Προς το περιεχόμενο

LG G2 32gb 379€ (kamthing)


tombraider

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σιγα μην γυρισουν λεφτα.αυτα τα λιγουρια πως και πως περιμεναν να κανουν μιακ αλη μπαζα.θα ειχαν πεσει τρελες αναδουλειες.ειναι δυνατον να πηραν αρκετα κομματια και να μην ειδαν οτι ειναι 16αρια?απλα για να φανει σαν σουπερ προσφορα και να δωσουν πολλα εγραψαν 32.πριν τα στειλουν απο μονοι τους επρεπε να ενημερωσουν οτι ειναι 16αρια και οποιος θελει να το ακυρωσει.ποιος ξερει τι κονε εκαναν και τσιμπησαν συσκευες απο ρουμανια.μαλλον τις βρηκαν τιμη χωμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 216
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για να τα λέμε όλα, sτο κουτί του G2 δεν γράφει αν αυτό είναι 16 ή 32 GB

ε και παλι, δεν ξερεις τι πουλας?

υποτιθεται το flashaki ειναι φυσικο καταστημα στα χανια, δεν θα επρεπε να το κοιταξει ή να ενδιαφερθει να μαθει απο μονος του?

δλδ το στοκ στο καταστημα του ειναι χυμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε και παλι, δεν ξερεις τι πουλας?

υποτιθεται το flashaki ειναι φυσικο καταστημα στα χανια, δεν θα επρεπε να το κοιταξει ή να ενδιαφερθει να μαθει απο μονος του?

δλδ το στοκ στο καταστημα του ειναι χυμα?

 

Βρε εγώ μαζί σου είμαι, 1ος τους έκραξα

Απλά το ανέφερα για να είμαι δίκαιος, επειδή πιο πριν λανθασμένα είχα γράψει:

 

Εσύ αν θέλεις να είσαι κορόιδο με γεια σου και χαρά σου

Δεν γίνεται να παραγγέλνεις κινητό 32GB και να σου στέλνει 16άρι

Αν έπεσαν θύματα εξαπάτησης/παραπληροφόρησης γιατί έστειλαν τα τηλέφωνα χωρίς να ενημερώσουν πριν?

Στραβοί είναι?Δεν είδαν ότι τα κουτιά γράφουν 16GB και είναι ρουμάνικα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να τα λέμε όλα, sτο κουτί του G2 δεν γράφει αν αυτό είναι 16 ή 32 GB

 

 

Εσύ αν θέλεις να είσαι κορόιδο με γεια σου και χαρά σου

Δεν γίνεται να παραγγέλνεις κινητό 32GB και να σου στέλνει 16άρι

Αν έπεσαν θύματα εξαπάτησης/παραπληροφόρησης γιατί έστειλαν τα τηλέφωνα χωρίς να ενημερώσουν πριν?

Στραβοί είναι?Δεν είδαν ότι τα κουτιά γράφουν 16GB και είναι ρουμάνικα?

 

Δεν καταλαβα, τελικα το εγραφε ή δεν το εγραφε;

 

Edit: sorry τωρα ειδα οτι εκανες διορθωση στην ουσια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αγγλικό g2 μια χαρά γράφει το κουτί.

Clipboard04.jpg

 

Ίσως να γράφει την χωρητικότητα μόνο στις συσκευές που προορίζονται για χώρες στις οποίες κυκλοφορεί και το 32άρι ώστε να τα ξεχωρίζουν στα καταστήματα. Το δικό μου π.χ. που είναι ελληνικό από Πλαίσιο δεν γράφει την χωρητικότητα. Λογικά και στην Ρουμανία θα έχουν μόνο το 16άρι.

post-52872-0-59138600-1389831435_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ολα αυτα  αλλα πηρε κανεις πισω τα λεφτα του?

 

Καταγγελια και στο site και στο μαγαζι.

 

http://www.efpolis.gr/

 

προφανως να την λεει ο ενας στον αλλον δεν βγαζει τιποτα οπως και να ψαχνεται αν πηρε κανεις 32αρη αφου σιγουρα ολα θα ειναι απο την ιδια παρτιδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ολα αυτα  αλλα πηρε κανεις πισω τα λεφτα του?

 

Καταγγελια και στο site και στο μαγαζι.

 

http://www.efpolis.gr/

 

προφανως να την λεει ο ενας στον αλλον δεν βγαζει τιποτα οπως και να ψαχνεται αν πηρε κανεις 32αρη αφου σιγουρα ολα θα ειναι απο την ιδια παρτιδα.

στο efpolis που ειχα στειλει μειλ-καταγγελια για την alpha bank, δεν απαντησε κανεις ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο efpolis που ειχα στειλει μειλ-καταγγελια για την alpha bank, δεν απαντησε κανεις ποτε.

 

δοκιμασες να παρεις τηλεφωνο? Προσωπικα για κινητο που ηταν χαλασμενο και ηθελαν μεσα σε 1 μερα αγορας να μου το στειλουν service,μετα την καταγγελια μου εδωσαν καινουργιο. (θελει ομως 1 μηνα περιπου ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλησα με τον υπεύθυνο μου ειπε οσοι πηραν το κινητο και δεν το ενεργοποιησανε μπορει να γινει επιστροφή χρημάτων..... 

