Προς το περιεχόμενο

Windows tablets/hybrids γενικά.


ektor7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γενικα το bluestacks δεν δουλευει καλα.

Εφοσον προκειται για εφαρμογη δουλειας προτεινω να μην το εμπιστευτουν οι φιλοι σου καθολου.

Για την ωρα το emulation android σε windows ειναι  σε χαμηλο επιπεδο και μονο για πειραματισμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το καλυτερο που εχω δοκιμασει απο android emulator ειναι το DUOS!!για οποιον θελει να το δοκιμασει εχει 30 μερες trial!!τρεχει καλυτερα απο οτιδηποτε εχω δοκιμασει.

 

http://www.amiduos.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το τσεκαρω και αυτο και δουλεψει σωστα νωμιζω αξιζει τα 10$ που ζηταει.

Καλο ομως μετα που θα φυγει απο beta φαση,να το τσιμπισει καποιος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τωρα το κατεβαζω,αλλα θα το τεσταρω αυριο η μεθαυριο,γιατι εχω πρωινο ξυπνημα!

 

Αυτο το duos ποσο καλα τρεχει σε καποιο tablet με bay trail?

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τρεχει αρκετα καλα το duos ακομα κ στα παιχνιδια!!

 

Edit:το δοκιμασα το andy!σερνεται στο tablet...το duos κλασεις ανωτερο κ σιγουρα 100% πιο γρήγορο.μερα με την νυχτα!!

Επεξ/σία από johnnyman
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>το καλυτερο που εχω δοκιμασει απο android emulator ειναι το DUOS!!για οποιον θελει να το δοκιμασει εχει 30 μερες trial!!τρεχει καλυτερα απο οτιδηποτε εχω δοκιμασει.</p> <p> </p> <p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.amiduos.com/'>http://www.amiduos.com/</a></p>

Ωραίος,θα το δοκιμάσω και αν τρέχει καλύτερα από το bluestacks θα το κρατήσω.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παιδιά τσέκαραν το προγραμμα που δουλεύουν στα ταβλετ τους, με το bluestack στα pc τους, με 4 gb ram, και έμειναν ικανοποιημένοι απο ότι μου είπαν με το πως τρέχει. Αυτό το πρόγραμμα που τρέχουν δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, με μια sql συνδέεται μεσω web, και καταγράφουν πωλήσεις/προιοντα κλπ.

Θα υπάρχει τόσο μεγάλη διαφορά λέτε στην απόδοση σε ταβλετ απο τους υπολογιστες τους που το δοκιμασαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παιδιά τσέκαραν το προγραμμα που δουλεύουν στα ταβλετ τους, με το bluestack στα pc τους, με 4 gb ram, και έμειναν ικανοποιημένοι απο ότι μου είπαν με το πως τρέχει. Αυτό το πρόγραμμα που τρέχουν δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, με μια sql συνδέεται μεσω web, και καταγράφουν πωλήσεις/προιοντα κλπ.

Θα υπάρχει τόσο μεγάλη διαφορά λέτε στην απόδοση σε ταβλετ απο τους υπολογιστες τους που το δοκιμασαν;

Σε windows δεν μπορουν να το κανουν αυτο?

Εχουν μονο android γι'αυτη τη δουλεια?

 

Το θεμα ειναι τωρα να βρουμε κατι σε 4gb ram,να μην εχουμε τιποτα παρατραγουδα λογο μνημης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πωλητές, και ουσιαστικά η εφαρμογή που έχει φτιάξει η εταιρεία τους, τραβάει δεομένα απο τους σερβερ της, και ενημερώνει υπόλοιπα κλπ κλπ. Δεν τους έχει πλήρη πρόσβαση σε όλο το κομμάτι της database, παρά μόνο σε ότι τους αφορά. Και δυστηχώς η εφαρμογή τους τρέχει σε android και όχι σε windows native.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ολα αυτά emulator βαραίνουν αρκετά τα windows μηχανήματα ακόμα και αυτά με 4gb ram

Μπορεί να τρέχουν πιο ομαλά σε σχέση με Bay Trail και 2gb ram αλλα δεν ξέρω αν αξίζει η επένδυση σε windows tablet για μια εφαρμογή που δουλεύει για android από τη στιγμή που 4gb ram σε windows είναι στο 500ευρω.

Εγώ δεν θα έκανα τέτοια κίνηση πάντως για μια εφαρμογή.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημά τους ειναι ότι έχουν σιχαθεί το ανδροιδ. Δεν θυμάμαι τώρα ποια μοντέλα έχουν περάσει απο τα χέρια τους, αν έιχαν 1gb ram ή 2 κλπ. Αλλά και τα τηλ τους που σίγουρα είναι με 2 γιγα ραμ, σέρνονται χωρίς να κάνουν τίποτα ιδιαίτερο. Συν το ότι θέλουν να ξεφορτωθούν όλο το spyware/malware/ρουφιανος/google πακετο. Δούλεψαν για λίγο κάποιο windows ταβλετ ντέμο σε ένα κατάστημα, για κανα μισάωρο ο καθένας, και έμειναν πολύ ικανοποιημένοι απο αυτό που είδαν. Ε και έκτοτε θέλουν να κάνουν την κίνηση που περιγράφω παραπάνω. Δεν τους απασχολεί καθόλου η ποικιλία του play store, το μόνο που τους νοιάζει είναι αυτή η εφαρμογή που τρέχει σε ανδροιδ. Δεν θέλουν αν κουβαλάνε 2 ταβλετ, μιας και είναι βέβαιο πως θσ προχωρήσουν στην αγορά windows tablet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια λύση είναι, να γίνει αγορά να το δοκιμάσετε στην πράξη,και αν δεν εξυπηρετήσει να κάνετε υπαναχώρηση αγοράς. Και η πιο οικονομική πρόταση με 4gh ram είναι μόνο το Asus Τ200. Εκτός αν έχετε κανά γνωστό αν έχει κανά windows tablet.

 

 

Edit: Από 639 ευρώ ξεκινά την σταδιοδρομία του το νέο Dell Venue 11 Pro σειρά 7000 με Broadwell Intel Core M under the hood και διαθεσιμότητα αρχές Δεκεμβριου στην γειτονική Ιταλία.

http://www.dell.com/it/p/dell-venue-11-pro-7000-7140/pd?ref=PD_OC

 

Υπόψη η σειρά αυτη εξοπλίζεται με SSD αποθηκευτικό χώρο και όχι eMMC flash σύμφωνα με τις εντυπώσεις πρώτων χρηστών στην άλλη άκρη του Ατλαντικού.

 

 

Sent from my iPad using Insomnia

Επεξ/σία από alextrela172
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...