Προς το περιεχόμενο

Εγκατάσταση, μεταφορά, backup, restore games σε άλλο δίσκο ή partition (Steam, Origin, Uplay κλπ)


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν θες να αλλαξεις φακελο εγκαταστασης η να βαλεις και αλλον φακελο να βλεπει το steam τοτε ανοιγεις το  steam πας ρυθμισεις μετα ληψεις  και πανω πανω λεει διαχειριση φακελλων

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 101
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω τα εχω βαλει επιτηδες στον ssd ακριβως λογω του χωρου.Οτι παιχνιδι πιανει αρκετο χωρο και βλεπω οτι δεν το παιζω πια τρωει σβησιμο και να πως ελευθερωνεται ο χωρος και ετσι εχω και τα παιχνιδια που πραγματικα θελω στον Ssd.Κατι αναλογο πχ θα κανω τωρα και με τα παιχνιδια της Blizzard μολις ερθει το νεο Overwatch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
έκανα format.

 

έβαλα windows 10

 

έκανα default library έναν δίσκο που έχω όχι τον SSD 

 

έχω ένα directory μέσα στον Game δίσκο που λέει STEAMapps

 

προσπαθώ τόσην ώρα να το κάνω να βλέπει το director αυτό αλλα δεν με αφήνει.

 

καμια ιδέα?

post-120148-0-57165400-1462689325_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε οτιδηποτε folder του ορισεις, αυτο θα φτιαξει μονο του ενα νεο subfolder steamapps. Οποτε φτιαξε κατι οπως Ε:\Steam\  μετακινησε εκει τον φακελο steamapps και στο Steam προσθεσε το E:\Steam\   οχι το E:\Steam\steamapps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε οτιδηποτε folder του ορισεις, αυτο θα φτιαξει μονο του ενα νεο subfolder steamapps. Οποτε φτιαξε κατι οπως Ε:\Steam\  μετακινησε εκει τον φακελο steamapps και στο Steam προσθεσε το E:\Steam\   οχι το E:\Steam\steamapps

ενδιαφεροντα ολα αυτα... θελω και γω τα φωτα σας... το λοιπον, εχω εναν ssd 500 gb ο οποιος ομως εχει γεμισει παραπανω απ τον μισο... και εχω καιι αλλον ενα εσωτερικο σκληρο 250 gb... στον ssd που ειναι και ο δισκος που ειναι το λειτουργικο και ολα εχω το προ το nba to cs go και γνκ πολλα αλλα...

θελω να παρω το gta v που πιανει πολυ χωρο απ οτι ειδα περι τα 65 gb και ελεγα να τον βαλω στον σκληρο των 250 gb? θα υπαρξει καπιο θεμα? θα τον βλεπει το steam? ή θα εχω κανα θεμα τυπου σαν το kinglucas απο πανω?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάτα Install σε κάποιο παιχνίδι (σε κάποιο μικρό καλύτερα για τη δοκιμή) που έχεις ήδη τα αρχεία του στον δίσκο. Λογικά αντί να το κατεβάσει από την αρχή, θα επαληθεύσει απλά ότι τα αρχεία είναι οκ και θα μπορείς να παίξεις. Αν δεις ότι αρχίζει να κατεβάζει, ασ' το για λίγο, σε μερικά παιχνίδια μετά την επαλήθευση κατεβάζει ακόμα μερικά πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...