Όσοι το ανοίξανε δεν υπάρχει κάποια πληροφορία ακομα....  Πάρτε τηλεφωνο να συνεννοηθείτε. 

Εγω που το ανοιξα να ελεγξω αν ηταν 16αρι την πάτησα....  Αλλα ειναι αδικο.....  Θα ξαναπαρω τηλεφωνο μηπως γινει κατι αυριο και αναλογα θα πράξω.... Υπάρχει και το paypal... Τον ρωτησα αν μπορει να επιστρέψει καποια χρηματα αλλα λεει δεν φταίει αυτος ο υπεύθυνος της διαφημισης φταιει... 

 

Anyway..... 

 

Αν κάποιος το θελει οσο το πηρα καλός..... Απειραχτο το εχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλησα με τον υπεύθυνο μου ειπε οσοι πηραν το κινητο και δεν το ενεργοποιησανε μπορει να γινει επιστροφή χρημάτων..... 

Όσοι το ανοίξανε δεν υπάρχει κάποια πληροφορία ακομα....  Πάρτε τηλεφωνο να συνεννοηθείτε. 

Εγω που το ανοιξα να ελεγξω αν ηταν 16αρι την πάτησα....  Αλλα ειναι αδικο.....  Θα ξαναπαρω τηλεφωνο μηπως γινει κατι αυριο και αναλογα θα πράξω.... Υπάρχει και το paypal... Τον ρωτησα αν μπορει να επιστρέψει καποια χρηματα αλλα λεει δεν φταίει αυτος ο υπεύθυνος της διαφημισης φταιει... 

 

Anyway..... 

 

Αν κάποιος το θελει οσο το πηρα καλός..... Απειραχτο το εχω

με τον υπεύθυνο από ποιό μαγαζί μίλησες? kamthing ή flashaki?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλησα με τον υπεύθυνο μου ειπε οσοι πηραν το κινητο και δεν το ενεργοποιησανε μπορει να γινει επιστροφή χρημάτων..... 

Όσοι το ανοίξανε δεν υπάρχει κάποια πληροφορία ακομα....  Πάρτε τηλεφωνο να συνεννοηθείτε. 

Εγω που το ανοιξα να ελεγξω αν ηταν 16αρι την πάτησα....  Αλλα ειναι αδικο.....  Θα ξαναπαρω τηλεφωνο μηπως γινει κατι αυριο και αναλογα θα πράξω.... Υπάρχει και το paypal... Τον ρωτησα αν μπορει να επιστρέψει καποια χρηματα αλλα λεει δεν φταίει αυτος ο υπεύθυνος της διαφημισης φταιει... 

 

Anyway..... 

 

Αν κάποιος το θελει οσο το πηρα καλός..... Απειραχτο το εχω

 

 

Δεν ισχυουν αυτα τα πραγματα πες του. Απο τη στιγμη που δεν φαινεται κατι απο εξω οτι ειναι 16αρι, εσυ απο που να το ξερεις; Να μυρισεις τα νυχια σου;

 

Αρθρο 540 του αστικου κωδικα:

 

Δικαιώματα του αγοραστή: Στις περιπτώσεις ευθύνης του πωλητή για πραγματικό ελάττωμα ή για έλλειψη συνομολογημένης ιδιότητας ο αγοραστής δικαιούται κατ' επιλογήν του: 1. να απαιτήσει, χωρίς επιβάρυνσή του, τη διόρθωση ή αντικατάσταση του πράγματος με άλλο, εκτός αν μια τέτοια ενέργεια είναι αδύνατη ή απαιτεί δυσανάλογες δαπάνες. 2. α μειώσει το τίμημα. 3. να υπαναχωρήσει από τη σύμβαση, εκτός αν πρόκειται για επουσιώδες πραγματικό ελάττωμα. Ο πωλητής οφείλει να πραγματοποιήσει τη διόρθωση ή την αντικατάσταση σε εύλογο χρόνο και χωρίς σημαντική ενόχληση του αγοραστή.

 

 

Συνεπως πας με την ελλειψη συνομολογημενης ιδιοτητας. Δηλαδη οτι ο πωλητης σου διαφημισε κατι το οποιο δεν ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα στο προιον.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τον υπεύθυνο από ποιό μαγαζί μίλησες? kamthing ή flashaki?

Kamthing.  Το flashaki δεν ειχε σχεση με την συγκεκριμένη προσφορά (Μιλησα πριν και με φλασακι)  γιαυτό και στην απόδειξη δεν αναγράφει τιποτα για φλασακι.  Και απο την συννενοηση και το τι μου είπαν προσωπικά θεωρω το φλασακι εκτός ευθυνης. το kamthing θα δει τι μπορεί να κανει... 

Ειδωμεν.... Ελπίζω να βρεθει μια άκρη.  Και θα βρεθει.  Τα συγκεκριμένα μαγαζια δεν ειναι και χθεσινα.... Ειδικα το φλασακι. Ας μη τα ισοπεδώσουμε ολα.  Αν δεν βρεθει λυση τοτε θα γκαριξουμε. Λογικο.  Θα φανεί στις επόμενες μερες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...