Προς το περιεχόμενο

Windows tablets/hybrids γενικά.


ektor7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δοκίμασε μια βίαιη επανεκκίνηση πατώντας συνεχόμενα το power button εως κλείσει και ανοίξε το ξανά απο την αρχή μπας και μετα ολοκληρωθεί φυσιολογικά το setup

 

Εδω απο τη νέες προτάσεις απο την Asus.

 

Επεξ/σία από alextrela172
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν γίνεται τίποτα 

Το tablet έχει recovery partition στη micro SD.

Πατάς συνεχόμενα power button + volume down η up να μπεις bios and recovery menu και κάνεις επαναφορά.

Αν δεν δουλέψει μόνο καθαρή εγκατάσταση από USB boot.

Επεξ/σία από alextrela172
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.asus.com/gr/Tablets/ASUS_VivoTab_Note_8_M80TA/HelpDesk_Download/

τα κατάφερα τελικά μετά από ώρες ! δεν δουλεύει όμως η αφή και το πενάκι,υπάρχουν κάποιοι drivers ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εξακολουθεί να υπάρχει το πρόβλημα με την αφή,εγκατέστησα αυτούς τους drivers και τίποτα..κάτι άλλο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για το INNOVATOR M1079 που έχει στο σημερινό crazysundays στα 200€ Έχουμε καμία γνώμη ? Προσωπικά μου φαίνεται τίμιο στα λεφτά του + το πληκτρολόγιο

 

 

• Οθόνη: Πολλαπλής αφής 10.1'' Full HD IPS με ανάλυση 1920 x 1200.

• Επεξεργαστής: Intel Cherry Trail Z8300 Quad Core στα 1.33 GHz (με Turbo Boost στα 1.84 GHz, 2 MB cache).

• Κάρτα γραφικών: Intel Gen8.

• Μνήμη: 2 GB RAM.

• Χωρητικότητα: 64 GB.

• Webcam: 5.0 MP (πίσω), 2.0 MP (εμπρός).

• Συνδεσιμότητα: 2 χ USB-A Female, πλήρους μεγέθους (μία στην ταμπλέτα και μία στο πληκτρολόγιο), 1 x Micro USB (με δυνατότητα OTG), 1 x Micro SD (έως 32 GB), 1 x Mini HDMI, 1 x 3.5 mm audio jack.

• Ασύρματη επικοινωνία: Wi-Fi (802.11 b/g/n), Bluetooth.

• Πρόσθετα χαρακτηριστικά: Ενσωματωμένα ηχεία και μικρόφωνο, G-Sensor, Αποσπώμενο πληκτρολόγιο (με Ελληνικούς και Αγγλικούς χαρακτήρες).

• Μπαταρία: 5800 mAh.

• Διαστάσεις: 257 x 172 x 11 (mm).

• Χρώμα: Μαύρο.

• Λειτουργικό: Windows 10, Αγγλικό.

• Εγγύηση: 1 χρόνος. DOA 7 ημερών

Επεξ/σία από greekboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εξακολουθεί να υπάρχει το πρόβλημα με την αφή,εγκατέστησα αυτούς τους drivers και τίποτα..κάτι άλλο ?

Αν εξακολουθεί να μην δουλεύει τότε μόνο service.

Δεν ειναι φυσιολογικό να μην δουλεύει η αφή και αφού έβαλες drivers.

 

Ίσως μια τελευταία προσπάθεια με επανεγκατάσταση ξανά των Windows μπας και στρώσει.

Reset my PC στα setting.

 

@greekboy:Στα χαρτιά φαίνεται πολυ καλή πρόταση με ενδιαφέρουσα χαρακτηριστικά και εξοπλισμό.

Τώρα στην πράξη μόνο δοκιμάζοντας το μπορει να κρίνεις με ασφάλεια.

 

Δεν εχω προσωπική άποψη για το συγκεκριμένο.

Επεξ/σία από alextrela172
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε greekboy με 2gb ram είμαι σίγουρος πως θα σέρνεται. Μακριά κι αλάργα. Γενικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δίνουν τέτοια μηχανήματα στον κόσμο. Οτι κι αν έχω δοκιμάσει με 2 ραμ κολλάει σε αφάνταστο βαθμό. Σκεφτείτε πως υπάρχουν υλοποιήσεις με 1 gb ram. Δεν μου έχει τύχει τέτοιο μηχάνημα αλλά φαντάζομαι πως θα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε greekboy με 2gb ram είμαι σίγουρος πως θα σέρνεται. Μακριά κι αλάργα. Γενικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δίνουν τέτοια μηχανήματα στον κόσμο. Οτι κι αν έχω δοκιμάσει με 2 ραμ κολλάει σε αφάνταστο βαθμό. Σκεφτείτε πως υπάρχουν υλοποιήσεις με 1 gb ram. Δεν μου έχει τύχει τέτοιο μηχάνημα αλλά φαντάζομαι πως θα είναι.

 

Δεν θα το έλεγα ότι σέρνονταν οι δύο ταμπλέτες 2/32GB που είχα μέχρι τώρα...τα 4 γίγα δίνουν "αέρα", αλλά πρόβλημα δεν είχα και με τα δύο, είτε σε παιχνίδια είτε σε browsing

(στα 8.1 Win τουλάχιστον, γιατί τα 10άρια μέχρι στιγμής μου φαίνονται "κακογραμμένα", τουλάχιστον οι βασικές εφαρμογές όπως ΙΕ/Edge)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καμία περίπτωση με 2gb δεν θα σέρνεται.
Άψογο ρολάρει για μια light to light medium χρήση.
Δηλαδη browsing,ταινίες,YouTube,PDFs,downloading,streaming,word/excel κλπ.

 

Εφόσον ξερει ο καθένας τι ζητάει και πως θα τον καλύπτει ενα οποιοδήποτε μηχάνημα και ξέρει τις δυνατότητες του μάλιστα.

 

Στα 200 ευρω το μηχάνημα ειναι υπερπλήρες σε εξοπλισμό/χαρακτηριστικά.

 

Σαφώς και με 4gb ram θα ειναι καλύτερα αλλα αντίστοιχα το κοστος διπλασιάζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις παιδιά, μάλλον θα πάω για chuwi hi10 που είναι 4/64 και πιο φτηνό. Χωρίς εγγύηση ουσιαστικά βέβαια, αλλά νομίζω αξίζει το Ρίσκο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω ρε παιδιά για εσας εγώ όμως έχω πολύ άσχημη εμπειρία με όσα έχω πιάσει. Ισως επειδή είμαι νευρόσπαστο και πάντα κάνω πολλά πράγματα ταυτόχρονα οπότε μάλλον τα κολλάω. Τι να πω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει λέτε το Cube i9 στα 400$;

http://www.banggood.com/Cube-I9-128GB-Intel-Core-m3-6Y30-Dual-Core-1_51-2_2GHz-12_2-Inch-Windows-10-Tablet-p-1036078.html

 

Αδύνατο σημείο ότι

- δεν λειτουργεί η έξοδο βίντεο απο το usb-C

- Η οθόνη με το εργοστασιακό bios έχει θέμα με το PWM της οθόνης

 

τί λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...