Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

καλησπερα παιδια,

εχω το παρακατω συστημα και θελω να αναβαθμισω την καρτα γραφικων.

με ενδιαφερει να παιζει το fifa 2015, το nba2k15 το pes2015 και το football manager 2015.

θα ηθελα τις προτασεις παρακαλω.

οτι πιο οικονομικο τοσο καλυτερο. ακομα και μεταχειρισμενο.

 

PSU 650W

Motherboard asus p5q deluxe (lga775)

CPU intel q9650

RAM 4gb

GPU gtx260

Monitor/Resolution 1920x1080

ΟS windows 7

 

 

ψαξε μεταχειρισμένη 6950 7850. θα σου βγεί απο 90 εως 130 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατί η υλοποίηση της Sapphire είναι καλή και σε καλύτερη τιμή.

Σωστά. Άρα πιστεύεις ότι είναι η καλύτερη επιλογή για τώρα; Μέχρι 300 ευρώ το πολύ μπορώ να διαθέσω αν υπάρχει κάποια άλλη καλύτερη σε αυτές τις τιμές.

Αν στο περιθώριο αυτό δεν υπάρχει κάτι αρκετά καλύτερο τότε εννοείται δε θα με χαλάσει μια χαμηλή τιμή όπως αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να πω κάνα δυο αλλά ίσως να μην είμαι ο καταλληλότερος. Σίγουρα πάντως σε μεταχειρισμένη θα είναι πιο ακριβή η αντίστοιχη κάρτα σε πράσινη.

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Έχω αυτήν την σύνθεση και θέλω να πάρω την 970 υλοποιηση της Gigabyte.

*Mobo: MSI Gaming Z97 5

*CPU: i5 4670k

*Έναν σκληρό 1 ΤΒ και έναν ssd 64 gb

*Ψύκτρα: Corsair h60

*PSU: VS 650 Corsair

Εννοείται πως θα κάνω υπερχρονισμό στην κάρτα και στον CPU. Λέτε να αντιμετωπίσω κάποιο θέμα; Να αλλάξω τροφοδοτικό ή αυτό μου κανει μια χαρά; Και κατι τελευταίο που δεν θα επρεπε να να το βάλω εδώ αλλά όποιος ξέρει να απαντήσει: Κατεβασα προφίλ στο MSI Intel Extreme Tuning Utility στα 4 GHZ και όταν κλείνω το pc μου και το ανοίγω είναι πάλι χωρίς overclock. Κάνω κατι λάθος;

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Έχω αυτήν την σύνθεση και θέλω να πάρω την 970 υλοποιηση της Gigabyte.

*Mobo: MSI Gaming Z97 5

*CPU: i5 4670k

*Έναν σκληρό 1 ΤΒ και έναν ssd 64 gb

*Ψύκτρα: Corsair h60

*PSU: VS 650 Corsair

Εννοείται πως θα κάνω υπερχρονισμό στην κάρτα και στον CPU. Λέτε να αντιμετωπίσω κάποιο θέμα; Να αλλάξω τροφοδοτικό ή αυτό μου κανει μια χαρά; Και κατι τελευταίο που δεν θα επρεπε να να το βάλω εδώ αλλά όποιος ξέρει να απαντήσει: Κατεβασα προφίλ στο MSI Intel Extreme Tuning Utility στα 4 GHZ και όταν κλείνω το pc μου και το ανοίγω είναι πάλι χωρίς overclock. Κάνω κατι λάθος;

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! :)

μια χαρα εισαι απλα καλυτερα να πηγαινες σε κατι καλυτερο και μεγαλυτερο αφου θα κανεις O/C και gpu και cpu. για την ασφαλεια σου.

εγω εχω vs650 και κανω υπερχρονισμο μονο στην καρτα και ειμαι καλα.

Σωστά. Άρα πιστεύεις ότι είναι η καλύτερη επιλογή για τώρα; Μέχρι 300 ευρώ το πολύ μπορώ να διαθέσω αν υπάρχει κάποια άλλη καλύτερη σε αυτές τις τιμές.

Αν στο περιθώριο αυτό δεν υπάρχει κάτι αρκετά καλύτερο τότε εννοείται δε θα με χαλάσει μια χαμηλή τιμή όπως αυτή.

αμμα θες να την κρατησεις πανω απο 2 χρονια τοτε πας εδω γιατι εχει 3 χρονια εγγυηση. https://www.skroutz.gr/s/4822159/Gigabyte-Radeon-R9-280X-3GB-WindForce-3X-OC-Rev-2-0.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα νομίζω ήρθε η ωρα να ανανεωθώ απο θεμα GPU μιας και δεν μπορώ να χαρω τα νεα games και τα next gen που θα βγουν οποτε σκοπός ειναι υποθετικά παντα να με βγαλει μια τριετια.

Το ποσό που διαθέτω ειναι στα 200ε με 3gb Μνήμη πλέων μιας και οι απαιτήσεις μεγαλώνουν. 

δεν υπάρχει λόγος βιασύνης εαν υποθετικά παντα μιλώντας υπάρχει περίπτωση να παίσουν οι τιμες στους επόμενους 2 μήνες λόγο τον νεων καρτών (επίσης δε θα με ενοχλούσε μεταχειρισμενη )

ευχαριστώ για την οποιαδήποτε βοήθεια

 

τορινο συστημα


Case coolmaster Haf 932


PSU thermaltake touchpower 750w


Motherboard gigabyte GA-MA790FXT-UD5P


CPU AMD Phenom II 965 Black edition


RAM 8gb kingston hyperx 1600


GPU Sapphire ATI 4870 1gb 


Monitor/Resolution samsung 23" 3D 120hz και samsung syncmaster 2243  1920χ1080


ΟS windows 7 x64


 


 


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη η EVGA GEFORCE GTX970 SUPERCLOCKED ACX 4GB GDDR5 PCI-E ειναι η καλυτερη κάρτα γραφικών που μπορω να αγοράσω μεχρι 400€? Φοβάμαι λιγο τα ηλικία της κατασκευής, το πλαστικό φαινεται σαν να ειναι εύκολο να λιώσει:-/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα δεν την βάλεις στον φούρνο δεν θα πάθει τίποτα...

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

εδω διάβασα οτι η msi ειναι καλυτερη oc http://www.bit-tech.net/hardware/graphics/2014/09/19/nvidia-geforce-gtx-970-review/1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...