι εκει που δειχνει η γραφιδα ή εχει καποια μετατοπιση?

Στις ακρες γραφει καλα? Στο asus πχ στις ακρες γραφει χαλια οποτε πρεπει να τις αποφευγω με αποτελεσμα να περιοριζομαι σε μικροτερο χωρο απο οτι μου προσφερει η οθονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για Note taking,YouTube,browsing,word/excel,ταινίες,κατανάλωση περιεχομένου ΔΕΝ ακούγεται ίχνος του fan.

Είναι μάλιστα το SP3 πιο επιρρεπείς στο αναπτύσσει πιο εύκολα το fan απο οτι το SP2 που πρέπει να το ζορίζεις περισσότερο για να σου βγάλει θόρυβο απο τον ανεμιστήρα.

Επίσης η γραφίδα του Asus ταιριάζει άριστα για το Pro 2 και το ανάποδο βέβαια.

Όσον αφορά την ακρίβεια είναι ένα κλικ καλύτερο η απόκριση,ακρίβεια του Pro 2 και στις γωνιές εχει μειωμένο το φαινόμενο με την απόκλιση απο οτι στην οθόνη του Asus.

Αυτα η δικιά μου εμπειρία.

 

Τώρα αυτονομία γύρω στο 6ωρο πάνω κάτω με αυτη τη χρηςη.

Πάντα βέβαια μπορείς να αυξήσεις την αυτονομία με το power cover που θα σου δώσει ένα 50% επιπλέον αυτονομία το λιγότερο(τσιμπημένη η τιμή του αλλα αν θες παραπάνω αυτονομία είναι μονόδρομος)

 

Βέβαια εφόσον πέσει η τιμή του Pro 3 πχ το i3 μοντέλο θα σε καλυψει απόλυτα για τέτοια χρηςη και θα κερδίσεις μηδενική απώλεια στις γωνιές συν άριστη συμπεριφορά για Note taking experience συν οτι το 3:2(15-10) aspect βολεύει αφάνταστα για portrait mode,πέρα απο 12 χορταστικές ίντσες και πιο ισιρροπημενη αναλογία βάρους με διαστάσεις.

Ήδη έπεσε στα 759 ευρώ σήμερα.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Επεξ/σία από alextrela172
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το surface pro 3 ειναι το ιδανικο για αυτα που θελω, αλλα ξεφευγει λογο τιμης.

Αυτο πως τα παει σε σχεση με το 2 στην ιδια χρηση?

Μπαταρια, θορυβος κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Το surface pro 3 ειναι το ιδανικο για αυτα που θελω, αλλα ξεφευγει λογο τιμης.</p> <p>Αυτο πως τα παει σε σχεση με το 2 στην ιδια χρηση?</p> <p>Μπαταρια, θορυβος κτλ...</p>

Αν εξαιρέσουμε live streaming όπου κάποιες φορές ακούγεται ο θόρυβος του ανεμιστήρα,στις παραπάνω χρήσεις δεν ακούγεται καθόλου.

Ταινίες εως 720p maximum που έχω παίξει με bsplayer επίσης μηδέν θόρυβο.

Τώρα αυτονομία στα ίδια επίπεδα με το Pro 2 η στην καλύτερη κανά μισάωρο παραπάνω για το i5 version.

Με το i3 λογικά πρέπει να έχεις κέρδος επιπλέον αυτονομία λογικά.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα ,για φοιτητή που ψάχνει tablet με windows και θα ήθελε οικονομικό με υποστήριξή εξωτ.σκληρού χωρις τροφοδοσία,γραφίδα απο ότι καταλαβαίνω βοηθάει πολυ,αναβαθμισεις χωρις προβλήματα,τι προτείνετε;

Μεταξύ surface proστα 399, ή κατι πιο οικονομικός asus vivotab 8 ή κατι αλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα ,για φοιτητή που ψάχνει tablet με windows και θα ήθελε οικονομικό με υποστήριξή εξωτ.σκληρού χωρις τροφοδοσία,γραφίδα απο ότι καταλαβαίνω βοηθάει πολυ,αναβαθμισεις χωρις προβλήματα,τι προτείνετε;<br> Μεταξύ surface proστα 399, ή κατι πιο οικονομικός asus vivotab 8 ή κατι αλλο;

Το surface pro Μακραν ανώτερη υλοποιηςη στα πάντα με μονο σημαντικό μειων την αυτονομία των 4-4.5 ωρων(βοηθάει βέβαια οτι φορτίζει γρήγορα στις 2.5 ώρες)

Και μην ξεχνάς οτι το Asus δεν εχει θύρα για σύνδεση με οθόνες και tv που λογικά θα το χρησιμοποιείς το surface και για αυτό το σκοπό.

 

Άρα surface παίζει μπάλα μονο του σήμερα.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...